Amputace nohy u kočičky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
1.10.21 19:47

Amputace nohy u kočičky

Ahoj,
Ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s amputací zadní nohy u kočičky? Případně jak se nožička hojila či kolik vás samotná amputace nebo předoperační vyšetření stála?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3505
1.10.21 20:01

Asi mě ukamenujete, ale při devastačních zraněních jsem pro to zvířata dál netrápit a nechat je důstojně odejít bez bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
1.10.21 20:05
@Veveří píše:
Asi mě ukamenujete, ale při devastačních zraněních jsem pro to zvířata dál netrápit a nechat je důstojně odejít bez bolesti.

Mám dvě kočky a souhlasím co je psáno výše. Nedovedu si představit kočku o třech nohách, jak bude fungovat třeba při vykonání potřeby :nevim:

Co se stalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
1.10.21 20:09

@anyroudna @Veveří @Fonty kolik to stojí nevím,
ale kočka dokáže naprosto plnohodnotně žít se třemi nohami, bude normálně běhat, chodit na wc, všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18803
1.10.21 20:10

Ano znám pár trojnožek a jsou úplně v pohodě, cenu neodhadnu, to je veterinář od veterináře a město od města.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
1.10.21 20:11

..

Poraněná nožka u kočky není určitě devastační zranění. Možná tak devastační zranění nožky, ale to není důvod k utracení zvířete. Mé kočky mají naštěstí všechny končetiny v pořádku. Ale běžně zvířata žijí s třema nožkama a jsou naprosto v pohodě. Samozřejmě pak je lepší nepouštět takovou kočku ven a chovat pouze v bytě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
1.10.21 20:16
@Veveří píše:

Kdysi našemu vlčákovi někdo přerazil nohu kovovou tyčí. Veterináři se ji podařilo sešroubovat, nicméně už nikdy nebyla jako předtím, vlastně chodil po třech. Přesto prožil ještě krásných a naplněných téměř deset let. On to nijak moc neřešil, prostě si žil se třema tlapkama. Nechala bys snad zemřít člověka jen proto, že při nějaké nehodě přijde o ruku nebo nohu? Stávají se horší věci a dá se to překonat. Omlouvám se za případné moralizování, ale tvůj příspěvek není hezký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
1.10.21 20:18

Kočička s tím určitě může spokojeně žít. Přeji jí moc štěstí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505
1.10.21 20:24

@greenapple nesrovnávala bych člověka a zvíře. Ale jinak ano, jsem příznivce euthanasie. Člověk rozhoduje samé za sebe, za zvíře jeho majitel. Někdy snaha zachránit zvíře za každou cenu, vede jenom k většímu utrpení a bolesti. Myslím, že člověk by měl při takovém rozhodování zvážit všechna pro a proti a neřídit se jenom emocemi, ale i rozumem. A dát na veterináře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
1.10.21 20:29

Ono hodně záleží, co se k tomu přidruží. Kocourka nám srazilo auto. Čtrnáct dní jsme chodili na veterinu každý den. Vypadalo to, že to nechce vzdát, tak jsme se rozhodli bojovat. Nehýbal zadní nohou a ocáskem. Řešili jsme vyprazdňování, krev v moči. Po týdnu si přes noc ohryzal chlupy a kůži z nohy. Veterinář ji za 8 tisíc amputoval. Pak to samé ohryzání a následná amputace následovala u ocasu. Do mu začalo téct z očí a nosu, stále byla krev v moči a nemohl se vyprázdnit ani po silných dávkách laktulózy. Už jsem ho dál netrápila. Takže záleží na okolnostech. Pokud má jen něco s nohou, tak bych do amputace s klidem šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6970
1.10.21 20:30
@Veveří píše:

To je pěkná hloupost, znám kocoura který ve dvou letech přišel o nohu, v současné době mu je 18let. Žije spokojený život a opravdu neví, že nemá jednu nohu a rozhodně se netrápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
1.10.21 20:38
@Veveří píše:
@greenapple nesrovnávala bych člověka a zvíře. Ale jinak ano, jsem příznivce euthanasie. Člověk rozhoduje samé za sebe, za zvíře jeho majitel. Někdy snaha zachránit zvíře za každou cenu, vede jenom k většímu utrpení a bolesti. Myslím, že člověk by měl při takovém rozhodování zvážit všechna pro a proti a neřídit se jenom emocemi, ale i rozumem. A dát na veterináře.

Prosimtě, kolik trojnohých koček jsi viděla? Evidentně žádnou. Taková kočka žije úplně plnohodnotný život, chodí normálně na WC, vyskočí na škrabadlo, hraje si. Fakt není důvod, aby po amputaci nohy zažívala utrpení a bolest, proč by měla? Vyzýváš k racionalitě a nerozhodování emocemi, přitom tvůj argument je jenom emocionální. Žádný normální veterinář nedoporučí eutanazii kočky kvůli amputaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
1.10.21 20:48

@Fonty
Došlo ke střetu našeho kocoura a druhého cizího. Nejspíš se někde zasekl zadnímu končetinami a zůstal viset za bříško nebo na něj druhá kočka skočila. Každopádně došlo k emobolii, na veterině ho zachraňovali protišokovou terapií. Toto zvládl, ale zadní tlapky ho neposlouchaly, dva týdny jsme jezdili na infuze a injekce, a jedna tlapka se vzpamatovala. Bohužel v druhé došlo k trombóze. Bylo nám sděleno, že teď (dokud tlapka neodumírá) můžeme pouze čekat zda se to zlepší či ne. Samozřejmě bychom ho nechtěli nechat trápit ale pokud by měl šanci na normální život tak proč ne
Jinak je úplně v pořádku, žere dobře, je hravý, po venku rád běhá, všechno ho pořád zajímá, jen packu za sebou tahá

Příspěvek upraven 01.10.21 v 20:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3505
1.10.21 20:48
@SlečnaDahlia píše:
Prosimtě, kolik trojnohých koček jsi viděla? Evidentně žádnou. Taková kočka žije úplně plnohodnotný život, chodí normálně na WC, vyskočí na škrabadlo, hraje si. Fakt není důvod, aby po amputaci nohy zažívala utrpení a bolest, proč by měla? Vyzýváš k racionalitě a nerozhodování emocemi, přitom tvůj argument je jenom emocionální. Žádný normální veterinář nedoporučí eutanazii kočky kvůli amputaci.

Babiččin kocour, vesnický macek a myšilov, měl všechny čtyři nohy, ale srazilo ho auto a přerazilo mu pánev. Nesmírně zbídačeného plného červů ho našli v příkopě. A začali ho zachraňovat. Chudák Kubík se z toho sice vylízal, ale nemohl pořádně chodit, zůstal inkontinentní, smrděl už si ho nikdo moc nebral na klín k pomazlení. Musel mít i bolesti. Babička mu dělala plenky a byl na něho smutný pohled ještě hodně let. Domů už taky moc nesměl. Bylo to tak před dvaceti lety. Babička dodnes říká, že ho měli nechat uspat, že podruhé by už neudělala stejnou chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11218
1.10.21 20:59
@anyroudna píše:
@Fonty
Jinak je úplně v pořádku, žere dobře, je hravý, po venku rád běhá, všechno ho pořád zajímá, jen packu za sebou tahá

V tomhle příapdě má velkou šanci na pohodový život i jen se třema nožičkama. Cenu opravdu neřeknu, u naší bývalé doktorky jsem nikdy nešla s účtem na míň než tři tisíce :( (vyšetřovala všechno), ale u venkovských doktorů to může být míň. V každém případě bych do toho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat