Reklama

Rozvod = snížení rodičovského příspěvku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 20.02.17 12:41
rozvod = snížení RP ??

Ahoj všem, prosím o radu, každým rokem je v čerpání rodičovského příspěvku spousta změn, tak už ztrácím přehled. Jsme v rozvodovém řízení a na úřadě mi dnes řekli, že se mám připravit na to, že pokud jsem pobírala RP přes manžela, tak mi po rozvodu automaticky klesne na 3800,– (je to opravdu pravda?) v době RD mi skončila doba určitá v zaměstnání. Z čeho se pak vypočítává RP? Nelze to volit podle předchozích příjmů z bývalého RP? Prví rodičák jsem si brala na ebe - díky vysokým výdělkům jsem pobírala ten nejvyšší možný. Druhý jsme brali přes manžela. Připadá mi šílené, abych musela brát tak málo, když jsem vydělávala (respektive odváděla) na daních dost..díky za osvětu (PS: pokud by mi opravdu šel ten nízký příspěvek po dobu 4 let, je možné u něj pracovat? chci nastoupit do práce hned jak to bude možné..před druhým rokem mladší na pár hodin dohodou a po nástupu do školky aspoň na tři čtvrtě úvazku..to mi pak ten rodičák seberou? Díky…je to pěkný nesmysl, když ty prachy jsou ve výsledku stejné, jen já je potřebuju teď :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 12:48

Upřímně, moc se v těchto „zákonitostech“ nevyznám. Ale logicky mně to příjde jako naprostá blbost, protože příspěvek se volí na otce dítěte, nikoli na manžela.. :nevim:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 20.02.17 12:54

Podle me je to kravina u kdyz s tím nemám zkusenosti. Naopak mam zkusenosti s tím, ze pri RP normálně chodím do práce. O příspěvek neprijdes ;)

mota
Stálice 53 příspěvků 20.02.17 12:56

Do prace chodit můžeš a nic Ti neseberou. ;)

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 20.02.17 12:59

Už se to nějak řešilo. Jde o to ze u rozvodu se řeší i péče o dítě. A ze určovat Rp jde jenom přes rodiče mít který nemá omezenou péči o děti. Takže to může být partner, manžel. Ale jestliže bude dítě v tvé péči a ty na něj dostávat alimenty tak se to nemůže určit přes otce. Ale možná je to trochu jinak, dopodrobna jsem to nestudoval.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 20.02.17 13:00

@reinkarnace po druhém roce věku můžeš do práce neomezeně - do té doby může být dítko ve školce či jeslích jen určitý počet hodin měsíčně.. pak už můžeš do práce plus pobírat RP, takže pohoda.. Jinak je to hloupost, i pokud se rozvedete, tak Ti RP zůstane.

MAlby
Nováček 8 příspěvků 20.02.17 13:10

Ano, dojde ke snížení, protože otec dítěte již nebude posuzovanym členem domácnosti.

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 20.02.17 13:11
@ZuzaMi píše:
Upřímně, moc se v těchto „zákonitostech“ nevyznám. Ale logicky mně to příjde jako naprostá blbost, protože příspěvek se volí na otce dítěte, nikoli na manžela.. :nevim:

přesně toto právě nechápu..tím že se rozvedeme, tak on jako OTEC nepřestává být OTCEM dětí…i když s námi nebude žít. Takže logiky pokud nesezdané páry mají možnost čerpat RP přes otce dítěte - který stačí aby byl uveden v rodném listě, nerozumím tomu, proč to u rozvedených má být jinak 8o
Doslova jsem se dočetla: „příspěvek může žádat buď matka nebo otec dítěte (nezáleží na tom, zda je otec současně manželem matky, ale zda je zapsaný jako otec v rodném listu dítěte).“
Zároveň mi ale moji pesimistickou vyhlídku potvrdil tento článek:
 http://socialni-poradna.eu/…v-roce-2017/

Jako celé je to nesmysl jak noha. Akorát tím lidem komplikujou situaci..stejné čerpá každý stejnou výslednou částku… :zed:
@Aletheia píše:
Už se to nějak řešilo. Jde o to ze u rozvodu se řeší i péče o dítě. A ze určovat Rp jde jenom přes rodiče mít který nemá omezenou péči o děti. Takže to může být partner, manžel. Ale jestliže bude dítě v tvé péči a ty na něj dostávat alimenty tak se to nemůže určit přes otce. Ale možná je to trochu jinak, dopodrobna jsem to nestudoval.

no jo, omezená péče…ale v reálu - nesezdaný pár, kde matka je doma, čerpá RP přes přítele, který např. jezdí s kamionem a chodí domů jen na víkendy - paradoxně pečuje méně, než rozvedený manžel, který je s dětmi, pouze nesdílí lože se svojí ex :think:
Lidi čeho my se ještě dočkáme v tom našem Kocourkově :roll:

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 20.02.17 13:12
@MAlby píše:
Ano, dojde ke snížení, protože otec dítěte již nebude posuzovanym členem domácnosti.

není člen domácnosti, ale je otec dětí 8o (a mezi námi - po rozvodu spolu budeme několik měsíců ještě ve společné domácnosti!!!, čekám na uvolnění jednoho konkrétního nájemního bytu)

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 20.02.17 13:12

Nevím jak je to s RP po rozvodu, ale pokud jsi ty navazovala druhý RP na první, tak automaticky můžeš volit RP do výše 7600 Kč, takže určitě bys nemusela mít tu 4letou variantu. Pracovat můžeš při pobírání RP neomezeně, ale do dvou let může dítě navštěvovat jesle nebo obdobné zařízení jen 46 hodin měsíčně, od dvou let to není sledováno.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 13:14

@reinkarnace Tohle nerada čtu. :( :hug:

U RP si můžeš vydělávat jak chceš, jen dite do 2 let nesmí být ve skolce ci jiném oficiálním hlidacim zařízení vic jak 48 hodin měsíčně.
Po druhém roce už to je jedno.

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 20.02.17 13:21
@Svistice píše:
@reinkarnace Tohle nerada čtu. :( :hug:U RP si můžeš vydělávat jak chceš, jen dite do 2 let nesmí být ve skolce ci jiném oficiálním hlidacim zařízení vic jak 48 hodin měsíčně.
Po druhém roce už to je jedno.

Jen opravím drobnost - je to max. 46 hodin měsíčně.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 13:26
@Lendeš píše:
Jen opravím drobnost - je to max. 46 hodin měsíčně.

DIKY

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 20.02.17 13:27
@Lendeš píše:
Nevím jak je to s RP po rozvodu, ale pokud jsi ty navazovala druhý RP na první, tak automaticky můžeš volit RP do výše 7600 Kč, takže určitě bys nemusela mít tu 4letou variantu. Pracovat můžeš při pobírání RP neomezeně, ale do dvou let může dítě navštěvovat jesle nebo obdobné zařízení jen 46 hodin měsíčně, od dvou let to není sledováno.

no..problém je, že mi to nevyšlo přesně na měsíc a navazovala jsem jen téměř…3 týdny jsem byla hlášená na úřadě, jelikož první dcera je březnová a druhá dubnová :roll:

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 20.02.17 13:32

Pro lidi ve stejné situaci jsem našla užitečnou a přehlednou tabulku, kde je možné sledovat projednání novelizace tohoto paskvilu…doufám, že páni poslanci se nad tím dostatečně zamyslí :cert: ale jak to vidím, než se to dostane k závěrečnému rozhodnutí, potrvá to nejmíň do léta..ne-li o podzimu (s rychlostí našich vládních činitelů)

https://www.psp.cz/…historie.sqw?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama