Alimenty – placení nad rámec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 19:51
alimenty-placení nad rámec

Dobrý večer,
radu asi nepotřebuji, zajímá mne Váš názor. Dvě děti v péči matky/7 a 14 let/.Otec platí výživné 14 000 kč na obě děti. Výše výživného cca odpovídá výši jeho příjmů. Dle tabulek by měl patrně platit víc…Platí dětem spoření, které ale není psané na děti, takže prakticky neexistuje nějaká záruka, že dětem tyto peníze budou v budoucnu náležet. Nad rámec výživného přispívá otec minimálně 1-2× ročně koupí oblečení v hodnotě cca 2000,–kč pro obě děti, zajistí odvoz a návrat dětí z letního tábora /cca 1500,–kč/.Děti chodí do běžné ZŠ v menším městě, ale navštěvují dost zájmových /placených/ kroužků, zůčastňují se všech školních výletů/včetně těch vícedenních i do zahraničí -Londýn ap./všech kurzú-cyklo, lyžák ap. V létě mají několik táborů. Na to otec nad rámec výživného vůbec nepřispívá. Obě děti potřebují brýle-vše platí matka.
Dětem se otec věnuje každý druhý vikend, tím způsobem, že si se je dopoledne převezme a v podvečer je vrací domů k matce/v sobotu i neděli/občas s nimi stráví 2-4 h odpoledne ve všední den, to je ale spíše vyjímečně. O letních prázdninách je cca 95% času a 100% finančního zajištění dětí na matce.Otec argumentuje tím, že přes léto pracuje v zahraničí, a odmítá přispět dětem alespoň finančně nad rámec výživného s odůvodněním, že už tak platí víc než dost. Jeho letní práce v zahraničí není nutnost, je to především jeho koníček. Kdyby tuto dobu pracoval ve své firmě zde v ČR přijde si přibližně na stejné peníze.
Můj dotaz zní…je podle Vás matka neomalená vyžírka, když si myslí, že by měl otec na letní prázdniny přispět dětem nad rámec výživného?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54340 příspěvků 06.07.19 19:55

Není neomalena vyzirka, ani otec není hajzl.ik, že ne posílá víc. Peněz posílá dost, platu to odpovídá. Šmejd je, že o děti více nepecuje, nestará se a není s nimi víc. Tam by pak zároveň plynul více peněz naprimo a nebylo by třeba tolik táborů na léto.

Aspera
Generální žvanilka 22199 příspěvků 06.07.19 20:12

Jestli by dle tabulek měl platit víc, tak ať svůj čas aspoň vyváží penězi. Takže bych zažádala o zvýšení a uvidíš co na to řekne soud. Vyžírka, nevyžírka když budeš mít víc peněz, budeš se jim moc víc věnovat.

Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:18

Manzel plati na dve deti vic, prispiva nad ramec opravdu hoooodne a stejne je pro byvalou manzelku hajzl, co plati malo :nevim: nicmene k Tvemu pripadu - alimenty jsou vice nez dostatecne, pokud je z nejake strany pocit, ze ne, tak neni nic jednodussiho, nez dat k soudu navrh na upravu vyzivneho.. nicmene to, ze deti navstevuji spoustu drahych krouzku neni problem otce, ale nenazranost matky a deti :nevim: a jen tak mimochodem vzhledem k zaujeti je jasne, ze pise matka deti :roll: a jen tak mimochodem, otec ma pravo si deti vzit ve stanovenou dobu, nikoliv povinnost :think:

prokr
Povídálka 39 příspěvků 06.07.19 20:27
@Tazvesnice píše:
Manzel plati na dve deti vic, prispiva nad ramec opravdu hoooodne a stejne je pro byvalou manzelku hajzl, co plati malo :nevim: nicmene k Tvemu pripadu - alimenty jsou vice nez dostatecne, pokud je z nejake strany pocit, ze ne, tak neni nic jednodussiho, nez dat k soudu navrh na upravu vyzivneho.. nicmene to, ze deti navstevuji spoustu drahych krouzku neni problem otce, ale nenazranost matky a deti :nevim: a jen tak mimochodem vzhledem k zaujeti je jasne, ze pise matka deti :roll: a jen tak mimochodem, otec ma pravo si deti vzit ve stanovenou dobu, nikoliv povinnost :think:
Tazvesnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:37

..

Příspěvek upraven 06.07.19 v 20:37

P4ja
Extra třída :D 10607 příspěvků 06.07.19 20:37

Myslím, že matka může být ráda, že otec platí alimenty včas a v docela dobré výši. I to, že něco málo přidá. Může zkusit požádat soud o zvýšení. To, že děti mají drahé kroužky a vše, na co si ukážou, je problém matky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:39

Ty jsi dobře na…á nextka :lol: :D…naše děti si můj exmanžel buď dude brát pravidelně a bude o ně projevovat soustavný a smysluplný zájem a nebo je neuvidí vůbec. A žádná nextka na tom nic nezmění…je to jenom cizí paní/slečna/,která zde nyní je a zítra zde být nemusí :mrgreen: a my s dětmi se jí rozhodně přizpůsobovat nebudeme. Můj ex to ví a i když velmi nerad :jazyk: respaktuje kde je jeho výsostní místo. Děti Tvého next celkem lituju…

Hvězda diskuse 54340 příspěvků 06.07.19 20:44
@Anonymní píše:
Ty jsi dobře na…á nextka :lol: :D…naše děti si můj exmanžel buď dude brát pravidelně a bude o ně projevovat soustavný a smysluplný zájem a nebo je neuvidí vůbec. A žádná nextka na tom nic nezmění…je to jenom cizí paní/slečna/,která zde nyní je a zítra zde být nemusí :mrgreen: a my s dětmi se jí rozhodně přizpůsobovat nebudeme. Můj ex to ví a i když velmi nerad :jazyk: respaktuje kde je jeho výsostní místo. Děti Tvého next celkem lituju…

Kvůli čemu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:49

Lamalama…to nebylo na Tebe ale na Tazvesnice…promiň :srdce:

PaníBovaryová
Kelišová 5127 příspěvků 06.07.19 20:50

@Lama Lama ty jsi ten výkřik jako pochopila?

unuděná
Echt Kelišová 8479 příspěvků 06.07.19 20:56

Z meho laickeho hlediska mi prijde, ze plati dost, jak v ramci vyzivneho, tak nad ramec a venuje se tak nejak primerene. Pokud se matce nezda vyse alimentu, bude to muset dat znovu k soudu, nic vic po nem pozadovat nemuze. Zajem o deti neni povinnost, je to pravo.

Hvězda diskuse 54340 příspěvků 06.07.19 21:00
@PaníBovaryová píše:
@Lama Lama ty jsi ten výkřik jako pochopila?

Který?

Hvězda diskuse 54340 příspěvků 06.07.19 21:01
@Anonymní píše:
Lamalama…to nebylo na Tebe ale na Tazvesnice…promiň :srdce:

I tak mi zajímá kvůli čemu konkrétně lituje těch dětí? Psala o nich něco?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:03

Tak já jsem si z podobného důvodu zažádala o zvýšení výživného (a to původní bylo lehce nadprůměrné), už mě nebavilo se dohadovat. Bylo mi vyhověno ve výši návrhu. Otec měl totiž ze začátku velké oči a všechen čas chtěl na půl tedy včetně prázdnin i to bylo všude ve spisu. No reálně pokryl 14 dní o letních prázdninách, takže zbytek se musel podílet finančně. Jako rozežraná jsem si nepřišla.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama