Alimenty i kindergeldy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 07:48
Alimenty i kindergeldy?

Ahoj maminky, omlouvám se za anonym, ale… je to pro mě osobní, coby kdyby, ze?

Jde o to, že s manželem už nežijeme, zatím máme dohodnutou péči po rozvodu jako,, střídavou péči,, s tím, že manžel by mi dával kindergeldy ( asi 9000,– ), děti měly trvalé bydliště u něj a on by žádné další výdaje na děti neměl. Samozřejmě střídavka je jen na oko, děti si bere 1× za 14 dní.

Žádost o rozvod ještě podána nebyla. Přijde mi, že mě od začátku lakuje, nechtěl jít do výlučné péče, jelikož by poté nebral ty kindergeldy, ( dělá tedy v německu a bere 33 000,– kč ), na střídavou péči bych mu en tak neskočila, jenže mi řekl, že jak do ní nepůjdu, skončí tam, najde se tady práci za 13 000 ( půl úvazek ) z toho mi bude dávat max 3000,– a zbytek si vydělá na černo a z toho mi nic nedá…( to si myslím, že jen dělá ramena, ale nevím, schopen je všeho ) takže já už jsem z toho v koncích, protože si se mnou milost pán manipuluje jak potřebuje. A tak se ptám a má otázka zní: Když bych měla děti ve své péči, mám nárok na kindergeld i alimenty?

Manžel mě už totiž dost…, neboť opět bylo domluveno, že si děti ( 2 a 4 r ) vezme na víkend, ve čtvrtek jsme si volali, jó že to prý plati, já si domluvím víkend po svém a tradá opět vše musím změnit, prý jsme si nevolali a že si mám zařídit hlídání jinde, nadával mi do krav atd… No po dobrém jsem s ním chtěla vycházet kvůli dětem, ale když už si je a ni nebere, tak nemám již dál důvod.

Jo a ještě jedna otázka, až půjdu do práce a popřípadě bude ta střídavá pěče a děti bydlištěm u otce, mám já nárok si dát děti do daní? Když nebudou mít trvalou adresu stejnou jako já?

Reklama

Reakce:

jita22
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 3 inzeráty 26.01.18 08:25

A ty jsi na tom financne jak? Utahnes to nejak? Protoze jak to je sice nevim, ale delat neco naoko s clovekem, ktery de facto stoji proti me…to bych neumela. Chtela bych mit vse vyresene jak to opravdu bude i na papire, aby pak nebyly nejake problemy. A myslim, ze u stridavky si z dani odecita kazdy pul slevy-tj.bud pul roku obe deti, nebo kazdy jedno cely rok.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 26.01.18 09:57

Kindergeld je v Německu brán pouze jako příspěvek na dítě a patří proto dítěti. Alimenty by měl manžel dávat navíc. Ale pokud přestane pracovat v Německu, tak s tím nic neuděláš a Kindergeld přestane chodit.

Monchichik
Závislačka 3722 příspěvků 26.01.18 12:58

Kvůli kindergeldu mít trvalé bydliště děti u něj nemusí ani žádná střídavá péče být nemusí. Kde na to přišel?

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 26.01.18 13:25

Podle mě nechce platit ty alimenty, proto chce střídavku. Kdyby děti nebyly na oko ve střídavce, tak ty alimenty platit musí.

A otec žije v ČR a do Německa za prací denně dojíždí?

Jinak k tvému dotazu ohledně slevy na daních:

https://www.emimino.cz/…vodu-171980/

Monchichik
Závislačka 3722 příspěvků 26.01.18 13:34

Alimenty musí platit i při střídavé péči, určitě nemají s manželkou stejné příjmy.

Priserka.oliva
Nováček 2 příspěvky 29.01.18 21:46
Alimenty

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli mi tu někdo poradíte chceme se s manželem rozvést. Máme dvě děti 8 a 5 let a manžel dělá v Německu jezdí na kamionu jen by mě zajímalo jestli máte někdo zkušenosti kolik vám odklepnou Alimenty když má přiznáno na pásce cca 55tisic. Děkuji

Julisek 1
Povídálka 36 příspěvků 30.01.18 14:46

@Priserka.oliva Tak to asi nezáleží jen na tom kolik vydělává. Záleží na tom kolik měsíčně máte výdaje, závazky a hlavně na potřebách dětí. Pro ty jsou peníze určené. Já beru alimenty na dítě (7 let) 3000kč a jeho otec vydělává 40 000kč. Přijde mi to úměrné. Nevzala bych si víc i kdyby měl 100000kč měsíčně. Asi si všichni umíme spočítat na kolik nás dětičky každý měsíc vyjdou a počítat s tím, že je nebudou živit a šatit jen alimenty.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama