Dcera partnerky-jak řešit?

42
19.1.21 05:25

Dcera partnerky-jak řešit?

Dobré ráno, přeji, jdu k vám pro radu.Jsme s partnerkou spolu již tři roky.Ona má dvě dcery ve věku 22 a 17 let. Jelikož spolu nežijeme, čekáme až mladší dcera dodělá učiliště, se poté k sobě sestěhujeme. Můj dotaz zní, jak se zachovat,resp.jak vyřešit problém s mladší dcerou, která s mou partnerkou nechce jezdit na víkendy ke mně domů. Nemáme spolu žádný problém, ve škole celkem ok. Problém je ten, že prostě s mamkou, která je v tomhle pohledu měkká, nechce jezdit, je unuděná a poté dělá u nich doma večírky, kdy pak sousedé volají policii pro rušení nočního klidu.Na sousedy jsou drzí, nerespektují jejich klid atd. Vím, že i my jsem byli mladý a občas si zařádily ale tohle už je moc. Mrzí mě to, protože ve finále mě partnerka řekla, že je to v podstatě má vina, že jezdí ke mně a holku-za půl roku jí bude 18!nechává samotnou doma. Vím a nechci se dohadovat a už vůbec nechci zasahovat do výchcovy pomalu dospělého člověka ale přesto mě celkem ranilo, když mi partnerka ta slova řekla. Holka mamce doma nepomůže v podstatě s ničím, je unuděná, líná a bez mobilu ani ráno. Táta na holku kašle, nějak extra se nezajímá. Vím, že když budu mluvit otevřeně, že se zhádáme a partnerka prostě řekne, že je to moje dcera a já jsem její máma. Jak se zachovat, co poradit? S patnerkou jinak máme krásný vztah, jelikož bydlím na vesnici v RD, tak si plánujeme budoucnost po vyučení dcery společnou ale tohl mě ničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5770
19.1.21 05:30

Tvoje partnerka má pravdu, je to její dcera a měla by myslet především na ni, v 17letech opravdu ještě úplně dospělá není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
19.1.21 06:04

A já zas toto nesnáším.. Zasahuje to do jejich vztahu tak proč by neměl říct svůj názor nebo se angažovat.. Jednou jsou partneři tak spolu prožívají všechno ne? Takže má holku s kterou si neví rady - nepomáhá, dělá večírky apod ale je to jeho vina protože ona za ním jezdí? Nezlobte se nám bylo taky 17,taky občas mejdan atd když naší nebyli doma.. Ale kdyby si na mě stěžovali sousedi tak mám tzv po prdeli a ještě se hamboh propadnu před rodičema..a dělat to opakovaně? pokud vaše partnerka má přístup moje dcera a ty mlč.. Tak ať si to Teda řeší sama a nezatěžuje vás tím.. Jen se bojím že za rok ta dcera bude dělat Teda co? Až se paní odstehuje k vám..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7149
19.1.21 06:15

Tak jezdi na víkendy ty k ní, ať je dcera pod dohledem. Ono pro holku v jejím věku to asi není zrovna super víkend, odjet někam, kde nemá své zázemí a kamarády a dělá tam v podstatě „křena“ mámě a jejímu příteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
19.1.21 06:17
@kavulenka píše:
A já zas toto nesnáším.. Zasahuje to do jejich vztahu tak proč by neměl říct svůj názor nebo se angažovat.. Jednou jsou partneři tak spolu prožívají všechno ne? Takže má holku s kterou si neví rady - nepomáhá, dělá večírky apod ale je to jeho vina protože ona za ním jezdí? Nezlobte se nám bylo taky 17,taky občas mejdan atd když naší nebyli doma.. Ale kdyby si na mě stěžovali sousedi tak mám tzv po prdeli a ještě se hamboh propadnu před rodičema..a dělat to opakovaně? pokud vaše partnerka má přístup moje dcera a ty mlč.. Tak ať si to Teda řeší sama a nezatěžuje vás tím.. Jen se bojím že za rok ta dcera bude dělat Teda co? Až se paní odstehuje k vám..?

Ano, přesně tak, také to tak cítím, já nikomu dceru neberu, naopak, vždy jsem jí říkal že chápu že se jí nechce se „starými“někde trávit čas a koukat znuděně jak sekám trávu ale myslím, že by měla mít taky nějaká pravidla. S mamkou se máme rádi ale v tuto chcvíli vím, že pokud začnu věci řešit a říkat tak jak se věci mají, my bude naznačeno, že přes svoje holky nejdu, co na tom, že mi skákají po hlavě, dělají bordel doma, zvrací s oken a kouří marjánu. Partneři jsou od toho aby se navzájem podporovali a řešili spolu věci které jsou důležité. Pokud se bude strkat hlava do písku…tak holt půjdeme od sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
19.1.21 06:19
@Denisa56 píše:
Tak jezdi na víkendy ty k ní, ať je dcera pod dohledem. Ono pro holku v jejím věku to asi není zrovna super víkend, odjet někam, kde nemá své zázemí a kamarády a dělá tam v podstatě „křena“ mámě a jejímu příteli.

Já bydlím v domku, mám psy, navíc partnerka ke mně jezdí ráda, odpočine su tu od města a já nebudu přeci trávit víkend v paneláku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3038
19.1.21 06:25
@Blashyrk píše:
Já bydlím v domku, mám psy, navíc partnerka ke mně jezdí ráda, odpočine su tu od města a já nebudu přeci trávit víkend v paneláku

A co je dceři do toho, že ty máš psy a nechceš trávit víkend v paneláku? Ona chce trávit víkend doma. Mejdany jsou blbý, může to být ale třeba taky z trucu, že matka dává přednost novému partnerovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30441
19.1.21 06:25
@Blashyrk píše:
Ano, přesně tak, také to tak cítím, já nikomu dceru neberu, naopak, vždy jsem jí říkal že chápu že se jí nechce se „starými“někde trávit čas a koukat znuděně jak sekám trávu ale myslím, že by měla mít taky nějaká pravidla. S mamkou se máme rádi ale v tuto chcvíli vím, že pokud začnu věci řešit a říkat tak jak se věci mají, my bude naznačeno, že přes svoje holky nejdu, co na tom, že mi skákají po hlavě, dělají bordel doma, zvrací s oken a kouří marjánu. Partneři jsou od toho aby se navzájem podporovali a řešili spolu věci které jsou důležité. Pokud se bude strkat hlava do písku…tak holt půjdeme od sebe

Tak v 17 jsem byla samá diskotéka, zábava, večírek a nebyla by síla, která by mě přinutila trávit víkend s matkou a nějakým jejím chlápkem, to prostě v tomhle věku po ní nemůžeš chtít, vždyt by se tam unudila…

Já myslím, že z toho vyroste, jako většina, jen ty domácí večírky by chtělo nějak regulovat, kvůli sousedům.

Což bude těžké, když matka bývá na víkendy jinde než doma se svou dcerou… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52909
19.1.21 06:31

Je to dcera partnerky- na její výchově by se měla podílet především ona. Ty můžeš říct svůj názor- ale to podstatné ať řeší ona. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
19.1.21 06:32
@free333 píše:
Tak v 17 jsem byla samá diskotéka, zábava, večírek a nebyla by síla, která by mě přinutila trávit víkend s matkou a nějakým jejím chlápkem, to prostě v tomhle věku po ní nemůžeš chtít, vždyt by se tam unudila…

Já myslím, že z toho vyroste, jako většina, jen ty domácí večírky by chtělo nějak regulovat, kvůli sousedům.

Což bude těžké, když matka bývá na víkendy jinde než doma se svou dcerou… :think:

On je teď tak trochu průšvih, že prakticky neexistujou diskotéky a možnosti dělat brajgl legálně jinde, tak holt využijou prázdnej byt k mejdanu (ty jo, kdo by to v sedmnácti nebral?).
Jinak to je taková prekérka, no. V 17 letech trávit čas s mámou u jejího přítele by asi skutečně žádný teenager nechtěl. Tam musí buď určit ta máma nějak rozumně pravidla (ale to je o tom, jakou má u holky autoritu a jaký má na ni páky) nebo on trávit víkendy u nich doma, aby na děvče dali pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4403
19.1.21 06:33
@free333 píše:

Což bude těžké, když matka bývá na víkendy jinde než doma se svou dcerou… :think:

Jo ona by se unudila, tak dobra at je doma, ale at perfektne doma uklidi atd.nez jde se zabavou..V tomto veku jsem mela spoustu povinnosti, ktere jsem doma plnila krom skoly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20100
19.1.21 06:41
@Blashyrk píše:

Stejně tak ona nechce trávit víkend v zapadákově. Asi budete muset trochu ustoupit všichni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3038
19.1.21 06:42
@lilith1 píše:
Jo ona by se unudila, tak dobra at je doma, ale at perfektne doma uklidi atd.nez jde se zabavou..V tomto veku jsem mela spoustu povinnosti, ktere jsem doma plnila krom skoly..

Jo, to by se mi jako 17ti leté líbilo, kdyby matka jela na víkend se bavit s chlapem a já jsem doma šůrovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
19.1.21 06:44
@lilith1 píše:

Ona volnost má a jestli mamce slíbí, že bude s kamarádkou koukat na tv a udělají si holčičí pohodu, tak je vše ok ale pokud doma dělají bordel, chlastají a ještě jsou na sousedy drzí tak pokud se neumí chovat, tak bude pokud je u mamky doma a stará se, poslouchta hlavně jí. A pokud to nebude respektovat, tak holt bude trávit víkendy tam, kde je trávit nechce ale to musí rozhodnout partnerka, nikoliv já. Vy by ste nechávali holku samotnou doma když vám tam dělá bordel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4403
19.1.21 06:44
@jita22 píše:
Jo, to by se mi jako 17ti leté líbilo, kdyby matka jela na víkend se bavit s chlapem a já jsem doma šůrovala.

Tak surovala bych at by mama jela nebo ne, svoje povinnosti jsem musela mit splnene, pak bych se mohla jit bavit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat