Reklama

Alimenty jinou formou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Tess76
Nováček 5 příspěvků 03.02.18 12:41
Alimenty jinou formou?

Dobrý den, měla bych dotaz. Třeba má někdo podobnou zkušenost nebo poradí.
Po rozvodu máme s exmanželem každý v péči jednoho syna. Výživné nám nebylo stanoveno.Oba kluci dělají dost finančně nákladný sport a v rozsudku máme uvedeno, že výživné se nestanovuje s tím, že otec se zavazuje financovat veškeré náklady spojené s tímto sportem. Bohužel tak činí jen u syna kterého má ve své péči a u druhého jen jak se mu to (asi) hodí. Proto jsem byla nucena z části financovat i já ale s tím co vydělávám se to nedá. Když syn něco potřeboval, ex sliboval, že mu to zaplatí ať vše nakoupím a on pošle peníze. Jenže se tak neděje a jemu dluh narůstá. Dá se to nějak řešit? Obrátit se na soud nebo podat trestní oznámení? Nebo si zažádat o klasické alimenty na tento sport? Opravdu nevím :? Děkuji


Reklama

Reakce:
 
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 03.02.18 12:52

Já teda nevim, jak je to právně ošetřené… ale logicky, pokud bys chtěla alimenty na dítě, které máš v péči ty, tak bys mohla taky skončit s alimenty na dítě, které má v péči otec.. proč by měl platit jen on?
Edit: jo aha, už jsem to pochopila. Tak to je samozřejmě soudně vymahatelné. Pokud máš na ty peníze nárok, tak bych se nerozpakovala podat trestní oznámení.

 
Helileli
Závislačka 2859 příspěvků 03.02.18 13:07

Poslala bych mu predzalobni výzvu k uhrazení dluhu, přiložila bych kopie účtenek. Dala bych mu nějakou lhůtu na vyřešení, měsíc třeba. Pokud by do té doby nezaplatil a zároveň by dal neplatil stávající výdaje, tak žalobu.
Nicméně, udělala jsi chybu, že jsi vůbec něco platila. Všechny výdaje měli být vedeny na jeho jméno, jakmile jednou něco zaplatíš, tak ten druhý to může začít zneužívat.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 48384 příspěvků 03.02.18 13:17

Stávající rozsudek je nevykonavatelný stran toho, co požaduješ. Takže podat nový návrh na úpravu poměrů a chtít stanovit alimenty. ale nevím, zda to projde.

 
sagina
Echt Kelišová 7549 příspěvků 03.02.18 14:29

My máme v rozsudku stanovené výživné + že se otec nad rámec výživného zavazuje hradit polovinu nákladů na organizované pobyty dětí. nicméně soudkyně nás oba rovnou upozornila, že ty peníze nad rámec výživného jsou právně nevymahatelné, otec je platit nemusí, i když se k nim otec zavázal před soudem. nicméně že pokud je nebude platit, mohu si podat žádost o zvýšení výživného a přitom bude přihlédnuto k tomu, že otec svůj závazek neplní.

ale v praxi jsem to tedy neřešila, protože radši dětem tábory, lyžáky a podobně zaplatím sama, než furt tahat někde po soudech.

 
Tess76
Nováček 5 příspěvků 03.02.18 15:25

Jde o to, že ex trvá na provozování sportu u kluků a ví, že já bych to finančně nedala. Má platit veškeré náklady s tím spojené…školné, výstroj, cestovné. Ano, zaplatil školné, občas cestovné ale z výstroje vůbec nic. Roční náklady na jednoho máme vypočítané na 80 000-100 000.Příjem Ex je 3× vyšší než můj. Jediné jak já se můžu podílet a podpořit syna, je že s ním jezdím po zápasech a turnajích. Už tak časově náročné.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 48384 příspěvků 03.02.18 15:31
@Tess76 píše:
Jde o to, že ex trvá na provozování sportu u kluků a ví, že já bych to finančně nedala. Má platit veškeré náklady s tím spojené…školné, výstroj, cestovné. Ano, zaplatil školné, občas cestovné ale z výstroje vůbec nic. Roční náklady na jednoho máme vypočítané na 80 000-100 000.Příjem Ex je 3× vyšší než můj. Jediné jak já se můžu podílet a podpořit syna, je že s ním jezdím po zápasech a turnajích. Už tak časově náročné.

Tak proste nechat stanovit vyzivne. On ze sveho prijmu, ty ze sveho a hotovo. A kazdy budete finamcovat dite ve sve peci.

 
Tess76
Nováček 5 příspěvků 03.02.18 15:33

Psala jsem už 2×, reakce žádná. Vím, že jsem neměla nic kupovat, ale když jsou malé brusle a otlačené palce, nebo zlomená hokejka, nedalo se jinak. Nemůžu čekat několik měsíců než se ex rozhoupe. Naposledy s bruslema, poslal jeté po starším synovi a trenér ho s nima vyhodil a já dostala kázání jak mu to ničí nohy atd…

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 48384 příspěvků 03.02.18 15:39
@Tess76 píše:
Psala jsem už 2×, reakce žádná. Vím, že jsem neměla nic kupovat, ale když jsou malé brusle a otlačené palce, nebo zlomená hokejka, nedalo se jinak. Nemůžu čekat několik měsíců než se ex rozhoupe. Naposledy s bruslema, poslal jeté po starším synovi a trenér ho s nima vyhodil a já dostala kázání jak mu to ničí nohy atd…

Nemadelas nic. Zazadej o upravu alimentu na soud. Muzes zadat i tri roky zpetne o zvyseni

 
Tess76
Nováček 5 příspěvků 03.02.18 15:43

Ex trvá na provozování sportu. Platí školné na hokejové akademii, občas cestovné ale výstroj už ne.On vydělává 3× víc než já a finančně je na tom celkově dobře. Já s ml. synem nemáme ani jistotu v bydlení, což se snad brzy vyřeší a i druhý syn bude s náma.

 
zoidberg
Extra třída :D 11627 příspěvků 05.02.18 00:16

Najdi si lepší práci a více vydelavej. Pak bys na to mohla mít a platit. Na ex se neohlizej, ten své závazky plní.

 
vokishka
Extra třída :D 12585 příspěvků 05.02.18 07:16
@zoidberg píše:
Najdi si lepší práci a více vydelavej. Pak bys na to mohla mít a platit. Na ex se neohlizej, ten své závazky plní.

Jak plní úvazy. Slíbil platit sport obema dětem, trva natom, aby ho dělali a pak to platí jen jednomu.

 
olomoučanda
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 08.02.18 21:23

Pokud to máte uvedeno i v rozsudku, že otec bude hradit sport oběma dětem, pak je to jeho povinnost. Jenže je to zřejmě nevykonatelné. Přijde mi tedy hrozný, že jednomu synovi to hradí a druhému ne a klidně to nechá zajít tak daleko, že jeden toho zřejmě bude muset nechat, protože druhý rodič na to holt mít nebude. Asi nezbyde nic jiného, než podat nový návrh na určení výživného, právě z důvodu finančně náročného sportu syna.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >