Reklama

Alimenty i kindergeldy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 07:48
Alimenty i kindergeldy?

Ahoj maminky, omlouvám se za anonym, ale… je to pro mě osobní, coby kdyby, ze?

Jde o to, že s manželem už nežijeme, zatím máme dohodnutou péči po rozvodu jako,, střídavou péči,, s tím, že manžel by mi dával kindergeldy ( asi 9000,– ), děti měly trvalé bydliště u něj a on by žádné další výdaje na děti neměl. Samozřejmě střídavka je jen na oko, děti si bere 1× za 14 dní.

Žádost o rozvod ještě podána nebyla. Přijde mi, že mě od začátku lakuje, nechtěl jít do výlučné péče, jelikož by poté nebral ty kindergeldy, ( dělá tedy v německu a bere 33 000,– kč ), na střídavou péči bych mu en tak neskočila, jenže mi řekl, že jak do ní nepůjdu, skončí tam, najde se tady práci za 13 000 ( půl úvazek ) z toho mi bude dávat max 3000,– a zbytek si vydělá na černo a z toho mi nic nedá…( to si myslím, že jen dělá ramena, ale nevím, schopen je všeho ) takže já už jsem z toho v koncích, protože si se mnou milost pán manipuluje jak potřebuje. A tak se ptám a má otázka zní: Když bych měla děti ve své péči, mám nárok na kindergeld i alimenty?

Manžel mě už totiž dost…, neboť opět bylo domluveno, že si děti ( 2 a 4 r ) vezme na víkend, ve čtvrtek jsme si volali, jó že to prý plati, já si domluvím víkend po svém a tradá opět vše musím změnit, prý jsme si nevolali a že si mám zařídit hlídání jinde, nadával mi do krav atd… No po dobrém jsem s ním chtěla vycházet kvůli dětem, ale když už si je a ni nebere, tak nemám již dál důvod.

Jo a ještě jedna otázka, až půjdu do práce a popřípadě bude ta střídavá pěče a děti bydlištěm u otce, mám já nárok si dát děti do daní? Když nebudou mít trvalou adresu stejnou jako já?

Reklama

Reakce:

jita22
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 3 inzeráty 26.01.18 08:25

A ty jsi na tom financne jak? Utahnes to nejak? Protoze jak to je sice nevim, ale delat neco naoko s clovekem, ktery de facto stoji proti me…to bych neumela. Chtela bych mit vse vyresene jak to opravdu bude i na papire, aby pak nebyly nejake problemy. A myslim, ze u stridavky si z dani odecita kazdy pul slevy-tj.bud pul roku obe deti, nebo kazdy jedno cely rok.

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 26.01.18 09:57

Kindergeld je v Německu brán pouze jako příspěvek na dítě a patří proto dítěti. Alimenty by měl manžel dávat navíc. Ale pokud přestane pracovat v Německu, tak s tím nic neuděláš a Kindergeld přestane chodit.

Monchichik
Závislačka 4713 příspěvků 26.01.18 12:58

Kvůli kindergeldu mít trvalé bydliště děti u něj nemusí ani žádná střídavá péče být nemusí. Kde na to přišel?

fia80
Závislačka 2973 příspěvků 26.01.18 13:25

Podle mě nechce platit ty alimenty, proto chce střídavku. Kdyby děti nebyly na oko ve střídavce, tak ty alimenty platit musí.

A otec žije v ČR a do Německa za prací denně dojíždí?

Jinak k tvému dotazu ohledně slevy na daních:

https://www.emimino.cz/…vodu-171980/

Monchichik
Závislačka 4713 příspěvků 26.01.18 13:34

Alimenty musí platit i při střídavé péči, určitě nemají s manželkou stejné příjmy.

Priserka.oliva
Nováček 2 příspěvky 29.01.18 21:46
Alimenty

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jestli mi tu někdo poradíte chceme se s manželem rozvést. Máme dvě děti 8 a 5 let a manžel dělá v Německu jezdí na kamionu jen by mě zajímalo jestli máte někdo zkušenosti kolik vám odklepnou Alimenty když má přiznáno na pásce cca 55tisic. Děkuji

Julisek 1
Povídálka 36 příspěvků 30.01.18 14:46

@Priserka.oliva Tak to asi nezáleží jen na tom kolik vydělává. Záleží na tom kolik měsíčně máte výdaje, závazky a hlavně na potřebách dětí. Pro ty jsou peníze určené. Já beru alimenty na dítě (7 let) 3000kč a jeho otec vydělává 40 000kč. Přijde mi to úměrné. Nevzala bych si víc i kdyby měl 100000kč měsíčně. Asi si všichni umíme spočítat na kolik nás dětičky každý měsíc vyjdou a počítat s tím, že je nebudou živit a šatit jen alimenty.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >