Alkoholismus a deprese

Anonymní
27.10.11 22:14

Alkoholismus a deprese

Dobrý večer,
omlouvám se za anonymitu, ale tohle je příliš osobní.

Potřebovala bych poradit od někoho kdo zná podobnou situaci.
Jde o moji sestru. Je sice mladá,ale trpí na deprese a jako rodina jsme přišli na to, že sestra je i alkoholik.
Nechci rozepisovat dopodrobna celou situaci, protože by to bylo na román.
K těm depresím - tím to začalo, cítila se osamělá, nezvládala stres , psychickou zátěž. Uměla si přiznat problém a navštívila psychiatra. 6 měsíců brala antidepresiva a pak se dostala do relativní pohody. Časem se deprese vrátily a nabraly na intenzitě. Asi měsíc bere antidepresiva znovu a dokonce dostala silnější. K našemu zděšení jsme zjistili, že na ty léky pije a že s tím má velký problém. Občas byl nějaký exces s alkoholem , ale vždycky to kamuflovala nějaká situace a někdy to kamuflovala sama sestra. Teď to jak se říká " prasklo" ,ale sestra se k tomu staví tak, že pití popírá apod. typické chování pro alkoholismus - diskutovala jsem i s krizovým centrem pro závislost na alkoholu i s paní doktorkou s psych.léčebny.
Nějaké rady jsem dostala (kdy je nařízená ústavní léčba apod.)- tímto spíš prosím o nějaké praktické rady a zkušenosti jak na sestru. Jestli má někdo konkrétní zkušenost s někým v podobné situaci jak mám přimět sestru, aby se léčila.

P.S: Dopředu se omlouvám pokud nestihnu reagovat a odepisovat, můj syn je opět nemocný a vyžaduje více pozornosti :wink:

Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20554
27.10.11 22:18

Léčení alkoholismu bohužel nepomůže, pokud to člověk nedělá z vlastní vůle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
beruska79
27.10.11 22:21

jak pise peggy, musi chtit ona sama…

• Nahlásit
  • Citovat
2855
27.10.11 22:29

Přesně tak, u nas je to tak s tátou…deprese, léky, alkohol…už to trvá strašně let,občas je i hodně agresivní a drzí, vyhrožuje a tak,ale léčit se nepujde…Proc by měl? alkoholik přece není,ale každej den být v hospodě, nekdy i dva dny vkuse o něčem svěčí :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.11 22:32

Mám osobní zkušenost z rodiny (proto anonym).
Taky žena, už staršího věku… deprese z opuštění manželem a deptání jím i jeho novou partnerkou (arogantní mrcha k pohledání :cert: ), docházela k psycholožce i psychiatričce, brala antidepresiva, anxyolitika (na úzkosti) a ještě jedny léky. Postupně to zapíjela alkoholem ne ve zcela malém množství. :zed: :zed:
Snažili jsme se podporovat, rozmlouvat, domlouvat, zakazovat, po dobrém i po zlém. :-(
Nepomohlo bohužel nic..... tato žena svůj boj bohužel prohrála, psychicky vše vzdala a dnes už mezi námi není. :-(

Nejhorší u těchto lidí je, že pokud sami nechtějí, problém si nepřipustí, neuznají ho a ještě obviňují okolí, že jej bezdůvodně napadají. :roll:

I kdyby ses rozkrájela, na hlavu postavila a kdo ví co ještě - pokud se sestra sama nebude chtít léčit, nezmůžete sami nic :nevim:

Zkuste přesvědčit domluvami sestru k hospitalizaci, aby co nejdříve podstoupila léčbu a přišla na to, že si alkoholem zbytečně komplikuje život i zhoršuje deprese.

Přeju hodně sil, aby to zvládla ona i vaše celá rodina. Bude vás potřebovat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
beruska79
Klovasa píše:
Přesně tak, u nas je to tak s tátou…deprese, léky, alkohol…už to trvá strašně let,občas je i hodně agresivní a drzí, vyhrožuje a tak,ale léčit se nepujde…Proc by měl? alkoholik přece není,ale každej den být v hospodě, nekdy i dva dny vkuse o něčem svěčí :-(

to je smutny :-( ale bohuzel mas pravdu.ZAKLADATELKO, muzes prosit, muzes rvat, nadavat, vyhrozovat, jakmile nechce ten clovek s tim neco udelat SAM, nemas sanci ji z toho dostat, je mi to lito :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

Já to samozřejmě vím, ale myslela jsem, že třeba někdo řešil podobnou situaci a třeba ji i vyřešil tj. nějak přiměl dotyčného k léčbě. Jde mi spíš o to jak jí ukázat,že má problém - třeba ten kdo řešil podobnou situaci, pochopí co myslím a něco poradí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.10.11 22:36

ZAKL.: Děkuji moc za příspěvky. Přes slzy nevidím. Proč jsme to neviděli dřív? Nevím co víc na to napsat. Zkusím udělat možné i nemožné. Existuje takový příběh se šťastným koncem? Omlouvám se pokud píši nelogicky, tak nějak to na mne padá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.10.11 22:38

To je mi moc líto :hug: :cry:

Anonymní píše:
Mám osobní zkušenost z rodiny (proto anonym).
Taky žena, už staršího věku… deprese z opuštění manželem a deptání jím i jeho novou partnerkou (arogantní mrcha k pohledání :cert: ), docházela k psycholožce i psychiatričce, brala antidepresiva, anxyolitika (na úzkosti) a ještě jedny léky. Postupně to zapíjela alkoholem ne ve zcela malém množství. :zed: :zed:
Snažili jsme se podporovat, rozmlouvat, domlouvat, zakazovat, po dobrém i po zlém. :-(
Nepomohlo bohužel nic..... tato žena svůj boj bohužel prohrála, psychicky vše vzdala a dnes už mezi námi není. :-(

Nejhorší u těchto lidí je, že pokud sami nechtějí, problém si nepřipustí, neuznají ho a ještě obviňují okolí, že jej bezdůvodně napadají. :roll:

I kdyby ses rozkrájela, na hlavu postavila a kdo ví co ještě - pokud se sestra sama nebude chtít léčit, nezmůžete sami nic :nevim:

Zkuste přesvědčit domluvami sestru k hospitalizaci, aby co nejdříve podstoupila léčbu a přišla na to, že si alkoholem zbytečně komplikuje život i zhoršuje deprese.

Přeju hodně sil, aby to zvládla ona i vaše celá rodina. Bude vás potřebovat :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.10.11 22:42

Nám se jednou podařilo dostat otce do alkoholické léčebny i proti jeho vůli, ale bylo to až ve chvíli kdy byl sobě a okolí nebezpečný. Po měsíci ho pustili a bylo vše nanovo.
Pokud sama nebude chtít tak násilím ji nepřesvědčíte.
A ten její psychiatr nepomůže? Může snad napsat protialkoholní léčbu nebo aspoň nějak s ní promluvit? No možná jsem naivní, u psychiatra jsem nikdy nebyla.

Omlouvám se za anonym, ale pro mě je to dost citlivé téma.

• Nahlásit
  • Citovat
2855
27.10.11 22:44

My uz sme to vzdali. Páč to po našem nátlaku na léčení bylo jen a jen horší…otec si připadá jako pán tvorstva a my nevime nic, a všechno je proti němu a spolcili sme se proti nemu a nemame ho radi a takovy a takovy reci, to ho pak pobuzovalo vice k agresivite,pro ranu taky nesel daleko,tak sme to proste vzdali…Máma to po xletech vzdala se slovy at se treba uchlasta,ze si od nej nicit zivot nenecha…ale zkus treba sestre najit nějakej smysl života…nějakej koníček nebo tak :nevim: Ale určitě někde někdo existuje, kdo se léčil a vyléčil…držím palečky a neplakej :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.11 22:47

Za psychiatrem se chystám…poradila ta paní z toho krizového centra, ale stále je riziko toho, že se se mnou její lékař z důvodu lékařského tajemství, nebude bavit. Uvidíme…hned v pondělí mu zavolám.
S tou léčebnou je taky problém,to vím, pouze dobrovolně - mluvila jsem s místní lékařkou. Ta mi ještě řekla, že jedině v případě ohrožení sebe nebo okolí a nesmí být pod vlivem alkoholu, přijme pouze do 1promile.

Je to strašná bezmoc…koukat se na sestru, která se ničí, kazí si život a je to mlaďounká holka s celým životem před sebou. Pořád si říkám kde jsme udělali chybu?

• Nahlásit
  • Citovat
beruska79
27.10.11 22:49
Anonymní píše:
ZAKL.: Děkuji moc za příspěvky. Přes slzy nevidím. Proč jsme to neviděli dřív? Nevím co víc na to napsat. Zkusím udělat možné i nemožné. Existuje takový příběh se šťastným koncem? Omlouvám se pokud píši nelogicky, tak nějak to na mne padá.

EXISTUJE:mam kamaradku, deset let byla na tvrdych drogach, ted je nekolik let cista, ma zdravi v prdeli,ale zije a je z ni novej clovek.ale zvitezila nad drogama SAMA, z vlastni vule.musela spadnout na totalni dno tech nejhorsich sracek,az pak ji doslo, ze se vedome zabiji.dneska je to zlata holka :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
2855

Ještě můžu poradit tím,že ti tady dám kontakt, kde by ti k tomu taky urcite neco rekli a pomohli…(tchyne tam pracuje, jako zlobí mě, štvě mě,ale v tomhle je profík)

http://www.epoche.cz/…izdravi.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Bohužel nijak. Dokud sama nebude chtít situaci řešit, jste bezmocní. Je mi to líto, a vím, že člověk při tom cítí strašnou bezmoc. Můžete si jen pevně stát na svém, říct jí: „Máš problém, jdi se léčit. Až začneš sama řešit situaci, můžeme ti pomoci.“

Hodně sil a neústupnosti ti přeju. To je jediná věc, co pro ni můžete udělat.

PS: zkuste jí dostat na odběry krve kvůli štítné žláze, její hypofunkce často spouští deprese, často i ve vlnách. A pokud přestala brát antidepresiva, zjistěte proč. Pacient je nikdy nemá vysadit svévolně. A v některých případech můžou zas naopak být spouštěčem závislosti na alkoholu. Je to složité a jedině léčebna a odborníci jí pomohou. Dokud to sama nepochopí, jsou vaše snahy marné.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama