Alergie vs. úklid

847
23.2.07 21:14

Alergie vs. úklid

Ahojky,

mám 4 letou dceru, která je alergická na roztoče=prach a zajímalo by mě, jak často se má uklízet a jak důkladně. Dcera není nějaký „akutní“ případ, ale mívá často rýmu z toho kašel a z toho pak zánět průdušek. My doma nemáme, kromě 2 dětí, žádná zvířata :D a máme nově zrekonstruovaný byt a moc se tu nepráší. Luxuju min 2× týdně, 1× týdně vytírám a utírám prach (pokud bych to dělala častěji není co utírat). Prach utírám na dostupných místech, např. nahoře na skříních to utírám jedině když mám štafle, což je jednou za uherský rok. Jak často povlékáte postele ?? Musím podotknout, že nejsem, žádná šmudla a v bytě se mi zdá opravdu čisto (ale nesmí zrovna moc svítit sluníčko :D ) a děti jsou obvykle jak ze škatulky, pokud nejsou zrovna špinavá jak čuně :D

Tak jak jste na tom vy s úklidem alergici i nealergici (nějak nevim jestli to i je na konci správně) ??

Dík Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1935
24.2.07 05:39

Pokud to mas, tak jak rikas, tak bych to uz dale nijak nehrotila. Moje sestrenice je tezka alergicka (ma dejchatka, plus nejaky specialni pro zachvaty) k tomu ma jeste i tezky atopicky (nevim iy :oops: ) exem a taky to nijak nehroti. V byte ma cisto, jak jen to je pri dvou capartech mozne. Ale aby litala kazdy den s hadrem atp. to vazne ne. Proste normalka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
24.2.07 11:46

Já jsem v dětství trpěla taky silnou alergií + atop. exém = i několikrát ročně zánět průdušek, lehké astma a myslím, si, že to co děláš je dostačující, jen je dobré mít dobrou matraci, kde se nedrží roztoči a podobně, prý jsou na tohle lepší pružinové… Jinak kdybys jí držela v úplně sterilním prostředí, tak se to podle mě nezlepší, spíš naopak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.07 13:40

My nejsme alergici na nic. Denně ale vysaju nebo vytřu podlahu, koberce vysávám jednou za týden, koberečky v koupelně a na WC peru tak 1× za měsíc. Prach utírám dost podle nálady a síly nánosu (bydlíme u silnice) takže tak 3× za 2 týdny. Nemám pocit že bych to nějak přeháněla. Např. manželův pracovní kout čeká na úklid už 2 měsíce, ale tam si žije on svým vlastním životem :wink: a moc mu do toho prostoru nezasahuju.

• Nahlásit
  • Citovat
1
3.5.10 22:26

roztoči

Proti roztočům existují i výrobky - speciální prostředek, který se vyluxuje a ve vysavači likviduje roztoče. Dokonce není vůbec drahý - jen 99Kč. Název ráda napíšu na mejlík, ať nedělám reklamu :-)
vergelka@centrum.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama