Majitelé frbulka, poraďte

1666
17.8.15 14:21

majite frbulka poradte

Ahojky mate tady nekdo frbulka? Jaky je? Co deti? Nemoci? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5483
17.8.15 14:24

Podle nadpisu jsem myslela, že chceš přeložit něco z chorvatštiny :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 14:24

@Lucie66 Máme buldočí holku.
Psi jsou zpravidla takoví, jaké si je majitelé vychovají…když se dívám kolem sebe, některé bych, snad mi to server promine, flákla.
Plánujete štěně?… s PP?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
17.8.15 14:58

Máme druhého. První byl bez PP a flákla bych si za to, ale tenkrát jsme o množírnách, nemocech a jiných věcech věděli uplný NIC. Tedy: ber s PP. Ne kvůli výstavám, ale kvůli jistotě, že zvíře bude mít frbulí povahu (pánečky miluje, děti též, komik k pohledání, ale též může být jistá…tvrdohlavost), pokud možno, brát po otestovaných rodičích, vyptat se na nemoci, zkušenosti z předchozích vrhů. Trpí na zádíčka - operace ploténky je tak 30.000 a musí se jet včas, tzn pojištění by se vyplatilo, nejde to odkládat, jinak zvíře ochrne. Dále je časté prodloužené měkké patro- pejsek chrápe, špatně se mu dýchá. Pozor na vedra, kvůli krátkému čumáku se přehřívají. Spousta frbulů trpí na uši (záněty, věčně jim tam něco padá) a na kožní alergie. Zní to hrozně, ale jsou prostě už krapet přešlechtění. Nicméně pro nás je to jediné myslitelné plemeno, ta jejich povaha, kdy svou láskou oblažují celou rodinu a vytváří milion komických situací, nám i za hrozbu všech těch obtíží, prostě stojí. Jo… a prdí :mrgreen: Ale záleží, čím se krmí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
17.8.15 15:03

@Kacise urcite bych brala s PP mame ridgebacka a chtela bych k ni kamaradku…A kolik nemoci postihlo Vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
17.8.15 15:05

@Jannnča jojo holku…Bojim se tech stenecich let nase ridgebacka me pripravila tak o 10let zivota :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
17.8.15 15:16

Frbulka se nám dožila 12ti let, nakonec jsme nechávali uspat, protože měla nádor a nešel už operovat… ale za svůj dlouhý život jsem akutně řešili otravu tabákem, který sežrala na zahradě u babi a zánět dělohy. U toho tříměsíčního ďábla, který nás teď oblažuje, zatím nevíme, podle veterinářky je plně ok. Jinak musím říct, že holčička byla za štěněcích dob éro, ale to, co nám teď předvádí náš „chlapeček“… :mrgreen: :pocitac: :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 15:19

@Lucie66 My máme buldočku, kterou někdo vyhodil - zřejmě právě kvůli její alergii.

Problémy se týkají spiše těch psů z množíren, ale ani "značkový pes není zárukou 100% zdraví.
Buldoček je komik. My tu naši milujeme a ona nás.
Horka - bohužel třeba ta letošní, znamenala minimum vycházek (ráno, pozdě večer). Přes poledne jen před dům vyčurat a i to byl pro ni záhul.

Za mne osobně - buď psa s PP nebo opuštěného chudáčka, jsou naprosto úžasní všichni.

Existují ale výjimky…na srazu jsem jedinkrát potkala buldočka, který byl agresivní na psy :nevim:. Jinak dovádějí spolu a k radosti svých majitelů :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
17.8.15 15:21

@Kacise no prave trochu se bojim chtela bych na jaro pristi rok jsem na materske male bude 1,5roku…Rada bych dokud jsem doma, ale nevim jak to zvladnu pes dite stene :nevim: Nase cubinka uz je klidas pomerne posloucha, jeto nase druhe dite. A jak jeto se stekanim? Steka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
17.8.15 15:24

@Jannnča to myslim ze cubiny by se nam porovnaly…doufam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
17.8.15 15:42
@Lucie66 píše:
A jak jeto se stekanim? Steka?

Jako je to hlídač. I frbula byla hlídací, tzn. když někdo zazvonil, spustil se rachot a běželo se štěkat ke dveřím. Nikdy nám ale neštěkala když byla sama doma. Šla pěkně spořádaně spinkat, případně něco pokousat, rozebrat, či uplně zdemolovat na prvočinitele. Ale nikdy jsme neměli stížnost, že by štěkala. Pozor, odcházení z bytu je potřeba naučit. Zvlášť, když budeš na mateřské, aby si štěně nezvyklo, že jsi pořád doma a pak dělalo bordel, protože by bylo doma nešťastné a bálo se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 15:47

@Lucie66 A můžu se zeptat, co tě vlastně vede k myšlence pořídit si 2. psa?¨
Buldoček není venkovní, ale peřinový :hug:. Tam, kde ti ridgeback vyskočí, budeš muset frbulka zvednout. To, co nosatý pes udýchá, bude frbulek chrčet a chrápat.
Výdaje při alergiích a zánětech na veterině taky nejsou zanedbatelné.
Navíc - tím, že chybí nos, jsou oči náchylnější na zranění.

Myslíš, že to zvládneš? Pejsek žije cca 13 let, děti budou v pubertě a ty v práci, budete stíhat venčit 2 stárnoucí psy?

Nechci tě zrazovat, jen pokládám otázky, na které by sis měla předem zodpovědět.
Já jsem třeba měla vyhlídnutou budočí stařenka…teď jsem se dívala, že už má domov.
Máme 2 psy a touha mít 3. je sice veliká, ale stejné velké je i váhání, jestli to jsem schopna opravdu při nemoci nebo zranění finanční a fyzicko-psychicky zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
17.8.15 15:47

@Kacise jo ja vim. Treba nase nesteka nikdy jsem zato rada…Treba spousta malych psu steka jak blazen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
17.8.15 15:50

@Jannnča Strasne bych chtela druheho pejska a tak velkeho jako je ridgeback nechci uz skrz malou…Nas pes je tez perinovej… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
17.8.15 15:50

@Lucie66 Naše štěká taky jen zcela výjimečně… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu