Alimenty s platem 25 tisíc

Anonymní
19.12.19 08:33

Alimenty s platem 25 tisíc

Ahoj holky,
Chtěla jsem se zeptat kolik si myslíte, že by měl táta syna kterému je 18 měsíců platit alimenty pokud bere 25 čistého. Dostávám 3 tisíce měsíčně. Někomu se to zda málo i mě se to zda málo, ale zase nájem má 12 tisíc se vším + upc a jídlo pro sebe aby měl. No proste nejsem nenasytna mrcha a chci aby i on měl na všechno co potřebuje nechci dělat zle jenom proto, že jsme od sebe. Zajímá mě kolik dostáváte vy co jste sami s ditetem a mate to nějak stejně s výplatou bývalého partnera a kolik platí vám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2146
19.12.19 08:35

Vypočítej si měsíční rozpočet na dítě a chtěj půlku. Tězko řict, co je moc nebo málo. Někdo na dítě vydá třeba 20k měsíčně, takže to moc objektivní informace není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21070
19.12.19 08:36

Otec mého dítěte bere 15000 a platí 1500,–- šlo to přes soud

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25224
19.12.19 08:38

Když jsme se rozešli, tak ex měl plat 24 tis, dohodli jsme se na 6 tis na dvě děti (2 a 4 roky) a soudkyně tehdy řekla, že schvaluje, že jsou adekvátní. Dneska má plat už jinde, děti jsou o 5 let starší, ale alimenty mám pořád stejné. K soudu jsme nechtěli už. Takže platí výdaje navíc, družinu, stravné, podílí se na kroužcích, ŠVP, táborech atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25224
19.12.19 08:42
@yocheved píše:
Vypočítej si měsíční rozpočet na dítě a chtěj půlku. Tězko řict, co je moc nebo málo. Někdo na dítě vydá třeba 20k měsíčně, takže to moc objektivní informace není.

No taky záleží jestli tolik vydá protože chce nebo protože musí. Soud zajímají oprávněné výdaje, ne že rodič nutně chce kupovat kočárek za 30 tisíc, nové oblečení ( Next mikina pro mimino stojí 500, to jsem šla včera do mdlob), soukromé aktivity ( školky, plavání, kroužky..většina není nutná nebo to jde i levněji).. Samozřejmě nemluvím o dětech, které ty větší výdaje mají kvůli zdravotnímu stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
19.12.19 08:47
@andelka83 píše:
No taky záleží jestli tolik vydá protože chce nebo protože musí. Soud zajímají oprávněné výdaje, ne že rodič nutně chce kupovat kočárek za 30 tisíc, nové oblečení ( Next mikina pro mimino stojí 500, to jsem šla včera do mdlob), soukromé aktivity ( školky, plavání, kroužky..většina není nutná nebo to jde i levněji).. Samozřejmě nemluvím o dětech, které ty větší výdaje mají kvůli zdravotnímu stavu.

Já tuhle situaci řešila, už teda jako plnoletá studentska na zvýšení pro sebe a soud chtěl doložit měsíční výdaje. Ty jsem předložila s navrhovanou částkou a soud pak vyhodnotil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
19.12.19 09:13

Na 6 letého mám 2,5 tisíce, po novém roce budu žádat o zvýšení - chtěla bych se dostat na 4tisíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
19.12.19 09:28

Přijde mi to docela adekvátní. 18m batole toho k životu moc nepotřebuje a 3tis jsou tak nějak průměr. Zvýšení se obvykle žádá při nějaké změně (nástup do školky/školy, nemocnost a s tím spojené zvýšení nákladů).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68543
19.12.19 09:37

Vzhledem k příjmům otce mi to málo nepřijde. Pokud ale zajištuješ komplet péči ty, snižuje se ti možnost vlasního výdělku, je to ssamo z tvého pohledu hodně málo. Cesta je chtít po otci větší podíl péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
19.12.19 09:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Chtěla jsem se zeptat kolik si myslíte, že by měl táta syna kterému je 18 měsíců platit alimenty pokud bere 25 čistého. Dostávám 3 tisíce měsíčně. Někomu se to zda málo i mě se to zda málo, ale zase nájem má 12 tisíc se vším + upc a jídlo pro sebe aby měl. No proste nejsem nenasytna mrcha a chci aby i on měl na všechno co potřebuje nechci dělat zle jenom proto, že jsme od sebe. Zajímá mě kolik dostáváte vy co jste sami s ditetem a mate to nějak stejně s výplatou bývalého partnera a kolik platí vám.

Na netu najdeš různé kalkulačky, které ti to spočítali. Do 2 let dítěte máš i ty nárok na „výživné“ obecně byste meli mít stejnou životní úroveň jako otec… Mě to úplně málo nepřijde, ale záleží na spoustě věcí- například kolik platíš za bydlení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
19.12.19 09:43

Mně to s ohledem na jeho výdělek a kolik stojí péče o 18m dítě bez zvláštních potřeb přijde ok. Platí asi ještě i něco na tebe, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
19.12.19 09:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Chtěla jsem se zeptat kolik si myslíte, že by měl táta syna kterému je 18 měsíců platit alimenty pokud bere 25 čistého. Dostávám 3 tisíce měsíčně. Někomu se to zda málo i mě se to zda málo, ale zase nájem má 12 tisíc se vším + upc a jídlo pro sebe aby měl. No proste nejsem nenasytna mrcha a chci aby i on měl na všechno co potřebuje nechci dělat zle jenom proto, že jsme od sebe. Zajímá mě kolik dostáváte vy co jste sami s ditetem a mate to nějak stejně s výplatou bývalého partnera a kolik platí vám.

Kalkulačka vyhodila 2750-3750kc…takze jsi někde uprostřed. Je to na dítě do 5 let, pak se částky zvysuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25224
19.12.19 10:21
@yocheved píše:
Já tuhle situaci řešila, už teda jako plnoletá studentska na zvýšení pro sebe a soud chtěl doložit měsíční výdaje. Ty jsem předložila s navrhovanou částkou a soud pak vyhodnotil.

To jsem též řešila kdysi, pamatuju že mamka si všechno psala. Ale jak píšeš..soud to vyhodnotí. Ne jen bez řečí přijme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
19.12.19 13:18

Prijde mi to dost..ja mam na,6ti lety 2000…priznane soudem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8958
19.12.19 14:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Myslim ze částka co ti plati je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat