Pupínky a červené fleky po přechodu na UM

13496
19.7.08 14:04

Alergie na Nutrilon?

Ahoj holky

jsem dost nestastna,mala ma 6 tydnu a tri tydny byla na Nutrilonu1 a od te doby co presla z meho mleka na UM se ji zacaly delat na obliceji pupinky a cervene fleky ktere jsem povazovala nejdriv za potnicky ale potnicky dle meho zmizi kdezto tyhle pupinky bohuzel ne.Ma je take na celicku a hlavicce a tam jich ma snad 200 i vice.
Dr nam na to dala Holtuv krem ale to nejak nepomaha.
Myslite ze je mozne ze nejak spatne snasi ten Nutrilon?Jinak zadne jine problemy s tim nema,moc ji to chutna,kaka normalne,neblinka-proste jinak pohodicka.
Snazila jsem se ji vyfotit tak to sem hazu.
http://i286.photobucket.com/…SC04142a.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

97
19.7.08 14:29

Ahoj, klidně to může být alergie na bílkovinu kravského mléka nebo laktózu. Dr. by měla udělat testy z krve. Možná na:,–(it Nutrilon Pepti nebo něco podobného, ale to bych nechala na dr. Určitě bych to řešila co nejdřív. Totéž se stalo synovi, po nasazení UM a mléčných kaší dostal ekzém a pupínky. Náš malý neměl žádné křeče, neplakal bolestí, jen měl všude ten ekzém a pupínky. Jen se na výsledky testů dlouho čeká, proto bych zkusila dr. urgovat. Anebo zkus jiné UM, ale HA mléka už budou k ničemu, když normální UM malá ochutnala. malý měl červenou kůži hlavně na hrudi a zádech. Taky nám na to dr. nejdřív dala kortikoidy a k ničemu. Držím palce, ať se toho brzy zbavíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5530
19.7.08 14:37

Tami,

v:,–(im se, ze to alergie je. Pusinku ma olezlou, chudatko, celou. Urco zavolej hned v pondeli Dr a domluvte se.
My teda UM nemeli, ale exem se nam rozjel presne v 6tydnech. :cry: Meli sme ho snad vsude, zacal oblicejem, pak se mu to stehovalo po celem telicku, dneska uz ho ma jen na hrbetech ruky, zapesti zespoda a stehna. Mazali jsme Holtovku, Excipial, Rybilku, maze se i obycejna Indulona. Pokud sou to suche fleky, klidne ji necim z toho mazni, pokud to doma mas, pomuze ji to, exem strasne svedi! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
19.7.08 15:12

Holky dekuji za info a rady.U dr jsem jiz 2× byla,ted to videla v patek a zase mi rekla ze to je novorozenecky ekzem a ze to samo zmizi coz mi ale nepripada protoze to ma prave cim dal tim vic :(
Dneska jsme vyzkouseli Hipp1 ale to nejak nechce pit,asi to bude tim ze je to hodne huste a misto klasicke 125ml vypije jen 50ml.
Vyzkousim teda ten Nutrilon Pepti-to je asi jen v lekarnach ze?
Zatim to ma mala jen na obliceji ale hrozim se toho ze se to rozleze.Uplne je mi ji lito chudatka meho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
19.7.08 19:01

Taminko, netvrdím, že by to alergie být nemohla, ale můžu Tě uklidnit, že všechny čtyři děti tuhle vyrážku měly, jen na tvářičkách, po tělíčku nic… a zmizela cca do 3 měsíců a pak byl klid. Mazali jsme jen Excipialem… Přijde mi celkem nesmysl, střídat takhle UM, obzvlášť, když Ti malá po Nutrilonu přibývá a je spokojená… M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
19.7.08 19:10

taky jsme tim prosli, ja se stydela s ditetem nekam chodit, vypadal jak malomocny(starsi0,preslo to samo asi ve dvou mesicich. Rikaji tomu novorozenecke akne. Pokud je to jen na obliceji, myslim, ze doktorka ma pravdu. Dej tomu cas, zadne kremy, masti, zadny Johnson, jen vodu a uvidis za par tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
19.7.08 20:11

TAMINKO,nevylucuji,ze by to nemohla byt alergie i to je mozne,ale neplas :-). Vloni jsem mela touhle dobou 14-ti denni miminko. Byla tropicka vedra a Tomik se mi osypal presne jako tvoje miminko. Nekdo mi rikal,ze je to kojenecke akne,jini me strasili atopickym ekzemem,alergii na bilkovinu kravskeho mleka.Byla jsem z toho uplne v pr..... (deprese).Bylo to jeste v sestinedeli,tak o to hur :-(. Kamaradka,kdyz me videla,jak jsem zoufala mi rekla,at si poridim EXCIPIAL U LIPOLOTION.Da se to koupit normalne v lekarne a stoji pres 100,– Kc. Neni to lecivo (zadne kortikoidy),ale jenom mastici emulze. Dr. mi to schvalil.V tu dobu to mel TOmik uz mesic. Zacala jsem podle navodu mazat 3× denne a do tydne bylo po vyrazce :-). Od te doby mazu excipialem cele telo kazdy vecer po koupani. Takze zkus a kdyz nepomuze,res to da :-). Jo kdykoliv dostaneme Holtovu mast,tak nam nepomuze.Zrovna ted mame pupinky (zapareny) na zadecku. Pro predstavu pridavam fotku,jak mel Tomik krasne tvaricky a dneska ani pupinek :-). Dr. mi to vysvetlil,ze je to jak slintaji,tak pak si na tvaricku treba lehnou a zapari se jim a je to.My to meli az za usi,na hlave,tvarich. 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5530
19.7.08 20:37

Nam taky kazdy rikal, ze je to novorozenecjke akne, ze si tim projde kazdy, dokonce i Dr to tvrdil, no me se to az tak nezamlouvalo, tak sem ho vzala na kozni, kde stacil 1 pohled. Tami - a je u vas v rodine nekdo alergik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
19.7.08 22:01

Stazi u nas v rodine prave nikdo alergik neni proto by me zarazelo kdyby mala mela alergii..I kdyz v dnesni dobe a v Ostravskem vzduchu bych se ani nedivila..

Loudalko-tak kdyz koukame na fotku maleho tak nase mala ma fakt neco podobneho.
Jinak ja dnes koncim sestinedeli a muzu rict ze jsem z toho taky v pr… presne jak ty pises.Mala mela tak krasne tvaricky a ted tohle. :(
Nejdriv jsem si myslela ze to muze byt po Daylong ktery jsem ji dala aby i kdyz mame slunecnik tak na ni neslo slunicko ale tim jsem ji hned presala mazat a vyrazky jsou stale.
Jak pises o Excipialu tak ten mam doma a drive jsem ho pouzivala na pokozku-mam ji totiz extremne suchou.
Mazala jsi tim jen tu pusinku???
Jinak muzu rict ze mala ma vzdycky hodne pupinkovou a zarudlou stranu tvaricky na ktere zrovna lezi.Tak asi mel tvuj dr pravdu

Janno no muzu rict ze se taky trosku za malou ted stydim :oops: :( Doktorka i sestricka mi rekly ze je to novorozenecke akne jak pises ty a ze to opravdu zmizi ale kdyz ja se hrozne bojim ze ne a ze ji to zustane.Jinak Johnson nepouzivam-my ji nemazeme nicim.

Fragolo no me prave taky prijde nesmysl takhle tu stravu stridat a mala krasne po Nutrilonu pribyva na vaze a zadne problemy jako koliky a bolesti briska nema.

Holky dekuji moc,dost jste me uklidnily a zkusim par dnu/tydnu vydrzet a uvidime.V nejhorsim si zajdu na kozni-ale to zase nechci najek hrotit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5530
19.7.08 22:10

Tami - tak uvidis, zkus ten Excipial, tim nemuzes nic pokazit. :wink: Zadnou kosmetiku, ani do koupani ne (penu apod - nam treba delal paseku i Sebemed, ktery ma byt na citlivou pokozku). Taky sme jednu dobu koupali v odvaru z cerneho caje. udelala sem velky hrnek hodne silneho cerneho caje a pridala do vanicky. Pomahalo to. A uvidis. ten Daylong na to myslim nema vliv, mazeme s nim taky a OK, i kdyz kazde dite je jine.
a neboj, male to urcite nezustane. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
19.7.08 22:14

Stazi ja teda malou koupe jen v ciste vode,nic ji do toho nedavam protoze si myslim ze to male miminko nepotrebuje.Jen ji po vykoupani obcas namazu olivovym olejem od Novilise.

Takhle jsem ted malou vyfotila a chudatko je mi ji moc lito :(
http://i286.photobucket.com/…C04097aa.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
19.7.08 23:02

Taminko, jestli Tě to uklidní, tak přesně takhle vypadla Věrka, schválně jsem se dívala na fotky… Zkus Excipial klidně i na pusinu (když nepomůže, ani neublíží :D ) a pokud můžu radit, vydrž s Nutrilonem. Myslím, že není důvod měnit UM. Držím pěsti, ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
20.7.08 10:03

TAky sme to meli. teda syn. je to akne novorozencu, samo to casem zmizelo, ale taky jsem mazala kdecim, od rybilky po excipial......

Jen me zarazi, proc mazes miminko daylongem???? Deti do pul roku se nemaji vubec mazat, a zvlast ne daylongem, ten je az od roku.
Jinak na daylong taky byvaji reakce, syn mel vyrazku po celem tele, kde jsem ho mazala, paradoxne az po roce uzivani( myslim po 2 sezone leta...... po 2 roce zivota

omlouvam se za sirku ale aby to bylo videt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
20.7.08 11:24

Taminko,

vidím, že už také řešíš tyto „krásné“ starosti :D

Také netvrdím, že to nemůže být alergie…ale Honzík měl přesně tohle v 6ti týdnch také… začalo to na obličeji, pokračovalo na hlavičku, pak to měl i na krčku a bříšku…postupně to zase mizelo a komplet to bylo pryč asi po měsíci. Dr. říkala, že to samo zmizí.. dostali jsme také Holtův krém, ale to jsem moc nemazala, protože hrozně smrdí a navíc barví. Zmizelo to opravdu samo, pak se to změnilo v sušší místa a hrubší pokožku (to už nebylo vidět) a dostali jsme na to krém z lékarny na promaštění. Tak to jsem mazala a pomohlo. Pak jsme si ještě prošli šupinkama v hlavičce..
Pamatuji si, že Honzík také vypadal jako „prašivý“ :twisted: …ale i tak to byla moje pusinka a kdo děti někdy měl, tak hned věděl, o co jde a říkal, že to samo zmizí..
Eminka je i tak krásná kočka!! Takže se s ní chlub a užívej si to krásné miminkovství…tak hrozně to utíká..

Držím palce, ať to skutečně alergie není!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
20.7.08 12:16
Taminka píše:Loudalko-tak kdyz koukame na fotku maleho tak nase mala ma fakt neco podobneho.
Jinak ja dnes koncim sestinedeli a muzu rict ze jsem z toho taky v pr… presne jak ty pises.Mala mela tak krasne tvaricky a ted tohle. :(
Nejdriv jsem si myslela ze to muze byt po Daylong ktery jsem ji dala aby i kdyz mame slunecnik tak na ni neslo slunicko ale tim jsem ji hned presala mazat a vyrazky jsou stale.
Jak pises o Excipialu tak ten mam doma a drive jsem ho pouzivala na pokozku-mam ji totiz extremne suchou.
Mazala jsi tim jen tu pusinku???
Jinak muzu rict ze mala ma vzdycky hodne pupinkovou a zarudlou stranu tvaricky na ktere zrovna lezi.Tak asi mel tvuj dr pravdu

Mazala jsem mu pusinku 3× denne.Ted uz jenom 1× denne po koupani mazu od pusy k pate :-). Do koupele jsem nic nedavala.Je ale pravda,ze v dobe kdy to mel,tak jsem koupala ob den.Sebamed jsem zacala zkouset az tak v pul roce a je to pohoda. Kamaradka mela takhle obsypanou holcicku taky a bylo to Johnsonem,ale kdyz nic nedavas,tak tim to byt nemuze.Ona holcicku Joh. mazala a tohle ji vyskakalo. Zkus ten excipial. Nebo zkus poprosit dr. o poslani na kozni.Dr. maji nekdy tendenci to lecit sami a k odbornikovi te neposlou.My meli takhle zanet v ocicku do 3 m. Po 2 navstevach ocniho Tomikovi profoukli slzne kanalky a je zanet pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama