Mimčo při VŠ

Lenka20
10.12.09 12:02

Mimčo při VŠ

Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná a nevím jestli se mám radovat a nebo plakat? Jsem ještě studentka, letos jsem dokončila střední školu a příští rok bych ráda šla na VŠ ( prezenční studium ) a právě bych potřebovala moc poradit od nějaké paní či slečny, která měla nebo má stejný problém. Jak se to dá všecko zvládat při škole, můj přítel pracuje a věřím že mi hodně pomůže. Jeho i moje rodiče by byli jistě velmi ochotní pomoci ( ještě nic nevědí ). Ale bohužel bydlí daleko. Tak se vás chci zeptat, na vysokou chci každopádně jít ale je tu otázka jestli si to nechat, nebo to dát pryč. ( Spíše potřebuji podporu v tom si to mimčo nechat, jelikož ho chci :-)) Ale nevím jak to skloubit se školou. Moc děkuji za vaše rady. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5579
10.12.09 12:29

Ahoj…
sice to neni muj pripad, ale za kmotru nasi nejmensi pujde kamaradka, ktera je presne tvuj pripad… Otehotnela pred maturitou, odmaturovala, prihlasila se na vysokou, porodila, prvni rok vysoke zvladla jako prezencni studium, pak presla na dalkovy, jeji dceri byly v lete 4 roky a ona dodelava diplomku a v cervnu ma statnice.
Zvladnout to jde, ovsem velka pomoc je pokud mas babicku(klidne pracujici), ktera je ochotna po praci treba hlidat a taky chlapa, ktery se o ditko ve zkouskovym stara treba cely vikendy aby ses mohla ucit.
Jinak znam i holku, ktera dodelavala medicinu s dvema detma rok po sobe, ale tam fakt mega pomahaly babicky.
Takze je to narocnejsi, ale jde to, drzim palce a gratuluju k mrnouskovi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
10.12.09 12:29

Ahoj,

pred sesti lety jsem byla v naprosto stejne situaci. Dite jsem si nechala i kdyz jsme zadne neplanovali, ale na vysoke jsem az letos. Dokonce mame deti uz dve.
Hodne zalezi na typu skoly kam chces jit. Pokud se da studovat dalkove, tak neni co resit a sla bych na dalkove.
Taky zalezi na tvych schopnostech. Pokud ti stedni skola nedelala problemy a uceni ti jde, nebala bych se toho. Ovsem musis byt smirena s tim, ze to nebude sranda. Poradne se nevyspis a pokud bude klidna noc, tak ji asi stravis s knizkama. Je to hodne narocne i na pomoc tatinka a rodiny. Nekdo proste musi hlidat a musis mit osetrene i vypadnuti hlidace treba kvuli nemoci, atd.
Ja osobne bych se nedokazala vzdat ditete jen kvuli vysoke skole, ale treba budu s tim nazorem tady jedina.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
10.12.09 12:36

Já teda nejsem stejný případ, ale mimi bych si určitě nechala, zvlášť pokud máš podporu rodiny (aspoň morální :lol: )
Zato se mi povedlo udělat atestaci, když byl malé rok. Předcházelo pár kurzů - to si vzal manžel dovolenou, a učila jsem se na pískovišti, jednou rukou jsem při tom plácala bábovky :lol: Nebo když Lucka spala. takže myslím, že takhle nějak se to dá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12565
10.12.09 13:17

Ahoj Lenko, jestli bys měla dávat mrňouse pryč jenom kvůli škole, tak je to (z mého osobního pohledu) blbost. Pokud jak píšeš, tě přítel podpoří a rodina (ač zatím jenom doufáš - asi máš na základě čeho :-) ) taky, tak bych určitě neváhala a na školu šla - teda asi určitě dálkově… ať to nevypadá tak, že tady jenom hloupě tlachám… V prváku na výšce jsem se vdávala a chtěli jsme mimčo. Bojovala jsem s tím, jestli jo nebo radši až po škole. Jenomže manžel je ode mě starší, tak jsem už nechtěli dalších 5 let čekat …tak se mi po druháku narodil prcek. Musím teda přiznat, že škola šla na jinou kolej a už to nebylo to nejdůležitější, ale zvládnout to jde … a to já jsem tzv. student pohodář a studium si natahuju co to jde :lol: . Jen je fakt, že to hlídání zajištěné být musí…znám stavy dodělávání různých seminárek a semestrálek do ranních hodin, šprtání taktéž, ale pokud budeš chtít, tak se to určitě zvládnout dá. Věř, že takových holek a mamin, co mají prťata a studují při tom je kotel … jenom letos máme na oboru 2 těhulky a jednu kojnou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka20
10.12.09 13:21

Moc diky holky za zkušenosti, já mám právě jen gympl, takže na výšku musím i kdybych nechtěla jen se právě obávám té náročnosti. Ale tak co bych pro prcka neudělala :mrgreen: Nevíte jestli je možný si ho brát i na přednášky? já to totiž vidím jako jediný možný řešení, to hlídání jedině při zkouškovym, jelikož jak sem psala oboje rodiče bydlí daleko. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Stazie
10.12.09 13:28

Myslím, že pokud budeš mít hodné miminko, tak ho na přednášky brát lze (třeba v šátku). Já to taky tak plánuju, ale dělám školu dálkově. Spousty holek tam mají děti, babičky nebo tatínci korzují celý den areálem VŠ s miminem v kočárku, nebo posedávají po chodbách.

• Nahlásit
  • Citovat
15326
10.12.09 13:29

Lenko, v tom případě ti přeju, abys měla hodné spinkací dítě a aby se přednáška trefila do zrovna do doby jeho spánku.
Děti jenom nespinkají, víš? :lol: Taky řvou, občas bezdůvodně, dožadují se pozornosti, jídla… A vem si, že VŠ máš na několik let, dítko poroste a už nebude chtít bejt v kočárku a být hodné.
Spíš to vidím, že by sis měla najít spolehlivé hlídání, nebo se nějak prostřídat s tatínkem. škoda, že rodiče bydlí daleko.
Hodně štěstí!!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13775
10.12.09 13:44

prednasky jako takovy problem nevidim, ale co seminare a cvika? tam fakt nemas sanci, to jedine ze dite nacpes praskama na spani, nerikam, ze nejde studovat a mit deti, ale musis mit nekoho na koho vlastne nacpec vetsinu svych povinnosti, jen dodavam, ze rozvrh na vysoky je dost jiny nez na stredni, mivala jsem od 7 do 21hodin a to 3× tydne…co se tyka seminaru , museli jsme mit 90% dochazku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3952
10.12.09 13:45

Ahoj Lenko :)

sice jsem mimi neměla hned po gymplu, zato jsem ale věčná studentka, protože jsem po první VŠ začala studovat ještě jednu… První holčička se mi narodila až v polovině páťáku, ale školu ještě nemám dodělanou (chybí mi diplomka a jedna státnice). No a za měsíc se mi narodí další :-)
učit se s mimčem rozhodně jde (teď jsem dala za 1 nejtěžší státniciú. s docházkou je to samozřejmě horší. Nejlepší by bylo studovat dálkově. Na jakou chceš školu??
Ale asi i prezenčně by to šlo.. jen možná ne úplně první měsíce.. to prostě záleží na tom, jestli by bylo mimčo šátkové, nebo ne, jak často by chtělo papat. U nás by to prostě bývalo šlo chodit do školy až od 4. měsíce, kdy jsem přestala kojit. Musela jsem.
Vážně strašně záleží na typu školy a na domluvě s profesory… leckdy je docházka povinná, ale leckdy se dá domluvit..
Každopádně ať tak či onak. Pokud máš problém jen se školou, mimčo si nechte! Myslím, že jinak bys později moc litovala. I kdybys měla nastoupit do školy o rok později, kdy už mimčo půjde 100% hlídat, tak to stojí za to. Holt školu skončíš o rok dva později, no a co :-) kdybys měla mimčo pak, stejně bys s ním byla doma.
Takže neboj a pokud máš podporu přítele a rodiny, tak do toho jdi.. :-) Nic krásnějšího než miminko není a školu doděláš.. jen třeba o něco později :-)
Přeju hooooodně štěstí!! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
10.12.09 14:00

Ahoj.Vím,že potřebuješ ujištění,že miminko a VŠ každopádně zvládneš,i bez pomoci babiček.To Ti ale nikdo nezaručí.

Zvládnout se to určitě dá.Ale budeš muset mnohé obětovat.Budeš se muset smířit s tím,že o dítě bude často pečovat někdo jiný.Babičky jsou nutností.Nebo budeš dítě vozit s sebou na přednášky?Dítě pečující osobě pravděpodobně vytvoří vřelejší a pevnější vztah než k Tobě.Ten,kdo bude dítě hlídat,s ním bude prožívat jeho pokroky,nové dovednosti,o které Ty budeš ochuzena a nikdy se to nevrátí.A když budeš doma,budeš se muset učit.Myslím,že ani nebudeš kojit,protože prezenční studium je náročné a na to,abys mohla dobře kojit,musíš s dítětem až na výjímečné situace být.

Adámek se mi narodil rok po maturitě,zcela plánovaně a Emička taky.I když jsem měla výborné výsledky,na VŠ jsem nešla a nelituju toho.

Spolužačce se narodila holčička už na střední škole a na dítěti bylo znát to,co jsem napsala výše.Pak s ní byla tři roky doma.Vztah se upravil.Už není tak prodejná.Po třech letech se dostala na VŠ prezenční studium a za tři měsíce toho nechala.Ne,že by na to nestačila nebo neměla hlídání.Na rovinu řekla,že toto nejde skloubit s rodinným životem.Dítě sice už chodí do školky,ale přednášky jsou někdy dlouho dovečera.Když už má jednou dítě,tak je dítě na prvním místě.

Mám 2 mladší sestry.Jedna studuje VOŠ prezenčně,druhá VŠ prezenčně.Škola jim zabere mnoho času a učení taky.Ani jedna z nich si nedovede představit,že by do toho měla mít ještě dítě.Nejde to,studovat VŠ,aniž by dítě svoji matku vidělo jen z rychlíku.

Nezlob se na mě.To,že na VŠ chceš každopádně jít a uvažuješ,jestli si dítě nechat nebo ne,považuji za nerozumné,nedospělé,sobecké uvažování.Ale je to Tvůj život a Tvoje právo.

I když jsem napsala svůj názor,přeji Ti štěstí,ať už si to vyřešíš jakkoliv.
Taky musíš počítat s tím,že ne každé miminko spinká podle tabulek 16 hod.denně,jí po 3 hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka20
10.12.09 14:03

Chtěla jsem jít studovat prezenčně, hlavně proto, že obor co chci dělat neměli v kombinovaný formě. jak na to tak koukám a pročítám vaše přispěvky, tak se rozhodnu pro to kombinovaný, i když teda jiný obor, bude to tak nejlepší i s tim hlídáním a tak :) mooc děkuju, byla jsem z toho chvilku opravdu nešťastná a hlavně co na to řeknou naši, pořád měním plány ( i když ne záměrně ) ale věřím, že po počátečním šoku, budou rádi, že budou mít vnouče :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
10.12.09 14:12

Ahojky, tak taky přidám svou zkušenost, mám 21. měsíční dceru a jsem ve druhém ročníku VŠ, rozhodla sem se jít studovat až už byla malá na světě a hlavně i z toho důvodu, že mám tak skvělého partnera, který mi prostě pomáhá a může si v práci zařídit, že v den, kdy mám přednášku ( je to odpoledne, ale začínáme 3 hodiny před jeho koncem pracovní doby), si to zařídí, nebo nadpracuje a uvolní se o to dřív, abych to bez problému stihla a on se mohl starat o dceru.
Během zkouškového se učím po věčerech, nebo po obědě, když malá spí a když vyloženě nestíhám, tak samozřejmě taťka hlídá třeba celý víkend, já se zavřu do ložnice a učím se:-)
Nevím, jestli jsem zmínila, ale VŠ teda studuji dálkově, denní by bylo nerealizovatelné, ten jeden den v týdnu se ještě nějak dá naplánovat, zkoušky se snažím plánovat v době, kdy je přítel doma, nebo až po jeho pracovní době, v nejhorším si holt on naplánuje dovolenou a já jdu na zkoušku. Mí rodiče sice bydlí v jednom městě s náma, ale protože jsou pracující, tak i kdyby pomoci chtěli, tak prostě nemůžou kvůli práce, takže podle mě se to dá zvládnout i bez babiček, pokud máte takovýho fajn taťku, jako my:-)
A ještě jedna věc, ted máme v ročníku taky jednu těhulku, má termín ted někdy v prosinci a taky to určitě zvládne, myslím, že nás tam je víc takových mamin s malýma dětma nebo těhulek:-)
Takže ani neuvažuj, že bys dala dítko pryč, koukni kolem, kolik lidí mít dítko nemůže a i kdyby měli 4 vysoké školy, to dítko ti to nevynahradí a škola s dítkem nějak určitě jde skloubit, já jsem jen jedna z mnoha takovýh případů:-)
Takže moc moc štěstíčka, zdravíčka, krásně těhotenství a škole zdar:-)
a kdybys někdy měla pocit, že to nezvládáš, klidně napiš, ono je někdy prima jen slyšet, že někdo je ve stejné situaci a hned to jde lépe zvládnout:-)
Přeji hodně štěstí a krásné Vánoce:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7374
10.12.09 14:17

Ahoj,

nevim, kde chces presne studovat, ale treba v Brne na FSS je uz nekolik let moznost hlidani deti. Hlidaji tam dobrovolnici z rad studentu a studentek, kteri deti jeste nemaji, ale take se tam stridaji studujici nebo primo na fakulte zamestnani rodice.
Takze hlidani se da castecne resit i touto (netvrdim, ze idealni) formou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3952
10.12.09 14:20

Jj, fandim mimču a dálkovému studiu k tomu.. klidně rozloženému :-) jde to :-) i když to bude jiný obor.. ono stejně málokdo pak dělá přesně obor, co vystudoval :-) a ještě možná zauvažuj, jestli školu neodložit o ten rok, abys nemusla dávat, byt na soboty, hlídat úplně malé mimčo.. to maminku potřebuje nejvíc. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama