Platit alimenty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 17:30
Platit alimenty?

Dobrý den, zajímalo by mě jako otce, zda je povinnost platit alimenty u dítěte 15+, které po ukončení 9.ročníku ZŠ nenastoupilo na střední školu, rok se poflakuje, bere drogy, u matky i mě krade, není třeba týden doma, pak se zčista jasna zjeví a 2 dny prospí a nanovo. Matka mu tohle chování zatím trpí, ale mně už tečou s prominutím nervy. Veškeré mé snahy jdou v niveč a jelikož neplatím zrovna malou částku, nechci, aby s penězi které posílám bylo takto nakládáno.

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10166 příspěvků 03.07.19 17:31

No řekla bych, že musíš k soudu. A ten rozhodne, protože dítě ještě není plnoleté.

unuděná
Echt Kelišová 8246 příspěvků 03.07.19 17:53

A nebylo by lepsi resit problemy tveho ditete, nez moznost, jak neplatit alimenty??

Šáruší
Závislačka 3624 příspěvků 03.07.19 17:56

Do 18 let máš povinnost platit výživné, to dítě je stále dítě. Platit musíš. Pokud bys nechtěl, musíš přes soud a pokusit se soud přesvědčit, že není v zájmu dítěte to platit, ale ani tak si nemyslím, že uspěješ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.19 18:06

@unuděná Ty snahy byly, psycholog, léčebna, ale vše k ničemu, když nespolupracuje…On nemá problém, on je mistr světa, jen se baví a všichni jsou ovce naočkovaný a proti němu. Zkuste si vy vyhodit 6000 do koše měsíčně, jak vám bude. Kluk to propije nebo profetuje… Počítám, že bude vést takový život na jaký má peníze a pokud stopnu přísun peněz, třeba tak žít nebude..

berry4
Nadpozemská drbna 28661 příspěvků 03.07.19 18:16

Za A : výživné na nezletilé dítě jde k rukám matky, ne dítěte. To na ně nemá do 18 let věku právo.
Za B: Vyživovací povinnost rodičů k dětem trvá do doby, než jsou děti schopny se samy živit.
Nestuduje? Tudíž má pracovat. Měl být dávno na ÚP. Ne pobírat výživné. Kdo za něj platí zdravotní a sociální? Nejspíš nikdo. Tudíž už má dluh tam.
Za C: je mi tě líto. Drogy jsou hajzl.

unuděná
Echt Kelišová 8246 příspěvků 03.07.19 18:24
@Anonymní píše:
@unuděná Ty snahy byly, psycholog, léčebna, ale vše k ničemu, když nespolupracuje…On nemá problém, on je mistr světa, jen se baví a všichni jsou ovce naočkovaný a proti němu. Zkuste si vy vyhodit 6000 do koše měsíčně, jak vám bude. Kluk to propije nebo profetuje… Počítám, že bude vést takový život na jaký má peníze a pokud stopnu přísun peněz, třeba tak žít nebude..

A matka se nestara? Penize mu dava proc?
Meli jsme podobny pripad v rodine, dokud alespon jeden rodic dite stale omlouva, zastava se ho a sponzoruje, tak naprava mozna nebude.Je potreba byt fakt prisny a tahnout za jeden provaz, specialne kdyz jeste neni plnolety.Je aspon na pracaku? Drzim palce, tohle je nocni mura vsech rodicu..

Anik
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 03.07.19 19:57

Do 18 let platit musíš, kor když nepracuje. Ale matce, nechápu, kde se berou peníze u kluka.

A i když je to asi nevýchovný, tak jak tu kdosi zmínil dluh na sociálním /nebo zdravotním/, teď nevím které z nich je povinné, tak bych přeci jen tohleto platila, pokud je to nutné, za jeho zády, aby nevěděl, protože on se z těch s*aček jednou dostane, a ten velký dluh by ho mohl dorazit. Nebo teda spíš matka ať to platí z těch alošů. Přece jenom pořád ve mně vítězí ten rodič, neposlat děcko do života s dluhem. Aspoň ne s takovým. JInak přísnost a nedávat peníze, ale tohleto bych nenechala být.

Jinak teda držím palce, to je asi to jediný, čeho se opravdu bojím, mám holku 14, a stát se může cokoliv.

Anik
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 03.07.19 20:14

A ještě teda - u nás v baráku bydlela rodina, a dali syna do pasťáku /nevím jak se to ofiko jmenuje/. Záškoláctví, alkohol, nevím jeslti i ty drogy. Oni teda na něj kašlali, tak se ho tímto trošku zbavili, nicméně on se tam napravil…kamoška tam tehdy pracovala, tak to vím, ale je pravda, že si ho kamoška tehdy ze známosti vzala tak trochu pod křídlo, měl jen ji, rodiče na něj kašlali. V pasťáku jsou prej hrozný zjevy, a on se pak po čase dostal do klasika děcáku, domů neměl kam…To mě jen tak napadlo, když jste mluvili o léčebně, jestli není potřeba další krok. Ono poslat děcko do pasťáku je asi dost psycho pro rodiče, tam možná spíš hrozí, že se ještě víc pokazí, i když samozřejmě neměl by,,,nevím jestli bych to dokázala, ale když by nebylo jiné cesty. Tady ten známej měl štěstí, že tam pracovala ta kamoška…váš syn by ale zase měl podporu rodiny, což tenhleten neměl…

berry4
Nadpozemská drbna 28661 příspěvků 03.07.19 21:18

@Anik omyl.
Z právnické poradny:
Výživné se hradí:

• dokud není dítě se schopno samo o sebe postarat, věk není rozhodující

Zdroj: https://www.sancedetem.cz/…a-deti.shtml
Neplatila bych nic bokem, od toho otec poskytuje výživné, syn má m. j. i matku, která jej má v péči, ta nejspíš selhala na všech frontách. Jako osoba, co pobírá výživné at´se o to postará. I když to je už rok věcí synáčka, on prdí na školu a sosá, ne rodiče.
A -dostat se z toho vůbec nemusí. Není to v žádném případě pravidlo.

Příspěvek upraven 03.07.19 v 21:21

jkra
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 03.07.19 21:21
@Anonymní píše:

A co resit ty problemy, misto starosti o prachy? Mama mu to trpi? To si ani nedovedu predstavit.

Anik
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 03.07.19 21:28

Berry4 - však jsem psala, že ať to platí matka z alošů,,,a já bych to fakt dělala

dostat se z toho nemusí, ale jako rodič bych doufala, že ano, tak bych se snažila zmírnit následky, jsem pořád rodič.

Váš příspěvek
Reklama