Alimenty - Dluh v dospělosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DenisaSvecova
Kecalka 136 příspěvků 23.02.17 19:55
Alimenty - Dluh v dospělosti

Dobrý den moc prosím o radu.Je mi 22 let a otec mi od roku 2012 do 2014 neplatil výživné. 2014 jsem ukončila studium.moje matka ho udávala na policii a bylo to k ničemu jelikož nepracoval a nebylo mu co vzít. Potom dostal i podmínku na rok, aby zaplatil alespon něco ale zase nic nezaplatil. Sedět nešel nevím jak je to možné, možná proto že si v té době pořídil mimino.dluh činí sto tisíc a já mu to nechci nechat jen tak projít. věděl by tu prosím někdo jestli má cenu jít na soud a dluh po něm vymáhat, protože už pracuje dozvěděla jsem se. Doufám tedy že to není už promlčené, ale podle mě je to pořád dluh a když někomu něco dlužíte tak to snad splatit musíte. Děkuji za odpovědi

Reakce:

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.02.17 20:53

Ano podej žalobu na soud. Promlčecí doba je tuším deset let. Pokud maminka už něco kdysi podávala dolož to k žalobě jako důkaz.

Pribinacek
Povídálka 31 příspěvků 24.02.17 14:35

Promlčecí doba je standardně 3 roky. 10 let jen pokud dluh uznal. Takže vymahatelné budou nejspíš jen splátky za 2014, pokud tedy nejsou ze začátku roku, a tudíž taky promlčené. Promlčený dluh je pořád dluh, ale nejde už vymáhat u soudu. Promlčení musí dlužník aktivně navrhnout, soud k němu nepřihlíží sám od sebe, ale tohle nejspíš napadne i jeho samotného.
Dluhy se samozřejmě promlčují, jinak by promlčení nemělo smysl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >