Alergie na nikl

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
4.1.22 13:31

Alergie na nikl

Ahoj, je tady někdo kdo má alergii na nikl?
Konkrétne na potraviny obsahující nikl?
Jak řešíte jídelníček a dá se toho vůbec nějak zbavit nebo to aspoň zmírnit?🙏
Budu moc ráda za jekékoliv ohlasy🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2141
4.1.22 13:47

Alergie na nikl se projevuje hlavně při nošení bižuterie. Potem se uvolňuje oxid niklu a ten alergizuje. Mokvající vyrážky do krve. Ale neslyšela jsem o tom že by mohl způsobit problém nikl v jídle. Tohle se podle. Mě moc ohlídat nedá, je to nezjistitelné. Jediná věc kde vím že se vyskytují kovy je očkovací látka. Tam se kovy vyskytují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.1.22 13:52

@Ufinka87
Ano to vím, že se vyskytuje hlavně v bižu a kovech. Takové věci už ani nenosím. Ale nikl je jak v kosmetice, tak ještě v jídle.
A na internetu všude píšou něco jiného, které potraviny ho obsahují a které ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2141
4.1.22 14:02

@Ricotka asi takto trpím brutální alergií na nikl a nikdy mi žádná potravina nedělala problémy. Pokud nebudete konzumovat každý den stejné potraviny. Mělo by to být v pořádku. Nějaké všeobecné seznamy jsem na netu našla ale bude to značně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
4.1.22 14:45
@Ufinka87 píše:
Alergie na nikl se projevuje hlavně při nošení bižuterie. Potem se uvolňuje oxid niklu a ten alergizuje. Mokvající vyrážky do krve. Ale neslyšela jsem o tom že by mohl způsobit problém nikl v jídle. Tohle se podle. Mě moc ohlídat nedá, je to nezjistitelné. Jediná věc kde vím že se vyskytují kovy je očkovací látka. Tam se kovy vyskytují

Já když nosím pásek s preskou.. Jako děcko jsem měla přesně mokvající vyrážku na břiše. Jinak na bižu taky samozřejmě. O tom jídle taky nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat