Algifen - řízení vozidla

Anonymní
7.5.20 10:18

Algifen řízení vozidla

Zdravím, přeji hezký den, omylem jsem ai vzala algifen na bolest, až pak jsem si uvědomila, že ho vlastně nemůžu, když řídím auto :zed: :zed:. Co s tím teď? Auto mám řídit za 5 hodin? Bude to hodně vadit? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7622
7.5.20 10:34

Nooo a co jako? Jasně že můžeš, není to droga :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
7.5.20 10:38
@Anonymní píše:
Zdravím, přeji hezký den, omylem jsem ai vzala algifen na bolest, až pak jsem si uvědomila, že ho vlastně nemůžu, když řídím auto :zed: :zed:. Co s tím teď? Auto mám řídit za 5 hodin? Bude to hodně vadit? :nevim:

5 hodin je dlouhá doba, to už bude ok. Kdyby ses cítila mátožně, tak logicky raději ne, ale pokud ho bereš častěji a víš, že na tebe nemá sedační účinky, tak se neboj :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1160
7.5.20 10:39

Tak v příbalovém letáku to tuším je, že může ovlivnit vnímání, ale pět hodin po užití bych se už nebála. :) Navíc to není běžný vedlejší účinek, stává se to fakt málokdy, proto na to upozorňují. Když nepřeženeš dávkování, tak je to OK. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4092
7.5.20 10:40
@Anonymní píše:
Zdravím, přeji hezký den, omylem jsem ai vzala algifen na bolest, až pak jsem si uvědomila, že ho vlastně nemůžu, když řídím auto :zed: :zed:. Co s tím teď? Auto mám řídit za 5 hodin? Bude to hodně vadit? :nevim:

U algifenu prece neni omezeni na rizeni ne? Kdyz me zlobil zlucnik tak jsem ho brala treba i 3× denne a normalne jsem ridila. Dokonce i cestu z italie jsem odridila s algifenem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
7.5.20 10:41
@mackA159 píše:
Nooo a co jako? Jasně že můžeš, není to droga :roll:

Byla bych velmi opatrná na výkřiky tohoto typu. Je spousta léků, které otupují CNS a nejsou to „drogy“.
Z příbalového letáku Algifenu:
Neřiďte dopravní prostředek a neobsluhujte žádné přístroje nebo stroje, protože přípravek může nepříznivě ovlivnit činnosti vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování. Tyto činnosti je možno vykonávat pouze na základě vysloveného souhlasu lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
7.5.20 10:42

Uf, holky, když něco nevíte jistě a týká se to lidského zdraví, radši si sedněte na ruce :zed: Jako lékárnice si okusuju nehty, když čtu @Ivana 85 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
7.5.20 10:45
@unuděná píše:
Uf, holky, když něco nevíte jistě a týká se to lidského zdraví, radši si sedněte na ruce :zed: Jako lékárnice si okusuju nehty, když čtu @Ivana 85 8o

No, právě jsem toto četla, tak se radši ptám, mě po něm nikdy nic nebylo, tak jsem si ho vzala a pa jsem si řekla dopr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
7.5.20 10:48
@slečna97 píše:
No, právě jsem toto četla, tak se radši ptám, mě po něm nikdy nic nebylo, tak jsem si ho vzala a pa jsem si řekla dopr…

Konečně někdo, kdo čte příbalák :potlesk: A já se vždycky divím těm dotazům na braní HA :P
Ale vážně, za 5 hodin už to bude z velké většiny z krevního oběhu, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7622
7.5.20 10:55
@unuděná píše:
Byla bych velmi opatrná na výkřiky tohoto typu. Je spousta léků, které otupují CNS a nejsou to „drogy“.
Neřiďte dopravní prostředek a neobsluhujte žádné přístroje nebo stroje, protože přípravek může nepříznivě ovlivnit činnosti vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování. Tyto činnosti je možno vykonávat pouze na základě vysloveného souhlasu lékaře.

Tak si ho snad nebere poprvy, a vidí co to sní dělá ne? A i kdyby ho mela poprvy, tak snad účinek nastupuje zhruba do 30 minut, ne za 5 hodin.. Zrovna tohle mi přijde opravdu hloupá otázka, za 5 hodin nejspíš nebude tolik účinkovat, jestli vůbec, natož aby ji dělal nějak šíleně zle že by z toho nemohla řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
7.5.20 11:03

Dále se omlouvám všem, které jsem timto diskusním vláknem pohoršila, :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
7.5.20 11:31

Kdyz to vezmu z druheho soudku, tak beru si algifen z nejakeho duvodu na bolest a to kdyz opravdu trpim, no ani rizeni auta s fakt hnusnyma menstruacnima bolestma, kdy se kroutim za volantem neni 2× pozorny urcite :think:.To radeji algifen, pockam JAK zabere a uvidim, jestli mi stoji za to nekam jet.5hodin od poziti je ale opravdu dlouha doba, to bych se fakt nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3261
7.5.20 11:33

5 hodin je už podle mě v pohodě. Já jsem z něho oblblá max. 2 hoďky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.20 11:38
@unuděná píše:

Jako lékárnice máš k dispozici příbalák, na netu je i celé SPC (pro odborníky). Já zas jako posudkář regulátorů na SUKLu vím, jak vznikají texty k lékům… SPC a příbalák je směs VŠEHO co se kdy kde vyskytlo „v souvislosti“ s podáváním léku. Bez ohledu na to jestli to s tím opravdu souvisí nebo ne, prostě to jen někdo popsal a muselo se to tam dát. Většina věcí je pravda, ale spousta je naprosto vyjímečná. Já jako lékař vycházím se zkušeností a jako laik bych z té džungle v textech byla úplně zmatená.

A když si vezmeš už jenom tu poslední větu z příbaláku „Tyto činnosti je možno vykonávat pouze na základě vysloveného souhlasu lékaře“… ukaž mi lékaře, který Ti napíše do dokumentace „ANo, berte Algifen a řiďte“… :think:. Slovně možná každý, písemně žádný. Takže asi jen tak k příbalákům… Alibistický dokument firmy, která vyrábí lék…

A nepamatuji si třeba, že by někoho u užívání Novalginu napadlo, že nemůže řídit. A přitom je tam stejná účinná látka, metamizol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Metamizole

Jinak rada pro laiky:
Pokud se budete chtít podívat na určitý lék co se týká nežádoucích účinků. Nedívejte
se na příbalovou informaci. Ale…:
Najděte si na stránkách www.sukl.cz v „databázi léčiv“, „dokument, který se jmenuje SPC“ (summary product characteristics).
Je tam v pdf. Vyjede Vám to po zadaní názvu léku. Jde o pár kliknutí…
Tam máte nežádoucí účinky srovnané dle frekvencí, což je pro orientaci mnohem lepší.
Pokud tam najdete údaj „není známo“ jako je to třeba u Algifenu (kap. 4.8), tak ani doktor neví více, pouze zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
19848
7.5.20 12:37
@Anonymní píše:
Jako lékárnice máš k dispozici příbalák, na netu je i celé SPC (pro odborníky). Já zas jako posudkář regulátorů na SUKLu vím, jak vznikají texty k lékům… SPC a příbalák je směs VŠEHO co se kdy kde vyskytlo „v souvislosti“ s podáváním léku. Bez ohledu na to jestli to s tím opravdu souvisí nebo ne, prostě to jen někdo popsal a muselo se to tam dát. Většina věcí je pravda, ale spousta je naprosto vyjímečná. Já jako lékař vycházím se zkušeností a jako laik bych z té džungle v textech byla úplně zmatená.

A když si vezmeš už jenom tu poslední větu z příbaláku „Tyto činnosti je možno vykonávat pouze na základě vysloveného souhlasu lékaře“… ukaž mi lékaře, který Ti napíše do dokumentace „ANo, berte Algifen a řiďte“… :think:. Slovně možná každý, písemně žádný. Takže asi jen tak k příbalákům… Alibistický dokument firmy, která vyrábí lék…

A nepamatuji si třeba, že by někoho u užívání Novalginu napadlo, že nemůže řídit. A přitom je tam stejná účinná látka, metamizol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Metamizole

Jinak rada pro laiky:
Pokud se budete chtít podívat na určitý lék co se týká nežádoucích účinků. Nedívejte
se na příbalovou informaci. Ale…:
Najděte si na stránkách www.sukl.cz v „databázi léčiv“, „dokument, který se jmenuje SPC“ (summary product characteristics).
Je tam v pdf. Vyjede Vám to po zadaní názvu léku. Jde o pár kliknutí…
Tam máte nežádoucí účinky srovnané dle frekvencí, což je pro orientaci mnohem lepší.
Pokud tam najdete údaj „není známo“ jako je to třeba u Algifenu (kap. 4.8), tak ani doktor neví více, pouze zkušenost.

Přece i v příbaláku máš srovnané nežádoucí účinky dle frekvence výskytu :nevim: A ano, máš pravdu, většina firem se tím kryje, speciálně větou „po poradě s lékařem“, nicméně to, že je toto upozornění přímo zařazeno nikoli jako nežádoucí účinek, ale upozornění před užíváním, je pro mě celkem jasný signál toho, že se jedná o přímé působení léčiva na koncentraci a pozornost. Ne, že jeden člověk ze sta se po tom motá :nevim: Já třeba měla algifen jednou, na ledvinovou koliku, a byla jsem po něm jako praštěná. Samozřejmě ale ne po 5ti hodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat