Neplacení výživného a bydliště na úřadě

49
19.1.18 09:38

Neplacení výživného a bydliště na úřadě

Dobrý den, prosím, může mi někdo poradit, jak postupovat s podáním trestního oznámení na otce dítěte za neplacení výživného, když expartner má trvalé bydliště na úřadě? Respektive má vůbec smysl se do toho pouštět, když není možné ho obeslat kvůli soudnímu řízení. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak se v takových případech postupuje? Co já vím tak dokud není dotyčný obeslán není možné zahájit soudní stání. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3754
19.1.18 09:43

Trestní oznámení podej každopádně na pčr kam spadáš. Oni už si s tím poradí.
Ale alimenty neočekávej. Dostane podmínku, tzn, největší trest bude záznam v rejstříku trestů, což je takovým lidem poněkud šumák. Můžeš to po uběhnutí podmínky podat zase, protože pokud nezaplatí, podmíněnou dobu k uhrazení nesplnil a třeba dostane přísnější trest a raději to uhradí. Není tvůj problém jak a kde ho oni budou obesílat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
19.1.18 09:53
@kontramatka píše:
Trestní oznámení podej každopádně na pčr kam spadáš. Oni už si s tím poradí.
Ale alimenty neočekávej. Dostane podmínku, tzn, největší trest bude záznam v rejstříku trestů, což je takovým lidem poněkud šumák. Můžeš to po uběhnutí podmínky podat zase, protože pokud nezaplatí, podmíněnou dobu k uhrazení nesplnil a třeba dostane přísnější trest a raději to uhradí. Není tvůj problém jak a kde ho oni budou obesílat.

Děkuji za odpověď. Jde mi spíš o to, že pokud nebude obeslán nemůže ani začít žádný soud tím pádem nedojde ani k odsouzení, podmínce atd. Podobnou situaci jsem měla při soudu o výživné, vše se táhlo přes půl roku, protože dle slov soudce není možné protistranu stále obeslat. Nakonec se to podařilo jen díky úplné náhodě - pošťáčka byla dobrá kamarádka matky mého ex a prostě ji obsílku donesla přímo do práce a dala to prostě jí. Tím pádem se úředně podařilo ex obeslat a poté byl okamžitě vynesen rozsudek, s tím, že on se samozřejmě na žádné stání nedostavil. A podotýkám, že v té době měl ještě trvalé bydliště u své matky, teď už ho má na úřadě a tak mi šlo spíš o dotaz, jak se to úředně řeší, když mu pošta chodí na úřad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
19.1.18 09:53

Jak psala @kontramatka, trestní oznámení podat na pčr, s podrobnostmi ti poradí. Případně se zkus zeptat i v této poradně: https://www.emimino.cz/…tky-v-tisni/, mohla bys tam dostat další tipy, co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
19.1.18 10:10

@evelina86 No něco jiného je předvolání k soudu a něco jiného je trestní stíhání. To prosím rozlišuj. Na pčr jdi, je to jejich denní chléb. Bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
19.1.18 10:16

A fikce doruceni je v takovych pripadech nic? To je snad jeho problem, ze si nezridi datovku nebo dosilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
19.1.18 10:17
@kontramatka píše:
@evelina86 No něco jiného je předvolání k soudu a něco jiného je trestní stíhání. To prosím rozlišuj. Na pčr jdi, je to jejich denní chléb. Bohužel.

To já samozřejmě rozlišuji rozdíl mezi předvoláním a trestním oznámením. Půjdu na PČR, sepíšu protokol, bude zahájeno prošetření a pokud bude prokázáno neplnění vyživovací povinnosti pak se vše předá státnímu zástupci a jde to k soudu a v této chvíli právě přichází ten problém, že pokud se ho nepodaří obeslat nemůže byt zahájen soud a vynesen rozsudek a pak mi teda prijde zbytečně vubec chodit na PČR, když předem vím, že stejně k rozsudku nedojde. Jde mi o to jestli se tyto případy neliší, když je dotyčný veden na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
19.1.18 10:21
@Ms.Ragdoll píše:
A fikce doruceni je v takovych pripadech nic? To je snad jeho problem, ze si nezridi datovku nebo dosilku.

Jenže fikce doručení je uznatelná pouze pokud dojde ke vhození do domovní schránky, což on nemá, když má bydliště na úřadě. My se asi nechápeme, jde mi o to jestli má nekdo z vás zkušenost, jak se postupuje úředně pokud má dotyčný trv. bydliště na úřadě. Jestli úřední dopisy za neho právně přebírá nějaký stanovený úředník z obce a tím pádem se to bere za doručené???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
19.1.18 10:25
@evelina86 píše:
To já samozřejmě rozlišuji rozdíl mezi předvoláním a trestním oznámením. Půjdu na PČR, sepíšu protokol, bude zahájeno prošetření a pokud bude prokázáno neplnění vyživovací povinnosti pak se vše předá státnímu zástupci a jde to k soudu a v této chvíli právě přichází ten problém, že pokud se ho nepodaří obeslat nemůže byt zahájen soud a vynesen rozsudek a pak mi teda prijde zbytečně vubec chodit na PČR, když předem vím, že stejně k rozsudku nedojde. Jde mi o to jestli se tyto případy neliší, když je dotyčný veden na úřadě.
:roll: nevím jak ti to ještě vysvětlit.
to, že si někdo nepřebírá poštu nebo nemá žádnou doručovací adresu není tvůj problém. To je problém toho člověka. Máme zde taky samosoudy. Máme pčr která provede nějaké zajišťovací kroky. Ty máš povinnost vůči dítěti, zajistit mu výživu a to uděláš tak, že podáš trestní oznámení pro neplnění vyživovací povinnosti otce. Tečka.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5364
19.1.18 10:29
@evelina86 píše:
Jenže fikce doručení je uznatelná pouze pokud dojde ke vhození do domovní schránky, což on nemá, když má bydliště na úřadě. My se asi nechápeme, jde mi o to jestli má nekdo z vás zkušenost, jak se postupuje úředně pokud má dotyčný trv. bydliště na úřadě. Jestli úřední dopisy za neho právně přebírá nějaký stanovený úředník z obce a tím pádem se to bere za doručené???

No ja si prave myslim, ze to tam prebira urednik a necha se to tam nejakou dobu lezet. Logicky, uredni adresa fakticky existuje, je tam veden a maji schranku, prebiraji postu. Kdyby to tak nebylo, tak se polovine republiky nedoruci nikdy nic a kazdej si muze delat pomalu co chce :think: To fakt neni tvuj problem, ze on je vycuranej a dělá ze neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
19.1.18 10:33
@kontramatka píše: :roll: nevím jak ti to ještě vysvětlit.
to, že si někdo nepřebírá poštu nebo nemá žádnou doručovací adresu není tvůj problém. To je problém toho člověka. Máme zde taky samosoudy. Máme pčr která provede nějaké zajišťovací kroky. Ty máš povinnost vůči dítěti, zajistit mu výživu a to uděláš tak, že podáš trestní oznámení pro neplnění vyživovací povinnosti otce. Tečka.

My se asi vážně nechápeme ☺. Ja vychazim ze zkušeností ze soudu o výživném, kdy mi bylo soudcem řečeno, že pokud se nepodaří druhou stanu obeslat, nemůže dojit k rozsudku. Takže logicky i kdyz půjdu na policii a ta udělá vse, co má ve sve pravomoci tak pak stejně vše krachne u soudu čili ve finále stejně ničeho nedosáhnou. Ptám se na to jestli nekdo z vas nema primo konkrétní zkusenost s doručováním uredni korespondence lidem s trvalym pobytem na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
19.1.18 10:36
@Ms.Ragdoll píše:
No ja si prave myslim, ze to tam prebira urednik a necha se to tam nejakou dobu lezet. Logicky, uredni adresa fakticky existuje, je tam veden a maji schranku, prebiraji postu. Kdyby to tak nebylo, tak se polovine republiky nedoruci nikdy nic a kazdej si muze delat pomalu co chce :think: To fakt neni tvuj problem, ze on je vycuranej a dělá ze neexistuje.

Děkuji, konečně mě někdo pochopil :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.18 10:38

Pokud ho policie nebude moci předvolat, tzn. nevyzvedne si poštu, tak ho dá do celostátního pátrání a nakonec ho stejně najdou, určitě to podej. Ale jak někdo nahoře psal alimenty nečekej. Mám to samé, otec na úřadě, pracuje načerno a za 4roky zaplatil 2× 2500 :roll: TO jsem podávala 3×, jednou dostal podmínku, jednou VPP a teď zřejmě půjde natvrdo… Takže to určitě podej

• Citovat
  • Nahlásit
20520
19.1.18 10:39
@evelina86 píše:
My se asi vážně nechápeme ☺. Ja vychazim ze zkušeností ze soudu o výživném, kdy mi bylo soudcem řečeno, žepokud se nepodaří druhou stanu obeslat, nemůže dojit k rozsudku. Takže logicky i kdyz půjdu na policii a ta udělá vse, co má ve sve pravomoci tak pak stejně vše krachne u soudu čili ve finále stejně ničeho nedosáhnou. Ptám se na to jestli nekdo z vas nema primo konkrétní zkusenost s doručováním uredni korespondence lidem s trvalym pobytem na úřadě.

Tak ještě že se taková osoba může dát do pátrání a oni ji časem najdou a umístí do cely ;) nehaž flintu do žita a nech dělat policii, co má -) oni ho časem někde najdou :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
19.1.18 10:40
@evelina86 píše:
My se asi vážně nechápeme ☺. Ja vychazim ze zkušeností ze soudu o výživném, kdy mi bylo soudcem řečeno, že pokud se nepodaří druhou stanu obeslat, nemůže dojit k rozsudku. Takže logicky i kdyz půjdu na policii a ta udělá vse, co má ve sve pravomoci tak pak stejně vše krachne u soudu čili ve finále stejně ničeho nedosáhnou. Ptám se na to jestli nekdo z vas nema primo konkrétní zkusenost s doručováním uredni korespondence lidem s trvalym pobytem na úřadě.

rozumím ti. Ovšem otec má vyživovací povinnost bez ohledu na to, zda mu výši výživného stanoví soud nebo nikoliv. Takže i bez soudu (vím, že nakonec proběhl) jsi povinována vůči svému dítěti TO podat a pčr bude na základě toho jednat. Myslíš si, že pokud bys byla svědkem vraždy, znala vraha, svědčila v té věci, ale vrah měl pobyt na úřadě, že by nebylo možné ho dát zavřít? Je to totožná situace.
Ale jestli tě zajímá přesně ta informace co se stane s předvoláním k výslechu a podobně, tak si zavolej na úřad, kde je teda veden a tam ti to poví. Informace bude mít nulovou hodnotu, ale když to potřebuješ vědět… :nevim:
A ještě znova upozornění: ty nejsi kompetentní rozhodovat o tom, zda má nebo nemá cenu podávat TO. Je to tvoje povinnost TO podat a udělat vše, aby se dítěti dostalo jeho vyživovacích práv. To si uvědom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat