Reklama

Anglický jazyk - dálkově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 05.01.10 10:48
Anglický jazyk - dálkově

Nevíte kde se dá učit AJ dálkově, abych získala certifikát? Anglicky umím, ale dost jsem zapoměla, navíc jsem si chtěla dodělat ten papír, abych to měla potvrzené o znalostech.Víte někdo kde? A jak je to náročné? A kolik to stojí?

Reklama

Reakce:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.01.10 11:35

Lindi -podle mě je více možností - samostudium a přihlásíš se na test z tvého vybraný certifikátu či státnice na jazykovce, nebo v jazykovce mívají přípravné kurzy na státnice - kdysi jsem chodila 1× týdně, a v jiných jazykovách mají také přípravné kurzy přímo na konkétní certifikát, takže záleží na tobě, co je poblíž a odpovídá tvým požadavkům na čas, kvalitu a kapsu :wink:
Jinak nevím jak u vás, ale u nás na jazykovce v OV to tehdy dopadlo tak, že jsem test udělala, ale od ústních z AJ mě vyhodili, protože jsem nechodila poctivě celých těch 5-6let na jejich jazykovku (to se tvrdilo a já jsem to holt vyžrala :cert:), nicméně později jsem si udalala certifikát z obchodní AJ -Pitman Qualification na výbornou…

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 05.01.10 11:42

no a co by jsi mi doporučovala?Nebo jaký certifikát mě stačí?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.01.10 11:47

lindi -já bych se nejdříve podívala na nabídku v okolí a pak se rozhodovala, podle mě to zaměstnavatelé berou jen jako „papír“, důležitější je asi ta znalost :wink:

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 05.01.10 11:50

http://www.britishcouncil.org/…dividual.htm#fees - našla jsem u nás tohle, ale potřebuji jen nějaký papír, že umím anglicky :wink: , takže asi nepotřebuji nějaké složité zkoužky. Chtěla jsem si jen vyplnit to mezidobí, kdy v práci nemám co dělat :mrgreen: a doma se chci zabavit než bude mimi :wink:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 05.01.10 13:49

No všeobecně uznávaný „papír“, že umíš anglicky, je FCE, zkouška se dělá 3× ročně, nejbližsí termín je v březnu a teď už se musí dávat přihlášky. Ale to bys asi měla tak tak. Jazykovky dělají přípravné kurzy. Záleží, odkud jsi, ale vím, že třeba u nás v Plzni jde najít i krátkodobé přípravné kurzy se začátkem teď v lednu a koncem v březnu v době konání té zkoušky. Možná bys mohla chodit jen na kurz a na zkoušku se nepřihlašovat (kdybys ji třeba nestihla nebo jestli za ni nechceš platit tokik penež, když vlastně nevíš, jestli ten certifikát opravdu potřebuješ). Slušná jazykovka ti vystaví certifikát o absolvování jejich kurzu. Anebo nemusíš chodit jen na přípravný kurz, ale můžeš si najít nějaký všeobecný, popř. konverzační, certifikát o absolvování kurzu dostaneš.

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 05.01.10 13:53

Lindi - co vím, tak všude berou jako stěžejní papír FCE…myslím, že ty zkoušky nijak náročné nejsou…

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 05.01.10 15:19

Já dělala FCE už před 10 lety a tenkrát mi to docela náročný přišlo. A taky to tenkrát stálo 7000, takže dost zlevnili. Ale u zahr. firem asi berou v potaz jen Cambridgeské certifikáty, česká státnice jim moc neříká. Aspoň co mám já zkušenosti. Ale ty asi nepotřebuješ papír do ruky, tak si najdi v okolí dobrou jazykovku. Na certifikát jsou speciální učebnice, to si klidně můžeš dodělat doma sama.

Knihomolka
Kecalka 415 příspěvků 23.03.10 07:55
Linda1 píše:
Nevíte kde se dá učit AJ dálkově, abych získala certifikát? Anglicky umím, ale dost jsem zapoměla, navíc jsem si chtěla dodělat ten papír, abych to měla potvrzené o znalostech.Víte někdo kde? A jak je to náročné? A kolik to stojí?

Já myslím, že holky odpověděly dobře, taky bych volila nějakou cambridgeskou zkoušku, a pokud by ti stačilo jen vyučování po počítači a nemuselas promrskat ústní, volila bych e-teaching.
Já osobně jsem teda na kurzy chodila vééélmi ráda :huban: měli jsme dva perfektní britské lektory a chodila jsem v pátek dopo, kdy byl starší ve škole a mladší ve školce.
Měla jsem ale dojem, že se zkouškama přitvrdili. na PET jsem chtěla jít už před deseti lety a te´d jsem taky dělala PET kurz a připadalo mi, že ta zkouška je teď náročnější, než byla před lety :nevim:
Tak hodně štěstí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >