Americký stafordšírský teriér a batole

244
18.8.15 23:46

Americký stafordšírský teriér a batole

Ahoj chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s amstaffem a malým dítětem. Prcek bude mít co nevidět rok a chtěli bychom mu pořídit kamaráda. Vždycky jsem si přála nějaké troku větší plemeno, od mala jsem měla pejsky, ale nikdy né většího než kokříka a toto plemeno mne zaujalo nejvíc. Ale nejdřív bych si radši přečetla pár zkušeností od ostatních. Na internetu se někde píše, že k dětem je super, někde že v žádném případě. A nerada bych, abychom pak byli nešťastni my i hafan, protože jsme zvolili pro naší rodinu špatnou rasu a nebo by k dětem fakt nebyl vhodný. Jinak časově problém není, jsem na rd tudíž doma a jinak jsem osvč, což plánuji být i po skončení rd, tudíž pejskovi nehrozí, že by na něj nebyl čas. Díky za odpovědi a rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

928
19.8.15 01:55

Bude s dítětem vyrůstat od štěňátka, takže ideální, než když k dospělému psovi přijde miminko.
My pořídili Amstaffa štěně v říjnu a za dva měsíce jsem porodila. Takže vyrůstají da se říct spolu. Je fajn ze ted už psovi bude rok a dcerce bude osm měsíců a začíná lézt a Amstaff se už uklidnil ze štěněčí divočiny a je klidný a poslušný pes.. ale stejne je nutno psa sledovat a nenechat dítě mu cokoliv pro psa nepříjemného dělat. Přeci jen je to pes který uznává nejlépe jednoho člena domácnosti (u nás přítele i přes to ze jsem s ni byla a jsem více méně doma Já. Necha si od něj vse líbit (po sáhnutí do misky přes aplikaci léků a pod.)
Takže s batoletem na zemi jsme psovi jídlo přemístili na chodbu, nehodláme zkoušet co pes bude vse tolerovat.
Pes se má k male moc dobře, má tendenci ji olizovat a dávat si hlavu co nejblíže k ni, i když malá kope nožičkami a strefi se do psa ten se ani nehne…jinak co se dozvídáme od ostatních pejskaru teto rasy tak ideálnejsi k dětem je stafordšírský bulteriér. Je menší a jednodušší na výchovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14383
19.8.15 05:04

Nevím, co vás vede k tomu pořizovat si zrovna tuto rasu. Je to pes (myslím opravdový AMSTAF s PP) poměrně náročný na výchovu, abnormálně temperamentní a náročný na pohyb a výcvik. Jestli důvod, proč zrovna amstaf je ten, že se vám pouze líbí, tak tohle plemeno k batoleti nedoporučuji, existuje 80 procent plemen vhodnějších.
A to nepíšu o možnosti napadení, ale o tom, že typický amstaf může být pro batole nebezpečný už jen svým samotným temperamentem, který má opravdu nezměrný a také výchova, výcvik a vybití energie tohoto psa vám zabere opravdu hodně času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
907
19.8.15 06:07

Mame staforda taky s tim rozdilem ze mimo teprve cekame a to k nemu mame jeste jorksira (vetsiho vzrustu) a to je dokonce jedinej pes ktery nasemu wtafordovi nevadi… u staforda je pravda ze je potreba vychova u nas z nej udelani mazliciho nunanka a rodinu ochranuje jak muze… ale nikdy jsem si nevsimla ze by byl agresivni na deti kdyz jsem hlidala brachu a v te dobe mu bylo asi 2.5 roku stafort si dokonce k nemu lehnul a hlidal ho… je pravda ze mame dospeleho takze nemohu posoudit jak by se v takovem pripade k malemu diteti hodilo zivelne stene… je treba pocitat ze staford je pes ktery i ve stari dela vse na 150 procent.. muj osobni nazor je ze by jste pokud chcete staforda meli jeste pockat nez bude mala starsi a nebo poridit jine klidnejsi plemeno… to je muj nazor.

Jen tak mimochodem nikdy mu nedovolte si l3hnout do postele i kdyz ho zboznujete sebevice uz ho z no nedostanete :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9500
19.8.15 07:20

@mertas Pořídili jsme si staforda a do roka se narodila dcera. Milují se navzájem. Ne nadarmo se jim říká „nanny dog“ - psí chůva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24367
19.8.15 10:41

@Veve79 Nanny dog je stafordšírský bulteriér, ne?

Jinak - když si představím rok a půl staré děcko a k tomu pubertální štěně plemene s takovou potřebou pohybu a vybití, s poměrně velkou fyzickou silou - nevím, jestli bych do toho dobrovolně šla.
Buď bych ještě tak rok počkala, nebo vybrala plemeno méně náročné na výchovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
19.8.15 11:13

My máme roční stafordku a v říjnu se nám narodí miminko. Většího mazla jsem opravdu nezažila. :mrgreen: Je sice náročnější na pohyb ale s výchovou jsme problém neměli. Kolikrát mi spíš přijde, že menší plemena jsou vzteklejší. To jen media ze stafíku dělají krvelačný bestie :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9500
19.8.15 11:29

@Pipet Jojo, nicméně stafordšírský teriér je rovněž vhodný k dětem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
19.8.15 20:17

Přesně tak, myslím že kdyby média informovala o každém kousnuti psa, bylo by to ve zpravach denně (kousnout muže jakakoliv rasa).
Mela jsem dva knírače a první hrozny vztekloun který nesnášel deti a nedělalo mu problém vyjet na nás. Druhý knírač byl opak, pohodar který si nechal vse líbit. Pak jsem měla dva jorksiry a opět uštěkání vzteklouni kteří měli své tvrde palice.
Přítel má zkušenost s rotvailerem, ale do bytu jsme se rozhodli pro Amstaffa. Nelitujeme. Fenka je odmala učenliva a chytra. Tak do pul roku byla trochu vydrncena, ale dokázala se uklidnit. Ted je to spací pes. Doma da se říct stále spi, ozije venku. Velmi brzo se naučila chodit u nohy a priběhnout na zavolání. Lidí si venku nevšímá, za psi neutika pokud nemá dovoleno.
Je to první pes u kterého se mi libi ze nás neotravují cizí psi. Protože díky strachu pejskaru z teto rasy si každý hned psa přivolá nebo privaze. Ne jako když jsem byla s jorksiry a porad je větší psi napadali nebo právě ten chudák flegmous druhý knírač byl od jezevčíka pěkně pokousán.
Jo a s tou posteli se přidávám. Přítel si ji bral do postele a když jsem přišla s miminkem tak jsem jim to zatrhla a fenka teda srdceryvny pláč a přítel nevydržel tak spi spolu v obýváku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
20.8.15 06:46

@semisova Já už bych ani jinou rasu nechtěla :) Doma super hlídač do bytu nikoho cizího nepustí :) Když náhodou přijdou z nějaké spol. s nabídkou na levnější elektřinu ani se nevnucují :mrgreen: Za to venku si nevšimne lidí ani pejsků. My ji měli od štěňátka v posteli(přítel dovolil) když jsem řekla dost, že bude spát na místě, tak pokaždý to skončilo tak, že hrozně plakala a přítel opět povolil. Pak přítel odjel já ji nechala spát v pelíšku obrněla se na týden a dneska už nás chodí jen budit :mrgreen: Jsem moc zvědavá na říjen, až si přivezeme z porodnice princeznu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 07:00

@mertas upřímně? Myslim si, že jít do této rasy v tvé momentální situaci, nešla bych do toho. Máš doma roční dítě a tento pes potřebuje opravdu pevný výcvik a v mládí opravdu hodně času právě k tomu, aby z něj ten hodný a milý pes byl.
Pokud se dceři nechceš věnovat a odstavit ji na druhou kolej - udělej to, jinak si myslim, že to není dobré. Já mám trenérskou licenci + dělám výcvik obrany a ochrany osob a majetku, tak si myslím, že o tom trochu vím. :think: Stastnw rozhodování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
23.8.15 16:24

Moc děkuju za názory a odpovědi :kytka: Opravdu nerada bych si pořídila pejska, kterého bych nezvládala jen proto, že se mi líbí. Myslím, že nejlepší bude když ještě počkám až bude prcek větší a pak podle situace uvidíme. Teď jsem měla doma na dva dny mamčina pudlíka a už s ním to byl docela záhul (mamka maličko rozmazlila). Tak aspoň jsem si to s pejskem a mimčem vyzkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.8.15 17:20

@mertas musim opravdu pochválit, vaše rozhodnuti :palec: věřte, ikdyz si pejska pořídíte za rok ci dva bude jeste lepší parťák pro vaše dite, vaše dite bude jeste stále malé a budou spolu vyrůstat :palec:, ale přitom bude dostatečně pes vědět, ze dite je u vás nadřazené a ledacos uz dítěti vysvětlíte, co s pejskum smí a co ne :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
23.8.15 17:48

My meli stafordku a faakt miluje deti a neni agresivni a mala se narodila kdyz byly fence dva roky..A super, ale opravdu potrebuje hrozne pozornosti a jsou hodne temperamentni…Tare je sest let a kdyz vidi deti tak k nim leti a povalila by je radosti a kdyz svihne ocasem dooost to boli i dospeleho na lytko, tak ze chce furt hlidat..Bohuzel skoncila u manzela rodicu protoze jsme se od nich z baraku odstehovali a v byte by byla nestastna..Tak ze bych taky zvazila ;-) Jinak proti plenenu nic nemam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama