Výživné na neprovdanou matku

Anonymní
6.6.17 19:44

Vyzivne na NM

Maminky prosim, mate nekdo zkusenosti z vyzivnym na NP? Pobiram davky hmotne nouze a bylo mi receno zw si mam zazadat o vyzivne na NM - muj dotaz zni: musi to byt soudne nebo staci aby mi to ex potvrdil pisemne ze bude platit - donluva mimo soud

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.6.17 19:45

Oprava: misto NP na NM - neprovdanou matku

• Nahlásit
  • Citovat
1615
7.6.17 09:18

Soudně je vždy lepší. Myslím, že obvyklé jsou tak 3 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48646
7.6.17 09:22

Hodně záleží na jeho příjmu, kolik je dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.17 11:19

@Markéta80
Miminko je jeste v brisku, proto se mi nejedna o alimenty, ale nejake vyzivne na me. Ja tak nejak po nem nic nechci (ted nam koupil kocarek, prebalovaci pult, nejake hadriky…atd), ale oni na tom trvaji, proto me zajima jestli musim k soudu (nejsk se na nej necitim) a nebo staci nase domluva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.6.17 11:24

@Lerista
Soudne asi ano, ale ja zas nepotrebuji nejake horenrni sumy, spis nic - ma nejnizsi mzdu a 2 deti z predesleho vztahu, ale i tak male koupil kocarek, prebalovaci pult… Tohle mi bohate staci… Spise si myslim, ze maji oni problem s tim davat penize (mozna kdybych byla tmavsi pleti jako nasi spoluobcane, bylo by to bez peoblemu)… Proto me zajima, jestli staci dohoda mezi nami a nemusim se v 28tt stresovar vyeizovanim a pote samotnym soudem

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.6.17 11:25

@Markéta80
A jeho prijem je minimalni mzda

• Nahlásit
  • Citovat
4282
7.6.17 12:06
@Anonymní píše:
Maminky prosim, mate nekdo zkusenosti z vyzivnym na NP? Pobiram davky hmotne nouze a bylo mi receno zw si mam zazadat o vyzivne na NM - muj dotaz zni: musi to byt soudne nebo staci aby mi to ex potvrdil pisemne ze bude platit - donluva mimo soud

Tak se jich zeptej, jak to chtěj, zda soudně nebo stačí dohodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48646
7.6.17 13:47
@Anonymní píše:
@Markéta80
A jeho prijem je minimalni mzda
:? tak to moc nebude, kdo ví kolik mu pak vypočtou alimenty na dítě :?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.17 14:01

@Markéta80
Me o ty penize ani tak nejde, jsem rada ze se angazuje s vybavickou a koupil nam celkem drahej kocarek +- 9000-, (prispeli i jeho rodice), prebalovak (sice pouzity, ale v hezkem stavu) a i nejake nové obleceni -takze v podstate to nejdrazsi zajistil, kdyz vi, jak na tom financne jsem… Proto bych to vyzivne na me ozelila, ale pani na socialce to asi vidi jinak a zrejme je tizi to, ze „musi“ davat i bilim (pak jim asi chybi na „cerne“ )… Snad jim bude stacit domluva mezi nami a nebudeme muset k soudu, fakt se na to necitim :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.6.17 14:24

@Markéta80
Myslim tedy penize pro me… Alimenty je vec jina…

• Nahlásit
  • Citovat
31420
7.6.17 14:27
@Anonymní píše:
@Lerista
Soudne asi ano, ale ja zas nepotrebuji nejake horenrni sumy, spis nic - ma nejnizsi mzdu a 2 deti z predesleho vztahu, ale i tak male koupil kocarek, prebalovaci pult… Tohle mi bohate staci… Spise si myslim, ze maji oni problem s tim davat penize (mozna kdybych byla tmavsi pleti jako nasi spoluobcane, bylo by to bez peoblemu)… Proto me zajima, jestli staci dohoda mezi nami a nemusim se v 28tt stresovar vyeizovanim a pote samotnym soudem

tvl, s takovým si pořídit dítě :zed:
ty obligátní řeči o spoluobčanech si nech snad od cesty.Sama se jim smýšlení a natahováním ruky k dávkám dost podobáš. A vůbec, proč by měl stát platit za to, že si pořídíš dítě s takovým…hezky ať cvaká otec. Stát ani poplatníci Ti to dítě neudělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48646
7.6.17 14:30
@Anonymní píše:
@Markéta80
Me o ty penize ani tak nejde, jsem rada ze se angazuje s vybavickou a koupil nam celkem drahej kocarek +- 9000-, (prispeli i jeho rodice), prebalovak (sice pouzity, ale v hezkem stavu) a i nejake nové obleceni -takze v podstate to nejdrazsi zajistil, kdyz vi, jak na tom financne jsem… Proto bych to vyzivne na me ozelila, ale pani na socialce to asi vidi jinak a zrejme je tizi to, ze „musi“ davat i bilim (pak jim asi chybi na „cerne“ )… Snad jim bude stacit domluva mezi nami a nebudeme muset k soudu, fakt se na to necitim :?

peníze od něj nechceš ale od státu jo? trochu divné ne? dítě a teda i tebe se má postarat otec dítěte a až pak doplatek od sociálky ;).S minimální mzdou si člověk nemůže dělat 3 děti :? Budete počítat všichni koruny v peněžence :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31420
7.6.17 14:31

Když na to nemáte, neměli jste si pořizovat dítě. Nebo snad myslíš, že Vám to budou cvakat se státního. Živte si ho sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 14:32

Oni to chtějí na sociálce proto, aby nejdříve ten, kdo tě oplodnil, zabezpečil finančně tebe a dítě. Pak má teprv přijít na řadu stát.
Takže ano, běž na soud, tam ať to máš právně ošetřené - výživné na matku do 2 let věku dítěte + alimenty na dítě. A s tou minimální mzdou nemáš tak pravdu. Jakože pokoud bere 9 čistého tak nepočítej s alimentama tisícovku na měsíc. To dítě bude potřebovat spoustu věcí a pokud budeš mít normální soudkyni/soudce, tak dítěti sestaví alimenty z průměrné mzdy v daném oboru v dané oblasti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama