Alko léčba, lže mi?

Anonymní
19.1.21 07:05

Alko léčba, lže mi?

Začnu tím, že jsem těhotná. Za pár týdnů rodím.
Otec dítěte se mnou už nebydlí, vyhodila jsem ho kvůli pití a domácímu násilí a to zejména nefyzického(nakonec i fyzického) charakteru (pod vlivem) před půl rokem…

Dlouho odmítal, že je alkoholik a vše sváděl na mě…
Občas jsme se kvůli miminku bavili, nicméně to nebylo pěkné.
Nakonec sedl s více než půl promile ráno za volant, když jsme měli jet něco zařizovat.
Měla jsem u sebe malý alko tester…
Chtěla jsem na něj zavolat policii, ale sliboval, že se sebou něco udělá.
Kdybych zavolala příjde okamžitě i o práci.
Plakal, vypadal, že to myslí vážně. Sliboval, že se někam objedná a vydrží to bez pití a chce se dát do pořádku.
Cítil se provinile a blablabla. Taková ta klasika.
To bylo začátkem prosince. Říkal, že by šel i na léčení, když to bude nutné.
Dlouho se nikam neobjednal, prý až po Novém roce.
Tvrdil, že nepije..ale pravda to podle mě nebyla. Nicméně to značně asi omezil a snažil se. Jeho rodiče jsou obeznámení. Přesto mu na Vánoce nalili šampus, otec nabízel pivečka 8o 8o 8o

Včera byl u psychiatra, výsledek je ten, že má přijít až za měsíc. Na ústavní léčbu nejde. Léky žádné nemá.
Nevím jak mu má hodina měsíčně pomoci. :roll:
Budu mít strach mu svěřovat dítě.
Protože to nějak ten měsíc vydrží a pak klidně řekne, že nemá tedy už problém a bude pít :zed:
Vím, že léčit se musí chtít sám, ale z přístupu psychiatra jsem zklamaná.
Myslela jsem, že bude brát minimálně antabus a lékař ho bude motivovat k léčebně.

Jinak jeho pití je velmi vážné, není to jen nadměrné pití…teď když se snaží nepít, je podrážděný, vztahovačný, vyvolává konflikty (a následně říká, že pije kvůli mě) a tak.
Bohužel nemá žádnou podporu v rodině a ani moc kvalitních přátel co by se sním bavili bez alkoholu.

Jak dál postupovat? Mám mu nabídnout ještě psychoterapii?
Po návštěvě psychiatria už odmítá léčebnu…
Přes to všechno mi na něm záleží a je mi ho líto. :nevim:
Alkoholem se úplně ničí, zvládá v podstatě chodit jen do práce. Vypadá o deset let starší, zanedbaný. Čas mezi prací zabíjí hraním her, televizí a alkoholem…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2291
19.1.21 07:19

Proč si s někým zanedbaným pořizuješ dítě? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3257
19.1.21 07:26
@Anonymní píše:
Otec dítěte se mnou už nebydlí, vyhodila jsem ho kvůli pití a domácímu násilí a to zejména nefyzického(nakonec i fyzického) charakteru (pod vlivem) před půl rokem…

Nakonec sedl s více než půl promile ráno za volant, když jsme měli jet něco zařizovat.
Plakal, vypadal, že to myslí vážně. Sliboval, že se někam objedná a vydrží to bez pití a chce se dát do pořádku.
Tvrdil, že nepije..ale pravda to podle mě nebyla. Nicméně to značně asi omezil a snažil se. Jeho rodiče jsou obeznámení. Přesto mu na Vánoce nalili šampus, otec nabízel pivečka 8o 8o 8o

Včera byl u psychiatra, výsledek je ten, že má přijít až za měsíc. Na ústavní léčbu nejde. Léky žádné nemá.
Protože to nějak ten měsíc vydrží a pak klidně řekne, že nemá tedy už problém a bude pít :zed:
Myslela jsem, že bude brát minimálně antabus a lékař ho bude motivovat k léčebně.

Jinak jeho pití je velmi vážné, není to jen nadměrné pití…teď když se snaží nepít, je podrážděný, vztahovačný, vyvolává konflikty (a následně říká, že pije kvůli mě) a tak.
Bohužel nemá žádnou podporu v rodině a ani moc kvalitních přátel co by se sním bavili bez alkoholu.

Alkoholem se úplně ničí, zvládá v podstatě chodit jen do práce. Vypadá o deset let starší, zanedbaný. Čas mezi prací zabíjí hraním her, televizí a alkoholem…

A proč s tímhle čekáš dítě? To se stalo omylem?
Sama píšeš, že. Chtít musí sám. A on nechce. Nech ho být a do RL ho radši nepiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 07:27

@ropucha 02
Protože v tu dobu tak špatně na tom nebyl?
Nechtěla jsem si přiznat, že problémy jsou už příliš vážné? Atd.?
Od rozchodu se hodně zhoršil, co bydlí sám… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
19752
19.1.21 07:49
@Anonymní píše:
@ropucha 02
Protože v tu dobu tak špatně na tom nebyl?
Nechtěla jsem si přiznat, že problémy jsou už příliš vážné? Atd.?
Od rozchodu se hodně zhoršil, co bydlí sám… :nevim:

Prostě jsi byla naivní nebo hloupá. A sklony k závislostem se dědí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
19.1.21 07:51

Ruce pryč dokud neprojde léčbou a nebude nějakou dobu čistý. Jestli s tebou a dítětem chce být tak ať se snaží. Ostatně ale měl by to dělat v první řadě pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
19.1.21 07:58
@Anonymní píše:

No dítě už je na cestě, takže ptát se proč jste si ho dělali, je asi pozdě. Dokud si alkoholik nepřizná, že má opravdu problém, tak se nic nezmění. Hodina týdne je k ničemu. Musí nastoupit do léčení, ale musí dobrovolně. Dítě a vztah by mu snad za to stát mohlo. Nebo už ne taková troska, že je mu to všechno jedno?
Já bych s takovým člověkem do auta nesedla a už vůbec ne těhotná. To o tom fyz. i psych. napadání, to radši nekomentuji, z toho je mi zle jen to čtu :(
Taky jsme měli doma alkoholika, byl to můj praděda, prababička si s ním opravdu dost užila. Můj děda (jeho syn) o tom dost často vyprávěl. Tohle bych nikomu nepřála zažít :,(
Osobně bych ti radila ZDRHEJ! co ti nohy stačí.

Edit: překlep

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
19.1.21 08:10

@Rachel_cz
Hodina měsíčně, ne týdně. :zed:
Prostě nevím jestli je to standartní postup našeho zdravotnictví a moc tomu nevěřím.
Ale psychiatr je odborník přes závislosti, prostě si má vést denník a přijít za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6552
19.1.21 08:13

Myslím, že jsi udělala dost. Teď mysli na sebe a hlavně na dítě. Pryč od takovýho chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
19.1.21 08:23

Já osobně bych ho postavila před rozhodnutí - buď léčebna a zůstane čistý, nebo neuvidí dítě jinak, než pod tvým dohledem. Myslím, že když se zvládl snažit sám, tak není úplně odepsaný a kvůli dítěti a tobě by si to mohl v sobě utřepat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
19.1.21 08:27

Ano lidé s rozjetou závislostí se vyznačují tím že lžou.

nenabízej mu nic. Bohužel je to opravdu jeho motivace.

Potřebuješ se ochránit a styk s dítětem jedině pokud bude schopný prokázat alespoň tím že chodí na setkání anonymních alkoholiků. Jestli k chlastu zvládá věci jako udržet si práci a podobně, tak to může řešit ambulantně, ale teda jednou za měsíc psychiatr není úplně adiktologická léčba.

Pobytová léčba vážně není jedinné řešení závisloti.

Zároveň pokud se ukáže že jsi spoluzávislá - nikoliv na alkoholu ale na vztahu se závislým člověkem tak neřeš jak „jemu pomoci“, ale jak se srovnat sama se sebou - adiktologické ambulnace mívají program pro příbuzné závislých.

A přiznat si vlastní spoluzávislost bývá stejně složité, jako si přiznat závisislot…

http://www.codependentanonymous.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3466
19.1.21 08:34

Uprimne otce do RL bych nezapisovala a pokud takovou blbost udelate, tak si rovnou zaridte soud o urceni plne pece a styk s otcem jen pod Vasim dozorem. Dite bych mu opravdu nesverila.
A jak uz byla psano : pokud sam neprizna, ze ma problem, tak se lecit nepujde. Musi sam chtit… Nikdo ho nasilim nutit nebude a uprimne si nejsem jista, ze rika pravdu (sezeni 1× mesicne)
A propo tech slibu jsem taky slysela od byvaleho slysela - ten zas chlastal pivo denne hned jak prijel z prace az do vecera a diky alhokolu byl pak take dost slovne agresivni…proto uz je to ex

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 08:34

@Ou
Mě se to hlavně stalo už podruhé, akorát poprvé jsem byla hodně mladá a nebyla v tom agresivita.
Vlastně to celé spustilo až plánování dítěte(podle mě)

Myslím, že se snaží…ale má výkyvy nálad.
Je hodně uzavřený. Hodně lže. Nebo tvrdí, že něco neřekl.

O spoluzávistloti vím…hodlám sama vyhledat skupinu.
Chodila jsem přes léto každý týden k psychologovi, trochu jsem se srovnala.
Hodně mi pomohlo, že je pryč. A mám doma klid. K nezaplacení.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15536
19.1.21 08:57
@Anonymní píše:
@Ou
Mě se to hlavně stalo už podruhé, akorát poprvé jsem byla hodně mladá a nebyla v tom agresivita.
Vlastně to celé spustilo až plánování dítěte(podle mě)

Myslím, že se snaží…ale má výkyvy nálad.
Je hodně uzavřený. Hodně lže. Nebo tvrdí, že něco neřekl.

O spoluzávistloti vím…hodlám sama vyhledat skupinu.
Chodila jsem přes léto každý týden k psychologovi, trochu jsem se srovnala.
Hodně mi pomohlo, že je pryč. A mám doma klid. K nezaplacení.

toho že ti bez něj je lépe je potřeba se držet.

Bohužel v tomto případě fakt potřebuješ chránit sebe a hlavně vaše dítě. Nějaký styk má smysl až v okamžiku, kdy bude skutečně dlouhodobě schopný doložit změnu. On sám s tím přijde, ne že ho do toho budeš tlačit ty.

je mi líto.

A teda do RL ho zapiš.

1. tvoje dítě má právo na svého rodiče. Jakkoliv je to složité. To neznamená že s ním musí žít v jedné domácnosti. Ale tajení a mlžení v tomto příadě dělá jen problémy a ty vyhřeznou v nejméně vhodnou dobu.
2. chceš alimenty, budou se ti hodit a v případě že jeho závislost bude pokračovat, tak soudy o alimenty můžou být motivací, proč konečně začít se sebou něco dělat. Ale držím palce, aby se chytl normálně amulantně a posléze holt fungoval jako běžný táta v sešívaných rodinách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7072
19.1.21 09:13

Tohle je presne to, co me toci a proc s tebou zakladatelko necitim absolutne zadny soucit. Chlap seda opakovane za volat namazany a tobe, misto abys ty policajty zavolala (kdyz odmita lecebnu), to s nim resis domluvou. Ze muze nekoho zabit, jinou mamu, jineho tatu, deti, to neni tak podstatne. Ale jakmile jde o vlastni dite (resp. vase spolecne) uz je to najednou problem? Proc? Uz ti ho neni lito, kdyz hrozi, ze by mohl ublizit vasemu decku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat