Aniball na 20cm těsně před TP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.12.17 09:34
Aniball na 20cm těsně před TP

Ahoj holky :mavam:,
chtěla bych se Vás zeptat, jestli tu některá nemáte podobnou zkušenost :oops: Mám teď 8 dní do termínu porodu, od 36tt cvičím poctivě s aniballem, ale zasekla jsem se na 20cm, přes které se nedokážu dostat. Ze začátku vždy jednou za pár dní přibyl centimetr, tak jsem měla super pocit, ale teď už jsem trošku nešťastná. Vím, že centimetry nejsou vše, jde i od vypuzování a nácvik dýchání, ale přece jen porod už tu může být každou chvíli a hráz nechce povolit. Zkouším různé polohy, mam opravdu dost gelu, ticho, přítmí, jsem uvolněná, vždy mám pocit, že teď už vytlačuju opravdu dost, ale pak změřím a je to 20 stále… :roll:

Reklama

Reakce:

AudiH
Kecalka 461 příspěvků 16.12.17 09:42

@OhHOney ahoj. Buď v klidu, já den před porodem měla podobne, asi 21cm. Měla jsem chlapecka 3,690 g a porodila jsem naprosto Ok. Nestresuje se tím. Je to zbytečně

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.12.17 09:45

@AudiH
Děkuju moc :kytka: Budu doufat ve víc takových zkušeností.

Martanka92
Kecalka 261 příspěvků 16.12.17 09:48

Já se zasekla na 21cm, neměla jsem problém s vypuzením, ale s nafouknutím. Při porodu mi stejně udělali nástřih, že mám vysokou hráz.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 16.12.17 09:55

Ahoj, já jsem tedy s Aniballem cvičila jen pro to cvičení, rekordy jsem trhat nechtěla, ale dostala jsem se tuším jen na nějakých 24 cm, dál to prostě nešlo, ale nějak jsem se s tím netrápila :) nakonec jsem u porodu skončila s nástřihem, ale jen kvůli tomu, že malou museli vytáhnout kleštěmi (omotaná šňůra kolem krku a ještě k tomu si jí držela v ručičce, tak se připravovala o kyslík), jinak mi porodní asistentka i doktorka říkali, že bych porodila úplně v pohodě bez nástřihu a to malá měla obvod hlavičky 36 cm ;) a i když jsem nástřih nechtěla, tak od chvíle, co se jizva zacelila (cca týden po porodu) o něm nevím, šestinedělí jsme s manželem ani nedodrželi a jizvu pomalu ani nevidím :)
Porodní asistentka mi i sama říkala, že není třeba trhat rekordy, ale jde spíše o to tu hráz pocvičit a navíc to, že teď ti jde „jen“ 20 cm nic neznamená, jelikož při porodu se to všechno více rozvolňuje a i kdyby ses dál nedostala, tak můžeš porodit větší mimi bez problémů ;) :kytka:

honeybunn
Kecalka 314 příspěvků 16.12.17 10:32

Hraz si nejlip procvicis pravidelnou masazi, takze pokud ti to nejde s aniballem, tak se na nej vykasli a zamer jen na masirovani a urcite to bude v pohode, uvidis ;)

aamel
Kecalka 432 příspěvků 16.12.17 10:36

@OhHOney Ahoj, já nacvicila necelých 23cm a teď jsem porodila chlapečka bez nastrihu, jen s pár kosmetickými stehy. Pani doktorka se mě na sále pak ptala, jestli jsem cvičila s nějakou pomůckou, že je to poznat, i co se týká tlačení. Takže se tím určitě nestresuj, zkousej - před porodem to tam vše povoluje, tak třeba se ještě posunes, i když to podle mě není to nejdůležitější ;)

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 16.12.17 15:19

@Twixinka @aamel
Děkuji moc Vám oběma, moc mě to povzbudilo :hug:

LeKi
Stálice 73 příspěvků 16.12.17 22:16

Ja myslim, ze je dulezite uz cviceni jako takove. I kdyz nebude roztazeni kdovi jake, tak preci jen cviceny sval je vzdy lepsi, nez necviceny ;-) Me pomohla chia seminka, ceka me ted druhy porod a cviceni jde prekvapive o dost hur. 4 dny zpet jsem zacala jist chia seminka (maji podobny ucinek jako piti maliniku+lnena seminka, ma to zmekcovat ty svaly myslim), 3 dny jsem ted mela pauzu (chripka, bylo mi fakt dost zle) a dnes cumim, pohla jsem se o 1,5cm a ani to tak nebolelo, bych se mohla hecnout na vic, ale zas to nechci prehanet, pac skoro 14 dni jsem nebyla schopna ten obvod zvysit.. No, je to mozna nahoda s tema seminkama, ale ja tomu verim.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 17.12.17 21:51

@OhHOney
Me cviceni nebavilo a bylo nepohodlne a tak jsem to na 20cm zabalila :-) hraz jsem nikdy nemasirovala a rodila bez nastrihu :-)

OhHOney
Stálice 68 příspěvků 21.12.17 09:42

@LeKi
Já střídám denně na snídani namočené chia a lněná, takže věřím, že Ti to opravdu pomohlo :) a naprosto s Tebou souhlasím, už jen to cvičení dělá hodně..
Jinak bych ráda přispěla pokrokem, pokud někdo bude tuto diskuzi číst s podobným problémem, ještě mám do termínu 3 dny a za těch pět dní se mi naprosto bez námahy, cvičením jednou denně, podařilo dostat z 20 na 23 cm. Takže možná se to někomu, tak jako mě, rozvolní opravdu až úplně tesne pred porodem!

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 02.06.18 11:08

Ahoj holky :) cvicim s aniballem, ale temer pokazde jsem krvacela (cviceno 4×, z toho 3× krev) a to jsem byla na 18-19cm :? Dr mi rekla, ze jsem treba vic prekrvena a ze by to vadit nemelo. Pokud to nevadi me, muzu cvicit dal. Ja z toho ale moc dobry pocit nemam. Zkousim tedy balonek zavest tu nejsirsi cast do vchodu - jako masaz a roztahovani hraze. Jsem ted na 20 cm a myslim, ze pujde i dalsi dny vice (bez krvaceni). Myslite, ze to k necemu bude, ze mi to tu hraz muze uvolnit? Nechce se mi porad krvacet a cekat, az prejde spineni. Mam cca neco pres tyden do porodu :) dekuju za nazory :kytka:

Káťa19
Kelišová 6374 příspěvků 37 inzerátů 02.06.18 11:36

@Kukacka123 napis to sem, je tu hodne aktivni diskuze, urcite mel nekdo podobny problem https://www.emimino.cz/…kovani/1263/

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 02.06.18 12:29

@Káťa19 diky :) :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama