Andulky - vše o nich

69
24.6.18 14:51

Andulky - vše o nich

Zdravím vás :mavam: chci se informovat co vsechno obnasi chov andulek :think: jak casto denně krmit, co jim dávat za dobroty z ovoce a zeleniny :).. Potom jestli je třeba nějaká podestýlka, tak jaká a jak často klec čistit. Pokud máte andulky pres léto venku, jak je zazimovat? Děkuju za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

54878
24.6.18 15:11

@Gabi32 dávám krmení co 3 dny.....vodu jak je třeba
dobroty----jablko,salát…ale když jím,kolikrát mi sedne na ruku a zobě co mám v ruce,nebo sedne na kraj talíře a ochutnává :mrgreen:
Venku na balkoně je v létě,ale většinou je doma,uvnitř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6904
24.6.18 16:04

Zrní mají v krmítku a berou si, jak potřebují, tak každý třetí den doplňuju. Vodu čerstvou každý den, když jsou ty vedra, tak měním i v průběhu dne. Milujou mrkev, ledový salát, různé ovoce, ale třeba i mrkvovou nať. Jako podestýlku dávám na dno klece klasický bílý kancelářský papír, měním každý den a jednou týdně čistím celou klec - do vany, osprchovat a tak. Andulky si rády hrají, tak je fajn dát jim nějaké závěsné hračky, zvonečky, kroužky, balónky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
24.6.18 16:19

andulka je na chov nenarocna, zakladni potravou je proso, to zobe prubezne cely den z krmitka, zaklad je mit proso v krmitku… vodu v pitku je vhodny vymenovat obden… pres sezonu si andulka rada pochutna na zelenem - ptaci zob, listky pampelisek, travni klasky… podestylka neni potreba, nekdo dava specialni piliny nebo pisek, ja tam davam noviny, je to vhodny na cisteni klece - kazdy den vymenim a nemusim cistit klec od zaschlych hovinek tak casto… navic andulka rada ty noviny rozkousava a v kleci se tak nenudi… mam ji celorocne doma, nedavam ji ven, aby mi nechytla pruvan…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38563
24.6.18 19:42
@Safija píše:
andulka je na chov nenarocna, zakladni potravou je proso, to zobe prubezne cely den z krmitka, zaklad je mit proso v krmitku… vodu v pitku je vhodny vymenovat obden… pres sezonu si andulka rada pochutna na zelenem - ptaci zob, listky pampelisek, travni klasky… podestylka neni potreba, nekdo dava specialni piliny nebo pisek, ja tam davam noviny, je to vhodny na cisteni klece - kazdy den vymenim a nemusim cistit klec od zaschlych hovinek tak casto… navic andulka rada ty noviny rozkousava a v kleci se tak nenudi… mam ji celorocne doma, nedavam ji ven, aby mi nechytla pruvan…

S těma novinama bych byl opatrný, potisk může být pro ně jedovatý. Já dávám na dno písek s mušlemi - je dostat v chovatelské prodejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
24.6.18 21:46

@mrav nad tim jsem nepremyslela, ale mam za svuj zivot jiz 5. andulku, z toho 4 byly postupne v detstvi a vsem daval tata noviny, navic tehdy jsme to s prvni andulkou prevzali od pribuznych, kteri to taky tak delali… no pricina smrti u kazde z nich tehdy byla v necem jinem nez otrave novinami… tim ale nechci tvou reakci zlehcovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama