Navykovy rezim deti na otce

16.12.19 14:30

navykovy rezim deti na otce

Dobry den,
mate nekdo zkusenost s tzn. navykovym rezimem?

Otec odesel k jine zene, kdyz bylo nasim detem 6 mesicu. Je to Nemec. Od te doby videl deti 3× vzdy v moji pritomnosti. „S detmi“ skypuje 1× tydne. Tyto hovory ale vyuziva jen k tomu, aby si se mnou vyrizoval ucty - neplati vyzivne, vyhrozuje mi. Detem budou uz 3 roky. Pri hovorech neustale popisuje situaci, ze si jednou pro deti prijede a odveze si je treba na dovolenou, deti ze budou nadseny a budou chtit zustat u nej. Podle moji advokatky by takova situace (ze by s nimi byl najednou sam) mohla nastat pouze, pokud by dodrzel navykovy rezim. A to je tedy moje otazka - kdo ho urcuje? Ospod? Deti otci ani nerozumi a mne to stale neda spat… dekuji za jakoukoliv odpoved :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Anonymní
16.12.19 15:43

S dovolením se háčkuji. Moje advokátka mi řekla to stejné, ale ve finále otec dítěte nikdy o nic nepožádal. Dceři budou tři a viděl ji teď jednou po dvou letech. Ona na plakala, nenechala na sebe ani sáhnout. On tvrdil, že ona přece ví, že je její otec :lol: a může si ji kdykoliv odvést

• Nahlásit
  • Citovat
17.12.19 13:31

Pro me je to hrozny strasak. Deti ho vubec neznaji, nerozumi mu. On na me jen krici a vyhrozuje. Samozrejme doufam, ze k necemu takovemu nedojde. Jen bych chtela pro jistotu vedet, jak neco takoveho probiha a kdo o tom rozhoduje :nevim: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4268
17.12.19 17:19
@lala1000 píše:
Pro me je to hrozny strasak. Deti ho vubec neznaji, nerozumi mu. On na me jen krici a vyhrozuje. Samozrejme doufam, ze k necemu takovemu nedojde. Jen bych chtela pro jistotu vedet, jak neco takoveho probiha a kdo o tom rozhoduje :nevim: :(

Pokud nemáte upravenou péči, neurčuje to nikdo. Prostě může přijet a děti si odvézt, ale pouze dočasně, nesmí jim změnit bydliště natrvalo, to by porušil zákon.
Pokud máš děti soudně v péči, pak potřebuje tvůj souhlas, nebo rozhodnutí soudu. OSPOD nerozhoduje, nenařizuje, nepovoluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 19:31

To urcite nemuze.. proto existuje prave ten navykovy rezim. detem jsou 2 roky a videly ho 3× v zivote a neumi nemecky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57041
17.12.19 21:25
@lala1000 píše:
To urcite nemuze.. proto existuje prave ten navykovy rezim. detem jsou 2 roky a videly ho 3× v zivote a neumi nemecky…

Otec je rodič, zákonný zástupce a má bohužel naprosto stejné právo, jako ty, dokud to neomezí soud. Takže pokud dítě nemáš soudně ve své péči a styk stanovený nebo dohodou, tak opravdu může být s dětmi, jak se sám rozhodne.
Omezit ho můžeš pouze soudně, přípdně soudně - předběžným opatřením. Zabránit nemůže ani OSPOD.
Návykový režim - opět jen soudně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 21:34

Děti mám soudně v péči..

mně jde konkrétně jen a jen o ten navykový režim. zajímá mě, kdo konkrétně rozhodne a co se zohledňuje. jako jestli stačí 2 návštěvy nebo 20. jak ty návštěvy probíhají, jak by mzsely být často, jak dlouhé. kdo by třeba překládal (kdybych tam nemohla být). je mi jasné, že je to individální, ale znovu se ptám, kdo to teda rozhodne..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57041
17.12.19 21:38

Znovu ti jen napíšem, že soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 23:26
@lala1000 píše:
Dobry den,
mate nekdo zkusenost s tzn. navykovym rezimem?

zajimala by me nejaka konkretni zkusenost, ktera by mi alespon ramcove naznacila, jak to probiha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama