Anglický jazyk - dálkově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 05.01.10 10:48
Anglický jazyk - dálkově

Nevíte kde se dá učit AJ dálkově, abych získala certifikát? Anglicky umím, ale dost jsem zapoměla, navíc jsem si chtěla dodělat ten papír, abych to měla potvrzené o znalostech.Víte někdo kde? A jak je to náročné? A kolik to stojí?

Reakce:
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.01.10 11:35

Lindi -podle mě je více možností - samostudium a přihlásíš se na test z tvého vybraný certifikátu či státnice na jazykovce, nebo v jazykovce mívají přípravné kurzy na státnice - kdysi jsem chodila 1× týdně, a v jiných jazykovách mají také přípravné kurzy přímo na konkétní certifikát, takže záleží na tobě, co je poblíž a odpovídá tvým požadavkům na čas, kvalitu a kapsu :wink:
Jinak nevím jak u vás, ale u nás na jazykovce v OV to tehdy dopadlo tak, že jsem test udělala, ale od ústních z AJ mě vyhodili, protože jsem nechodila poctivě celých těch 5-6let na jejich jazykovku (to se tvrdilo a já jsem to holt vyžrala :cert:), nicméně později jsem si udalala certifikát z obchodní AJ -Pitman Qualification na výbornou…

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 05.01.10 11:42

no a co by jsi mi doporučovala?Nebo jaký certifikát mě stačí?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 05.01.10 11:47

lindi -já bych se nejdříve podívala na nabídku v okolí a pak se rozhodovala, podle mě to zaměstnavatelé berou jen jako „papír“, důležitější je asi ta znalost :wink:

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 05.01.10 11:50

http://www.britishcouncil.org/…dividual.htm#fees - našla jsem u nás tohle, ale potřebuji jen nějaký papír, že umím anglicky :wink: , takže asi nepotřebuji nějaké složité zkoužky. Chtěla jsem si jen vyplnit to mezidobí, kdy v práci nemám co dělat :mrgreen: a doma se chci zabavit než bude mimi :wink:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 05.01.10 13:49

No všeobecně uznávaný „papír“, že umíš anglicky, je FCE, zkouška se dělá 3× ročně, nejbližsí termín je v březnu a teď už se musí dávat přihlášky. Ale to bys asi měla tak tak. Jazykovky dělají přípravné kurzy. Záleží, odkud jsi, ale vím, že třeba u nás v Plzni jde najít i krátkodobé přípravné kurzy se začátkem teď v lednu a koncem v březnu v době konání té zkoušky. Možná bys mohla chodit jen na kurz a na zkoušku se nepřihlašovat (kdybys ji třeba nestihla nebo jestli za ni nechceš platit tokik penež, když vlastně nevíš, jestli ten certifikát opravdu potřebuješ). Slušná jazykovka ti vystaví certifikát o absolvování jejich kurzu. Anebo nemusíš chodit jen na přípravný kurz, ale můžeš si najít nějaký všeobecný, popř. konverzační, certifikát o absolvování kurzu dostaneš.

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 05.01.10 13:53

Lindi - co vím, tak všude berou jako stěžejní papír FCE…myslím, že ty zkoušky nijak náročné nejsou…

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 05.01.10 15:19

Já dělala FCE už před 10 lety a tenkrát mi to docela náročný přišlo. A taky to tenkrát stálo 7000, takže dost zlevnili. Ale u zahr. firem asi berou v potaz jen Cambridgeské certifikáty, česká státnice jim moc neříká. Aspoň co mám já zkušenosti. Ale ty asi nepotřebuješ papír do ruky, tak si najdi v okolí dobrou jazykovku. Na certifikát jsou speciální učebnice, to si klidně můžeš dodělat doma sama.

Knihomolka
Kecalka 415 příspěvků 23.03.10 07:55
Linda1 píše:
Nevíte kde se dá učit AJ dálkově, abych získala certifikát? Anglicky umím, ale dost jsem zapoměla, navíc jsem si chtěla dodělat ten papír, abych to měla potvrzené o znalostech.Víte někdo kde? A jak je to náročné? A kolik to stojí?

Já myslím, že holky odpověděly dobře, taky bych volila nějakou cambridgeskou zkoušku, a pokud by ti stačilo jen vyučování po počítači a nemuselas promrskat ústní, volila bych e-teaching.
Já osobně jsem teda na kurzy chodila vééélmi ráda :huban: měli jsme dva perfektní britské lektory a chodila jsem v pátek dopo, kdy byl starší ve škole a mladší ve školce.
Měla jsem ale dojem, že se zkouškama přitvrdili. na PET jsem chtěla jít už před deseti lety a te´d jsem taky dělala PET kurz a připadalo mi, že ta zkouška je teď náročnější, než byla před lety :nevim:
Tak hodně štěstí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

10 hitů, kvůli kterým mohl Tuna na večírku dostat nakládačku (a vy jste další na řadě)

Metr piv, litry vína nebo bublin, případně panáky a jde se na věc! Odvahy je... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >