Americký staford - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 23.08.18 12:43
Americký staford. Zkušenosti??

Dobrý den,
Potřebovala bych radu ohledně plemene AST. Měla jsem za život dva psy, první byl boxer a druhý a zatím poslední křížence z útulku (kříženec AST) a byl to úžasný pes. Ze začátku jsem měla problém, byl hodně agresivní na lidi, zřejmě mu někdo ubližoval, ale ani ne za necelý půlrok se z něj stal naprosto úžasný pes. Poslouchal na slovo, byl bezkonfliktní, neměla jsem žádný strach ho vzít kamkoliv sebou a po celý jeho život jsme se věnovali bull sportům. Bohužel díky velice nečekanámu a špatnému konci jsem se rozhodla že příště pejska už jen s PP. A teď nastává to období kdy už si vybírám plemeno a jsem nejvíce nakloněná právě Stafordovi. Žiju sama jen s přítelem a dělám vysokou školu. Času mám opravdu hodně a prospěl by mi parťák do života. Chtěla jsem se poradit se zkušenějšími lidmi s tímto plemenem, zda nemá nějaké velké mínusy. Děkuji moc za rady a zkušenosti. Budu ráda když se podělíte o jakýkoliv detail! :oops:

Reakce:

martina1988
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 23.08.18 12:48

Máme v rodině dvě fenky naprosto super psi ,ale vážně to chce čas .Naše holky musí být denně na procházce jinak jsou neklidný.K okolí se mají úžasně. Děti i návštěvy zvládají bez problémů a to samé jiné psi .

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.08.18 12:51

@Anonymka12331 Chválím zodpovědnost před výběrem. ;) Za mě klidně, znám i rodinu s dětmi, co si ho pořídili, a v pohodě. Jen se (a to platí pro všechna plemena) nesmí vymknout výchova z ruky a neměla by být založena na strachu. Motivovat, odměňovat, s pejskem pracovat a vodit ho mezi vychované a hodné psy. A bude to super parťák do života. ;) Nevím, jak to plánujete dál, ale učte i na malé děti, pokud je v horizontu 15 let chcete. Jinak zkušenosti se psy máte, takže to určitě zvládnete. Jen nezapomenout učit samotu, teď je sice hodně času, ale po škole bude možná práce, tak aby se mu ze dne na den nezměnil režim. Psi se mezi rasami zas až tak závratně neliší, hodně dělá individuální osobnost konkrétního psa. Proto hlavně dbejte na výběr dobrého spojení (zejména co se týče povahy) a pečlivého chovatele, co od prvního dne dbá na to, aby šla štěňátka do rodin co nejvymazlenější a s co nejvíce zážitky.

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 23.08.18 12:52

@martina1988 Děkuji moc, to si mě uklidnila. Jelikož moje okolí (známí i rodina) tvrdí, že je to ,,bojový pes" a kdykoliv nás může všechny sníst :lol: a že můj křízenec byl jen dobrá náhoda :lol: :roll: … a vím, že většina by mi ho nepohlídala ani den. Jezdím na dovolenou do hor a chtěla bych ho brát sebou :(

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.08.18 12:55

@Anonymka12331 Bojoví psi jsou spíš rozmazlené čivavy a nezaměstnaní JRT. ;) Pokud bude mít procvičenou hlavu a vyběhá se na velké procházce, bude pak doma rád, že může spát. 8) Do hor ho ber, i když na delší pochody je lepší až po ukončeném růstu. A na hlídání je dneska spousta hotelů, už to tam nevypadá jako v útulku. ;)

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 23.08.18 12:55

@Litta Děkuji Vám. I mě osobně přináší radost, když se se psem můžu věnovat čemukoliv, učením povelů či nějakému sportu, ale jak říkám, chtěla bych přece jen sesbírat více rad :) :)

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.08.18 12:56

edit

Příspěvek upraven 23.08.18 v 12:57

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.08.18 12:57

@Anonymka12331 Není nějaká skupina na FB? Zkus pohledat, určitě něco najdeš, i kdyby pro víc podobných plemen dohromady. Tam to budeš mít z první ruky.

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 23.08.18 12:57

@Litta No právě bych byla nejradši kdyby kdekoliv to bude možné mohl s semnou. Je mi jasné že do školy to asi neukecám :mrgreen: ..ale v mém volném čase chci aby mi byl všude bok po boku :)

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 23.08.18 12:59

@Litta Zkusím se mrknout, mluvila jsem i s dvěma chov. stanicemi ,ale ze života lidí co mají třeba jen po páru nebo jednoho mi to přišlo sympatičtější :-)

martina1988
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 23.08.18 13:00

@Anonymka12331 nemyslím si že jsou agresivní …vůbec ne naše holky jsou klidný a přátelský…do baráku i na zahradu pustí každého ale budí respekt a nikdo bez povolení na pozemek nevleze :mrgreen: :mrgreen:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.08.18 13:01
@Anonymka12331 píše:
@Litta No právě bych byla nejradši kdyby kdekoliv to bude možné mohl s semnou. Je mi jasné že do školy to asi neukecám :mrgreen: ..ale v mém volném čase chci aby mi byl všude bok po boku :)

Já štěně na VŠ brala, u nás se mohlo a bylo to to nejlepší rozhodnutí. 8) Naučila se na spoustu lidí pohromadě, neleká se nenadálého potlesku a vydrží vedle mě ležet a spát kdekoli, klidně dvě hodiny. Jinak určitě brát do restaurací apod., kam může pes. Učí to trpělivost a není pak ze všeho taky tak vyjukaný, protože se naučí odpočívat i v ruchu, ne jen doma.

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 23.08.18 13:06
@martina1988 píše:
@Anonymka12331 nemyslím si že jsou agresivní …vůbec ne naše holky jsou klidný a přátelský…do baráku i na zahradu pustí každého ale budí respekt a nikdo bez povolení na pozemek nevleze :mrgreen: :mrgreen:

To jsem ráda, přesně v tomhle jsem doufala. ,,Drsňák na venek" ale s velkým srdcem :-)

@Litta píše:
Já štěně na VŠ brala, u nás se mohlo a bylo to to nejlepší rozhodnutí. 8) Naučila se na spoustu lidí pohromadě, neleká se nenadálého potlesku a vydrží vedle mě ležet a spát kdekoli, klidně dvě hodiny. Jinak určitě brát do restaurací apod., kam může pes. Učí to trpělivost a není pak ze všeho taky tak vyjukaný, protože se naučí odpočívat i v ruchu, ne jen doma.

Ano tak to taky plánuji. Někam se koupat k jezeru, vezmeme pejska sebou. Jdeme na večeři, na pivo, nebo posedět, pejska sebou. Musím říci, že se mi ulevilo. Výchova mého křízence byla vážně těžká a dlouhá, ale jsem ráda že s AST by to nemělo být o nic těžší :-)

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 23.08.18 13:12

@Anonymka12331 Já si fakt myslím, že s žádnou rasou to nebude extrémně těžké a nemožné. Pořád jsou to psi. Takže za tvou lásku, pozornost a jídlo (nebo někteří spíš hračku) udělají, co ti na očích uvidí. 8) Někteří chápou pomaleji, jiní se snaží až moc, že je někdy u tréninku problém se soustředěním, ale když si přijdeš na to, jak na ně, tak se naučí oba vše. Hlavně když budete takhle hodně spolu a pozná nejrůznější prostředí, bude to pak spolupracující a vyrovnaný pejsek. :kytka: Kdyžtak doporučuji knihy z nakladatelství PLOT (už to snad musí vypadat, že mě za to platí, ale bohužel ne :cert: ), nejsou to ty zastaralé „psa povalte na záda a ukažte mu, kdo je doma pánem“, ale snaží se pochopit, jak pes myslí, co ho motivuje a jak se spolu dorozumět. :pankac: Ale to ty asi všechno znáš, když jsi zvládla takovou převýchovu s předchozím. ;)

Anonymka12331
Nováček 9 příspěvků 23.08.18 13:17
@Litta píše:
@Anonymka12331 Já si fakt myslím, že s žádnou rasou to nebude extrémně těžké a nemožné. Pořád jsou to psi. Takže za tvou lásku, pozornost a jídlo (nebo někteří spíš hračku) udělají, co ti na očích uvidí. 8) Někteří chápou pomaleji, jiní se snaží až moc, že je někdy u tréninku problém se soustředěním, ale když si přijdeš na to, jak na ně, tak se naučí oba vše. Hlavně když budete takhle hodně spolu a pozná nejrůznější prostředí, bude to pak spolupracující a vyrovnaný pejsek. :kytka: Kdyžtak doporučuji knihy z nakladatelství PLOT (už to snad musí vypadat, že mě za to platí, ale bohužel ne :cert: ), nejsou to ty zastaralé „psa povalte na záda a ukažte mu, kdo je doma pánem“, ale snaží se pochopit, jak pes myslí, co ho motivuje a jak se spolu dorozumět. :pankac:

Jako by ste mi četla myšlenky! Včera jsem si z nakladatelství PLOT objednala knížku,,Jak porozumět řeči psího těla" :-D
Ano máte pravdu, děkuji Vám moc. Zkušenosti mám, ale ne přímo s tímto plemenem a i přesto, že jsem psy měla, si nechám poradit od zkušenějších!
Teď jsem o něco klidnější :-) a vy Máte také pejska?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >