Alimenty - věčný problém

Anonymní
12.6.17 18:30

Alimenty-věčný problém

Ahoj, potřebuji poradit.Ex přestal platit alimnety. Vždy si je platil jak chtěl. Jeden měsíc mi dal 500 druhý třeba i celou částku. Poslední dobou ale vůbec. Dluží za poslední tři měsíce. Přitom úplně primitivní částka 2000kč 8o. Už jsem zoufalá. Nejde se s ním žádným způsobem spojit, protože si změnil číslo a netuším kde bydlí. Takže těžko po něco vymáhat. Navíc paní na sociálce mi řekla, že musím mít důkaz, že mi to nedal.To mi do hlavy nešlo, snad by si to měl psát on. Proč já? :zed: Vůbec si nevím rady.Byl někdo v podobné situaci a jak jste si řešily?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Saatine
12.6.17 18:41

Ne, ty to dokazovat nemusíš, on musí prokázat, že ti je dal.
Podej na něj exekuční návrh.

• Citovat
  • Upravit
3608
12.6.17 18:42

To je blbost nemusíš nic dokazovat, jedna možnost je jít na soud k vyšší soudní úřednici ta může dát exekuci na plat, a druhá možnost trestní oznámení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
12.6.17 18:49

Naopak, on musí dokazovat, že ti to dal.
Pokud to máte dané soudně, můžeš to zkusit přes exekuci.
Jinak trestní oznámení. Ale nevím, jaké jsou tam lhůty neplacení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7260
12.6.17 18:59

Mě by zajímalo, jak má vypadat takový důkaz, že ti peníze nedal. Nějak si to v praxi nedovedu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
12.6.17 19:12

To je nesmysl, on musi prokazat, ze ti alimenty nedal.
Ale pokud nevis kde je, nepomuze ti nikdo.
Kdyz nezaplati jeste dva mesice, udej ho na PCR, zanedbani povinne vyzivy. Ti jedini ho budou hlesat. Exekutor ti nepomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
17.6.17 07:49

Pisete tu *****, damy. Nikdo nemusi prokazovat, ze neco dal. Je ukolem OCTR, aby si opatril dukazy. edit admin: nevhodný výraz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.17 11:50

snížení alimentů

Maminky nemáte některá podobnou zkušenost, přítel platí alimenty na již dospělého syna (24 let) a k tomu ještě platí exekuci (alimenty 2000,exekuce cca 4500 kč), máme nyní půlroční holčičku a já jsem na RD. Je nějaká šance na snížení alimentů (platíme ještě hypotéku a další klasické poplatky) a nevíte zda se dá zažádat i o snížení částky na exekuci? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
507
20.7.17 11:53

Anonymní - snižovat alimenty 2000,– na 24letého syna? To je vtip? 8o
Předpokládám tedy, že syn ještě studuje. 2000,– mi přijdou fakt směšné. Vždyť to jsou dva větší nákupy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
20.7.17 12:01
@Anonymní píše:
Maminky nemáte některá podobnou zkušenost, přítel platí alimenty na již dospělého syna (24 let) a k tomu ještě platí exekuci (alimenty 2000,exekuce cca 4500 kč), máme nyní půlroční holčičku a já jsem na RD. Je nějaká šance na snížení alimentů (platíme ještě hypotéku a další klasické poplatky) a nevíte zda se dá zažádat i o snížení částky na exekuci? děkuji

Alimenty jsou směšně nízké, exekuci mu určitě nikdo nesníží, hypotéka nikoho nezajímá. Ať si přítel najde lepší práci nebo ty běž na brigádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
20.7.17 12:01

Na syna bude platit do 26let, pokud bude studovat. Syn je jeho bez ohledu na věk.
Exekuce, hypotéka, poplatky atd… jsou vaše věc, na to nikdo ohledy nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.17 12:05
@Anonymní píše:
Maminky nemáte některá podobnou zkušenost, přítel platí alimenty na již dospělého syna (24 let) a k tomu ještě platí exekuci (alimenty 2000,exekuce cca 4500 kč), máme nyní půlroční holčičku a já jsem na RD. Je nějaká šance na snížení alimentů (platíme ještě hypotéku a další klasické poplatky) a nevíte zda se dá zažádat i o snížení částky na exekuci? děkuji

Evidentne by to misto snizeni alimentu chtelo zvysit vasi financni gramotnost.
Pokud mam exekuci, hypoteku a nemam na to, nebudu si porizovat dalsi dite, mam-li dosud financni zavazek k jinemu (a cini mi to problem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
20.7.17 12:14
@vonajebohyne píše:
Evidentne by to misto snizeni alimentu chtelo zvysit vasi financni gramotnost.
Pokud mam exekuci, hypoteku a nemam na to, nebudu si porizovat dalsi dite, mam-li dosud financni zavazek k jinemu (a cini mi to problem).

Tak přeci má právo mít dítě ne? A ona ho moc chtěla. :srdce: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17981
20.7.17 12:19
@Lama Lama píše:
Tak přeci má právo mít dítě ne? A ona ho moc chtěla. :srdce: :jazyk:

nechtěla selhala antikoncepce
a ted vážně opravdu si budeš muset najít brigádu protože nic toho co platíte nesnížíte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8051
20.7.17 12:24
@Anonymní píše:

Ne, není. Buď lépe placenou práci, nebo brigádu, nebo prostě cokoliv co vám zvýší příjem. Exekusi nesníží, do alimentů bych nevrtala. Taky by se mohlo stát že je zvýší. Dvatisíce jsou směšné. Hypo atd nikoho nezajímá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama