Angličtina - B2 level

37
30.4.21 19:33

Angličtina - B2 level

Dobrý den,
mám na Vás dotaz. V příštích měsících mám v plánu dělat FCE zkoušky. Jsou již zaplacené a zařízené. Jdu tam. Jenom mě zajímá, zda je znalost angličtiny na úrovni B2 dostačující, nebo tento certifikát není nic moc?
On ještě je C1, dokonce i C2. Já sama moc nevím, chci ty zkoušky dělat společně s jedním klukem z vedlejší třídy. Mamka je z těch zkoušek nadšená, ale já nevím. Podle učitelky mi tento papír stačí k tomu, abych mohla studovat v anglicky mluvících zemích a dokonce bych s ním mohla pracovat i v nějakých firmách, kde se mluví anglicky.
Bratránek totiž říká, že úroveň B2 je pouze „na přežití“.
Moc děkuji za názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3423
30.4.21 19:36

Abys mohla studovat program vš v angličtině, musíš především perfektně mluvit a psát anglicky. Žádná zkouška ti nic takového nezaručí. Napiš mi tu pár vět o sobě nebo o čemkoli jiném anglicky a já ti řeknu, jestli umíš nebo ne. 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
30.4.21 19:46
@Alriga píše:
Abys mohla studovat program vš v angličtině, musíš především perfektně mluvit a psát anglicky. Žádná zkouška ti nic takového nezaručí. Napiš mi tu pár vět o sobě nebo o čemkoli jiném anglicky a já ti řeknu, jestli umíš nebo ne. 🤔

Vložím Vám sem dopis, který jsem psala jednomu spolužákovi, který byl u nás na gymplu na výměnném pobytu.
Dear Kade,
I am writing to tell you everything what happened this month due to coronavirus. I suppose you have already heard about this unpleasant viral disease. Coronavirus can be very dangerous not only for old people and patients suffering from cancer, but also for young people with lack of immunity. Consequently, on 11th March, the Czech government decided about new regulations.
Our principal told us that we would stay at home for at least three weeks. I admit I was excited, but nowadays I am bored. I am not allowed to visit my friends and go shopping. What’s more, I must wear a cotton mask on my face. In my opinion, this regulation is necessary. We should protect our surroundings. We had better strictly maintain hygiene as well. It is annoying, I know.
In spite of these regulations, pharmacies and groceries are available. Other shops and institutions are closed. One thing that I miss is the library. If I had some books, I would spend these long days better.
On the other hand, thanks to this quarantine I have an opportunity to spend more time with my parents.

As far as I’m concerned, studying at home doesn’t suit me. I would rather study at school. I have problems especially with Maths. There’s nobody who is able to explain it to me personally.
I wish you were healthy. Please, follow these rules as I do. That’s all for now.
Hope to hear from you soon, J.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
30.4.21 19:52

Je to maličko kostrbaté, větná stavba je hodně „česká“, ale není to špatné.
Studuješ gymnázium?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
30.4.21 19:53

@Alriga ted nevim, ale jeste pred cca 10 lety chtela vetsina univerzit CAE (C1 level) jako jeden ze vstupnich pozadavku prave z duvodu, aby pak nemusely resit jazykovou vybavu studujicich.

Autorko osobne mam FCE a jsem biochemik (takze zadny lingvista, jazyk je zpusob dorozumeni) a chci se „dokopat“ na CAE.

Drzim palce :palec:

Příspěvek upraven 30.04.21 v 19:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
30.4.21 19:55
@Alriga píše:
Je to maličko kostrbaté, větná stavba je hodně „česká“, ale není to špatné.
Studuješ gymnázium?

Ano, gympl. Škola ty zkoušky nabízí, tak jsem se rozhodla do toho jít. S angličtinou nemám moc problémy, vlastně mě baví.
Naše učitelka nás na to připravuje a hodně tyto zkoušky podporuje. Já myslela to, zda jsou tyto zkoušky dobrá investice a zda je tento certifikát dostačující, nebo zda nebude třeba ještě udělat později C1, nebo C2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
30.4.21 19:58
@Mia2020 píše:
Ano, gympl. Škola ty zkoušky nabízí, tak jsem se rozhodla do toho jít. S angličtinou nemám moc problémy, vlastně mě baví.
Naše učitelka nás na to připravuje a hodně tyto zkoušky podporuje. Já myslela to, zda jsou tyto zkoušky dobrá investice a zda je tento certifikát dostačující, nebo zda nebude třeba ještě udělat později C1, nebo C2.
@Mia2020 píše:
Naše učitelka nás na to připravuje a hodně tyto zkoušky podporuje. Já myslela to, zda jsou tyto zkoušky dobrá investice a zda je tento certifikát dostačující, nebo zda nebude třeba ještě udělat později C1, nebo C2.

Je fakt, že některé školy je vyžadují, o skutečné schopnosti komunikovat v jazyce však příliš neřeknou. Tak ať se ti vede!!! Co bys chtěla studovat dál?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
30.4.21 20:05
@Alriga píše:
Je fakt, že některé školy je vyžadují, o skutečné schopnosti komunikovat v jazyce však příliš neřeknou. Tak ať se ti vede!!! Co bys chtěla studovat dál?

Policejní akademii. Poté bych chtěla být buď vyšetřovatelka, nebo psycholožka. To je ta nejlepší možnost pro mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
30.4.21 20:07
@Mia2020 píše:
Policejní akademii. Poté bych chtěla být buď vyšetřovatelka, nebo psycholožka. To je ta nejlepší možnost pro mě.

Tak mrkni na stránky Akademie. Tam asi ten certifikát budou chtít. Jinak, pokud bys chtěla aj zdokonalit, určitě si časem najdi soukromého lektora a HODNĚ cti v aj, klidně i detektivky. 💪

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
30.4.21 20:08

Já v tomhle moc nechodím, ale B2 na vejšce stačila na to, aby člověk mohl na Erasmus a většinu výměnných pobytů. Z Erasmu už pak byl pro leckteré jen kousek k řádnému studiu v zahraničí. Asi záleží, na co ten jazyk potřebuješ. Mně B2 pro výkon povolání stačí, potřebuju spíš specifickou slovní zásobu. Můj manžel má taky FCE, pro jeho práci také dostatečný papír, angličtinu používá denně ke komunikaci s kolegy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5449
30.4.21 20:44

Neskutečně závidím. Pro mě je studium AJ totální apokalypsa. Věčný začátečník a věčně něčemu nerozumím. Pak jsem ve vleku toho, že ji nemám kde procvičit a pořád dokola :( tolik času a peněz co už jsem do toho vložila a nic z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat