Reklama

Angličtina a seriály

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 24.02.18 14:41
Angličtina a seriály

Ahoj holky, často jsem slyšela ze abych nezapomněla angličtinu, případně ji zlepšila a vylepšila slovní zásobu tak jsou na to super seriály.
Já jen nevím, jestli sledovat seriál v angličtině s anglickými titulky(což tedy teď dělám a celkem rozumím, ale občas nevím slovíčko a stejně se ho z toho ani nenaučim logicky když je vše v AJ) a nebo s českými titulkami(což bych vlastně se podle mě naučila i to co jsem třeba neznala, fráze, slovíčka)
Jak to děláte vy? Pomohlo vám to k něčemu? Klidně dejte i tip na seriál :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 24.02.18 14:43

Nejlépe s anglickými titulky, české ti nepomůžou. Nebudeš dostatečně vnímat jazyk.
Jaké seriály tě baví? Typově.

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 24.02.18 14:45

S českými titulky se prd naučíš. Nejlépe se jazyk naučíš, když budeš význam slov chápat z kontextu. Nebudeš znát jejich přesný překlad, ale význam vstrebas. Když umíš jazyk dobře, tak si ho přeci v hlavě neprekladas, místo toho ho chápeš rovnou.

radkka
Generální žvanilka 20487 příspěvků 24.02.18 14:46

S českými titulky nebudeš vnímat angličtinu… Mým záměrem ale teda nikdy nebylo doplňovat slovní zásobu, ale rozumět mluvenému projevu a umět si věci domyslet, protože umět všechna slovíčka asi nebudu nikdy :nevim:
Slovní zásobu doplňuji klasickým učením.

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 24.02.18 14:48

@Sany80s Jj, takže to tedy dělám správně..a jen čisté pro zajímavost čemu to pomáhá? Jakoze člověk rozumí lépe, nebo i vylepší slovní zásobu? Samozřejmě když neznám nějaké slovo a je to patrné z kontextu tak si ho zapamatuji, ale často tam jsou slova které vůbec neznám, proto jsem si říkala jestli to nedělám blbě a nemám to sledovat s českými titulky..
jinak mě baví hodně drama, jako bylo třeba the walking dead a nebo i komedie jako zoufalé manželky, ty miluju :)

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 24.02.18 14:49

@radkka @Helileli dobře holky, takže to dělám správně tak super, děkuji zapostrehy :palec:

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 24.02.18 14:55
@Kristy90 píše:
@Sany80s Jj, takže to tedy dělám správně..a jen čisté pro zajímavost čemu to pomáhá? Jakoze člověk rozumí lépe, nebo i vylepší slovní zásobu? Samozřejmě když neznám nějaké slovo a je to patrné z kontextu tak si ho zapamatuji, ale často tam jsou slova které vůbec neznám, proto jsem si říkala jestli to nedělám blbě a nemám to sledovat s českými titulky..
jinak mě baví hodně drama, jako bylo třeba the walking dead a nebo i komedie jako zoufalé manželky, ty miluju :)

Pomáhá to porozumění mluveného slova, chápání jazyka jako celku, osvojení si obratů v cizím jazyce.
Možná by tě mohlo bavit House of Cards, ale je to hodně ukecané, takže záleží na tom, kolik rozumíš teď.

Uživatel je onlineLimi123
Závislačka 3283 příspěvků 24.02.18 14:57

Naucila jsem se to tak, ze jsem sledovala s anglickymi titulky a k tomu sem tam dohledala nejake slovicko ve slovniku na mobilu.

Casem je pak dobre u nejakych jednoduchych serialu titulky vypnout uplne.

Lenka_Hal
Závislačka 4811 příspěvků 24.02.18 15:29

@Kristy90 Tak jeste zkus Fear the walking dead.to je jakoby pred walking dead, Jak to zacalo…

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 24.02.18 15:40

Zastav film a najdi si slovicko. Serialy zlepsily mou anglictinu o 300%

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 24.02.18 15:43

Za mě anglcké titulky a anglická verze. Jinak s těmi neznámými slovy je to hodně o tom, že se i některá dost opakujou, tak si je zapamatuješ.

TAky můžeš využít třeba poslech písniček a doplňovat texty. Třeba na helpforenglish.cz

lucfee
Nováček 1 příspěvek 24.02.18 17:20
Tipy na seriály

A mohl by prosím někdo doporučit seriály s ne moc obtížnou angličtinou? Možná spíše sitcomy?

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 24.02.18 17:37

Před nějakým časem jsem četla doporučení, jak „vytěžit“ seriál.
1. pustit si díl s českými titulky a normálně se kouknout,
2. pustit si stejný díl s anglickými titulky a všímat si frází nebo vět, které mě zaujaly. Ty si vypsat, ten kousek si pustit párkrát dokola a frázi po herci přesně zopakovat.
3. pustit si stejný díl bez titulků.

Je to teda poměrně časově náročné, zkoušela jsem to jen párkrát, ale funguje to :)

Ze seriálů doporučuji Galavanta, Suits/Kravaťáci, mladším ročníkům by se mohly líbit Pretty Little Liars (první série mi přišla dobrá, pak už se to změnilo v hroznou blbost), Once upon a time (to jde s počtem sérií taky dolů, ale první řada je dobrá). Jsou to teda všechno starší kousky, halt jsem byla na MD už dávno.
Ještě mám ráda videacesky.cz, tam se taky dá ledasco najít. Akorát to nemívá anglické titulky.

filip27
Nováček 10 příspěvků 12.03.18 13:51

Mně seriály a filmy strašně moc pomohly. Stahuji přes torrent, dají se tam najít komprimované Blu ray filmy o velikosti pár giga. Ze seriálů bych Vám určitě doporučil Black mirror, Suits a Peaky Blinders.

Famke
Povídálka 14 příspěvků 17.03.18 00:32
@lucfee píše:
A mohl by prosím někdo doporučit seriály s ne moc obtížnou angličtinou? Možná spíše sitcomy?

Nejlepsi sitcomy jsou s 80's, a 90's. ;) Kdyz chcete mluvit dobre Anglicky, a pamatovat si slova tak zacnete premyslet v Anglictine.

https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín.... číst dále >

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >