Aniball a genetika

1226
25.5.21 13:22

Aniball a genetika

Končím 33.tt a s blížícím se porodem začínám být docela nervózní. Paradoxně mám největší strach z nástřihu. Uvažuji nad Aniballem i masáží hráze, a ačkoliv jsem četla, že to pomůže - alespoň, co se psychiky týče, stejně jsem narazila i na články, kde píší, že velkou roli hraje genetika. To mě nemile vyděsilo, protože moje mamka byla u prvního porodu fakt dost šitá :roll: Má otázka tak zní: myslíte, že Aniball a masáž hráze mají šanci “překonat” genetiku? :mrgreen: (Prosím, napište, že jo!)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26006
25.5.21 13:37

@Cullenova moje mamka taky, u obou. Já u prvního maličko (měla jsem vysokou, dost pevnou hráz a cvičení popravdě dost flakala, zrovna jsme se stěhovali, a s PA jsem si taky bohužel moc nesedla) a u druhého a třetího ani škrábnutí. Ono nejde úplně o genetiku, ale o psychiku, efektivní tlačení, dostatek času, způsob vedení porodu, poloze atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
25.5.21 13:39

Jo. Aniball jsem používala a byla jsem jediná na oddělení bez nástřihu. Kamarádky, co s Aniballem cvičily byly bez nástřihu všechny. Ty, co necvičily dopadly jak která. Ale většinou měly alespoň drobné poranění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
25.5.21 13:41

Uff, děkuji, uklidnily jste mě, že je šance, že porodím bez nástřihu :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9721
25.5.21 14:13

Obě děti jsem porodila bez nastrihu, druhý dokonce i bez jakyhokoliv poranění. Aniball ani masáž hráze jsem nedělala. Mamka měla nastrih myslím, ale ona mě rodila ještě za doby kamenné kdy se to dělalo všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
25.5.21 14:19

Vyber si při porodu polohu kterou cítíš že potřebuješ. Nástřih ti nikdo dělat nemusi. Většina nastrihu se i bohuzel v dnešní dobe dělá preventivně. U první jsem mela nástřih, katastrofa noční můra. U druhé jsem nástřih zamítla, tři stehy a nazdar. O bolesti jsem ani nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.21 14:50

Taky jsem 33 tt :). U prvního porodu jsem měla malý nástřih, porod byl dlouhý a ke konci už mi fakt docházely síly. Navíc dcera měla šňůru 2× kolem krku, takže už ji opravdu potřebovali dostat ven. Já ji tlačila ven a šňůra táhla zpět. Druhý porod byl velmi rychlý a bez nástřihu. Aniball jsem neměla ani jednou. Tak uvidíme, co teď :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
25.5.21 19:32

Já jsem s Aniballem v prvním těhotenství cvičila víc jak měsíc před porodem každý den a vůbec mi nepomohl :? Při cvičení mi samovolně vylézal. Nevím, jestli jsem s ním cvičila nějak špatně nebo jsem „tam dole“ jiná než jiné ženy, ale prostě se mi tam jakoby nevešel :think: Porod začal prasknutím vody a vůbec jsem se neotvírala. Nakonec mi píchli oxytocin (dost to zrychlil), dcera měla velkou hlavu a ruku u ní, takže jsem měla poranění vnitřní, vnější i nástřih. Dost jsem se na Aniball spoléhala a pak jsem byla zklamaná.. Teď jsem těsně před 2.porodem, zkoušela jsem s ním zase cvičit, ale opět hrozně vylézá. Takže jsem se na něj vyprdla, protože v mém případě asi nepomůže :( Jo a moje mamka měla nástřih vždy, ale ne tolik, jako já. Podle mě hodně záleží na porodu - jak postupuje a jeho rychlosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat