Angína u dospělýho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ela025
Kecalka 195 příspěvků 18.07.18 04:59
angína u dospělýho

Ahojky, od pátku jsem měla problém s hlasivkami a bolelo mě slabě v krku, nebylo to tak hrozný a tak jsem s rouškou byla na praxi i v práci, od pondělí se k tomu přidala teplota a na mandlích mám bílý povlaky+ to docela dost bolí při polykání. Obvolala a obešla jsem půlku města po ORL doktorech, ale nikde neberou akuťáky nebo bez žádanky od praktika, k PL se dostanu až zítra, jsem mimo město, kde ho mám, dnes se vracím domů během dopoledne. Koupila jsem si zatím Orofar pastilky na bolest v krku a na ty hlasivky homeovox a večer a dnes v noci jsem kloktala na střídačku vodu se solí a šalvějový čaj, odvar přímo ze šalvěje, ne kupovaný v lékárně. Co by ještě mohlo zabrat do doby než se dostanu zítra ráno k praktikovi? Samozřejmě do toho beru Paralen i kvůli té teplotě (38-39 stupňů). Ibalgin ani Jox nemůžu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineczaky
Závislačka 2550 příspěvků 2 inzeráty 18.07.18 06:37

Zkus Angin Heel. Me to ted doporucila moje dr ..Me se totiz zase angina porad vraci, uz mam treti atb :zed: , tak uvidim,jestli zabere podpora angin heelu

Uživatel je onlineczaky
Závislačka 2550 příspěvků 2 inzeráty 18.07.18 06:42

A pokud mas zvetseny uzliny, tak misto klasickyho priesnitze doporucuju do satku na krk nastrouhat bramboru. Do pul hodky az hodky sundat,podle tohojak mas citlivou kuzi.

Ela025
Kecalka 195 příspěvků 18.07.18 06:46

@czaky děkuju, můžu se zeptat kolik stojí ten Angin Heel? ráno před cestou domů skočim do lékárny a až přijedu domů, zkusim ten zábal, ten jsem si dávala tedy jen studený zatim

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 18.07.18 06:48

A nebylo by fakt lepší zajít k lékaři (zakladatelka s tím stejně počítá), většina praktiků začíná za čtvrt hodiny?

Ela025
Kecalka 195 příspěvků 18.07.18 07:12

@Lublrn Praktickýho lékaře mám momentálně dvě hodiny cesty vlakem, nejsem v místě bydliště, jinak bych tam šla samozřejmě už nejlíp včera…ale dostanu se tam bohužel až zítra

Hrozina
Kecalka 323 příspěvků 18.07.18 07:33

A pohotovost?

Ha-ni
Generální žvanilka 20056 příspěvků 18.07.18 07:35

@Ela025 tak si zajeď někam na pohotovost ORL, tam tě vzít musí.

Hrozina
Kecalka 323 příspěvků 18.07.18 07:38

Nebo jiný PL v okolí.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42015 příspěvků 18.07.18 07:40

@Ela025 kloktat Vincentku, pokousat zazvor a vyolivnout. A hlavne lezet, teplotu u sebe do 38,5 nesnizuju. Pripadne pohotovost.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 18.07.18 08:09
Pohotovost

Chtěl bych se zeptat, existuje nějaká specializovaná pohotovost, v našem případu ORL, ve smyslu právním (ne nějaký lidový termín)? Já jsem se setkal jen s pohotovostí všeobecnou a zubní a ty fungují v noci a o víkendu. Jinak při nebezpečí z prodlení vás musí ošetřit každý lékař, pohotovost - nepohotovost, což asi bolení v krku nebude.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 18.07.18 08:35

@Lublrn U nás ano, v nemocnici je ORL pohotovost. Ale s angínou posílají na všeobecnou pohotovost pro dospělé.

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 18.07.18 08:40
@katyna1984 píše:
@Lublrn U nás ano, v nemocnici je ORL pohotovost. Ale s angínou posílají na všeobecnou pohotovost pro dospělé.

A to pohotovost i teď v pracovní době? A vybírají tam 90 Kč?

Ela025
Kecalka 195 příspěvků 18.07.18 09:51

Už si těžko zajdu na pohotovost, jsem na cestě domů, včera jsem obvolávala dost ORL lékařů a měla jsem smůlu, všichni odkážou na PL, když to je akut

Ela025
Kecalka 195 příspěvků 18.07.18 09:53

@Lublrn když jsem byla s močakem na pohotovosti dopoledne někdy v únoru, nevybírali 90 korun…90 korun vybírají až čase pohotovosti, což je ve všední dny většinou až kolem 17-18.hodiny nebo pak o víkendu vybírají celý den

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >