Reklama

Studium se dvěma dětmi??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 30.09.09 06:44
Studium se dvěma dětmi??

Prosím o radu :)
Studuji dálkově VŠ, jsem ve 2.roč. a před sebou mám do bakaláře, kterým bych to chtěla ukončit ještě 2 ( bakalářské je zde rozloženo na 4 roky). Moc bych si přála ještě jedno miminko a jelikož jsem nedočkavá, tak klidně hned :lol: :lol: Zajímalo by mě, jestlu má některá z vás zkušenost se 2 dětmi při studiu? Případně mě odraďte, že až moje první dítko povyroste a začne všude lézt a chodit, že mě chuť na 2.mimi přejde..
Dá se škola s dvěma dětma zvládnout?nebo mám počkat, až po škole, abych si to druhé taky užila, když bude pravděpodobně poslední?
Díky za rady :wink: :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.09 07:31

Sice jsem nestudovala,ale s dvěma dětma pokud chceš mít relativní klid a pohodu se studovat nedá.Jen za podmínky dobré organizace domácnosti,budeš uhoněná,ulítaná-nechala bych to ty dva roky.První dítko bylo super,hrozně moc hodné,téměř nenáročné,až jsem mívala pocit,že se občas nudím,stále jsem měla vše hotové,chodili jsme na procházky,scházeli se se známými…Opravdu klídeček,poho­dička.Po narození dcery po dvouapůl letech se vše totálně obrátilo.Byla ubrečená,náročná,do toho syn začal žárlit,k tomu se objevilo těžké astma-a já měla pocit,že ten kolotoč snad nezvládnu.Takže proto radím vyčkat-rozdíl jedno a dvě děti je značný.I když nelituji ani trošku,že jsou děti takto za sebou,víc si rozumí,programy pro volný čas se vymýšlely společně.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 30.09.09 07:50

Ahoj, dá se zvládnout i se 3, ale rozhodně bych nechala odstup minimálně 2 roky, spíš o trochu víc. Protože menší odstup, to jsou pak skoro dvojky a ty tě vytíží na celý úvazek.

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 30.09.09 07:52

No rozdíl mezi jedním a dvěma dětmi je fakt značný. Navíc máš zatím mimino, i když pro mě např. bylo úlevou, když Vítek začal chodit, do té doby, co ležel jako mimino, jen řval.
Nicméně se dvěma je to obecně náročnější, já pak měla takovou pohodu, než se narodil mladší! Jsou od sebe 2 roky a kousek.
Pak se řeší žárlení na jedné straně, na druhé sladění režimu, děcka mi ten první rok spala napřeskáčku, ani chvíle klidu, pak další vlna nevraživosti, když mladší začal staršímu bořit věci…nyní se to má tak, že sice si spolu už trochu vyhrají, ale hlavně neustále řeším spory a je to únavné, navíc staršího už podruhé nevzali do školky.

Záleží. zda máš možnost hlídání?jak funguje manžel?

Moje kámoška má 4 děti narozené během necelých 6ti let, studuje VŠ dálkově, už bude končit, lae má mamku v důchodu, která jí hlídá každé úterý, co je ve škole a zvládne všechny čtyři, a má super manžela se smyslem pro rodinu. A ona je ta povaha, c o je klidná a v pohodě.
To si musíš rozmyslet sama všechnyty aspekty…:)

Inge
Extra třída :D 10916 příspěvků 30.09.09 08:06

To záleží, jaké máš možnosti hlídání.

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 30.09.09 08:11

Hlídání mám, manžel když může tak pomůže, ale bohužel většinu času tráví v práci. Chtěla bych mimi, aby se narodilo o prázdninách před 4.ročníkem, takže bych s dvěma dětmi musela ukončit poslední ročník, asi ten nejnáročnější :cry: nebo by se mi líbilo otěhotnět ve 4.ročníku a porodit v létě po 4.roč., jenže by mi rodičovská dov.končila už v březnu..No, jde to asi těžko naplánovat..Ale hlavně jsem přesvědčená, že chci hned navázat na 2.mateřskou bez pauzy. A potom se vrátit do práce..

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 30.09.09 08:21

Mo myslím, že je to hodně náročný. Já jdu studovat na bakaláře od ledna. Ale naštěstí mám velký dvě děti, který se umí postarat o malou a k tomu dvě babičky, tak snad to půjde.
Ale v tvým případě nevím, malé děti jsou hodně náročné a pokud by mimi bylo nespavec, tak já bych to asi nedala, ale znám i případ, kdy kámoška vystudovala se třema malýma dětma (ale já jí podezírám, že je turbomyš!!!).

Bebet
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 30.09.09 08:26

edit

Příspěvek upraven 14.12.11 v 22:54

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 30.09.09 08:43

Ahoj, dá se. Dodělávám bakaláře, mám dvě dětičky a dá se. Klid na učení se najde taky.

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 30.09.09 10:05

Ahoj,

znam pripady, kdy maminky dvou deticek studuji a ja zacinam letos taky studovat se dvema, ale…

Ja to mela taky tak, ze kolem pulroku ditete jsem touzila po dalsim. Poprve jsme do toho sli, takze mame rozdil 17 mesicu. Prvni dva roky byly na palici i bez skoly, jen jsem par hodin tydne pracovala a byl to dost relax. Na hlidani pouze ze strany manzela bych nesazela. Musis mit jeste nekoho v zaloze. Muze se stat, ze manzel onemocni nebo nekdo bude muset byt s jednim ditkem v nemocnici. Kdo potom bude hlidat?

Nehlede na to, ze zalezi na povaze ditete, coz ted neodhadnes. Tak mozna v roce uz by to slo. Jsou deti, pri kterych se ucit nelze a pak jsou andilci (jako moje mladsi), ktera me potrebuje jen na jidlo a nocnik. Jinak treba 3 hodiny v kuse kresli. Ale to je extrem. Nevim, kolik volneho casu na uceni budes mit behem dne, ale predpokladam, ze vecer budes tak KO, ze hned usnes.

Ja bych proste pockala a pripadne se snazila otehotnet, co nejpozeji a aby ti pri tom nejak vychazela minimalni mezera mezi rodicakem a PPM. Taky se z toho muzet jinak zhroutit a prerusit studium nebo s tim skoncovat uplne.

Terik

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 30.09.09 12:24

Jen pro upřesnění- hlídání bych měla jistý, máme 3 babičky a spoustu tetiček :lol:
Tak jsem si nějak tak udělala závěr, že ten, kdo studuje při dětech vždy řekne, že se to tak nějak dá, ono totiž ani nic jinýho nezbyde :wink: a pro toho kdo děti má je studium při dětech nepředstavitelné..
Ale já asi jdu do toho, snad se zjara zadaří :wink: Držte palce :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.09 13:32

Ahoj. Asi tady potvrdím, co už psaly holky přede mnou i co jsi psala ty - když chceš, dá se to. Asi si člověk musí odpustit kafíčka s kamarádkami každý den, ale zase získá něco jiného. Já studuju denní studium, ale postgraduál (PhD.), takže není nutná příliš častá přítomnost ve škole. Mám jedno vlastní dítě, jedno nevlastní (to s námi tráví 2 víkendy v měsíci a jeden den v týdnu). Pokud máš hlídání a manžela, který je ochoten pomoci, určitě to zkus. Já souhlasím s názorem, že bych se bez studia doma asi zcvokla - takhle mám alespoň trochu pocit, že jsem dobrá i k něčemu jinému než k vyměňování plenek. Takže já ti držím pěsti a říkám: jdi di toho!
 Katka

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 30.09.09 17:52

Přesně tak. Teď jsem dokončila bakaláře a dalo se to v celku dobře- pokud má člověk to hlídání v rodině, tak je to super. Prostě obětuješ čas, který bys jinak věnovala jiným věcem. Mám ale jen jedno děcko, ty se ptáš na dvě…tak to neporadím.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 30.09.09 18:31

Podle mě není ani tak otázka, jestli při 2 dětech studovat, to se určitě dá, taky teď jednu školu dálkově dělám. Podle mě by spíš byl problém s 2 takhle malinkýma dětma. Těhu můžeš mít rizikový, tzn. ležet…

Evelín
Kelišová 7374 příspěvků 09.10.09 22:08

Ahoj,

pro me bylo dodelani skoly s jednim ditetem dost narocne a jsem rada, ze uz je to za mnou. Ja jsem ale pozitkarsky typ, co ma rad svuj klid. Adrenalin ve forme pece o dite, psani zaverecne prace a uceni se na statnice, mi opravdu moc nevyhovoval.

Na druhou stranu mam kamaradku, ktera ma holky 13 mesicu od sebe a kdyz mela mladsi rok, tak se po preruseni vratila do skoly (dalkove). Na holky je pres den vice mene sama, hlidani ma jen v patky, kdy je ve skole a studuje po vecerech. Ona je ale daleko akcnejsi typ nez ja, zaroven ale zaroven bere veci s vetsim nadhledem. :wink:
Podle me tedy zalezi hodne na povaze cloveka, jestli ti shon vyhovuje a adrenalin zene dopredu nebo te naopak depta :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tolik lidí z podsvětí? Jak viděli pohřeb Kočky místní

Pompézní pohřeb Jana Kočky mladšího (†28), který koncem září na dálnici D11... číst dále >

Pád Lukáše Rosola: Hraje za almužnu, nemá ani na sedadlo v autobuse

Byl považován za naději českého tenisu a svého času se před ním sklonil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >