Aniball SOS, prosím

83
1.8.21 17:49

Aniball SOS, prosím

Ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti s Aniballem.
Zarazilo mě, co se mi děje :think:

Zaprvé tedy mám poměrně problém balónek zavést. Na ty dva náfuky to nedám vůbec, musím to tam cpát úplně vyfouknuté a složené, ale jak je to neforemné, tak to jde dost blbě. Později se mi to podařilo tam zavést když jsem byla na „nule“, tedy ne složený, ale prostě ve výchozím stavu, ale je to boj :oops:
Myslíte, že se toto zlepší? Možna jde jen o ten správny grif, měla jsem problém i s menstr. kalíškem, ale naučila jsem se to.

A je to správně tak, že zavedu pouze tu „nafukovací čast“ a takovou tu menší bouličku tu nechávám venku? Nebo to má být uvnitř vše až po ten plastový krček?

A s čím mám pak tedy větší problém je, že jakmile tedy Aniball zavedu, nafouknu zatím na ty cca 3, 4 stisky celkem a pak - k vypuzení mi stačí prostě jen uvolnit pánevní dno a balónek leze ven sám, když jsem v pozici v dřepu, ve stoje apod. (V leže naopak neleze vůbec, pouze zvládám vtahování dovnitř a následné uvolnění, ale nechce se mu ven vylézt.)

Stalo se vám některé, že vám balónek lezt taky ven sám? Přidržuji ho rukou, aby nevylítnul a zatím jsou mi nepříjemné při tom průchodu i jen ty 4 stisky pumpičky, takže zatím nechci přidávat na velikosti, ale když jsem si zkusila trochu přifouknout, tak mi přišlo, že i ten větší by vylezl raz dva.
Pokud ho chci udržet uvnitř, musím vysloveně zatnout ty svaly pánevního dna, jinak jakmile povolím, tak po prvním nádechu leze ven bez ohledu na výdech/nádech.

Budu ráda za vaše zkušenosti, jestli se to třeba časem zlepší, že to nějak natrénuji nebo cokoli.

Moc děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
168
1.8.21 18:11

@Lenkochod Hlavička leze z druhé strany, Aniball je blbina. Zbytečná kravina moderního světa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
1.8.21 18:59

@Sadman
Děkuji, vaše odpověď mi opravdu velmi pomůže :potlesk:
Nějak nerozumím tomu, proč reagujete na něco, co vám přijde jako zbytečná kravina moderního světa. Asi to taková kravina nebude, když vám stojí za to úsilí otevřít diskuzi a napsat příspěvek… :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
1.8.21 19:14

Porodila jsem dvě děti i bez aniballu. Bez nějakých komplikaci. Za mě taky zbytecne. Budes se stresovat a mordovat předem, ze ti to nejde. Porod zvládneš i bez nervu předem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
1.8.21 19:16

Zavadzanie sa zlepsi, na zaciatku mi dalo vacsiu pracu dostat ho dnu ako von.

Ak si spravne pamatam, tak, sa zavadza len ta nafukovacia cast, ale to v navode urcite je napisane.

Tiez mi to vyliezalo von, radim cely cas (aj pri velkych obvodoch) pridrzovat rukou, inak ako vyleti von, moze trochu poranit.

Drzim palce pri porode, mne cvicenie s aniballom pomohlo, aj ked cvicenie mi bolo neprijemne a odcvicila som malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
1.8.21 19:18

Ale inak ano, holky maju pravdu, porodis aj bez aniballu a je to moderna zalezitost… Dolezite je sa nestresovat, je skutocne jedno, do akych cisel natrenujes a ci vobec nieco natrenujes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
1.8.21 19:22
@Sadman píše:
@Lenkochod Hlavička leze z druhé strany, Aniball je blbina. Zbytečná kravina moderního světa.

Prosím, asi jsem to nepochopila, ale jak z druhé strany? :D :D Názvem to zavání an… ale víte kam se to zavádí a odkud vytlačuje? Mě moc pomohl, prvorodicka a bez poranění -věděla jsem jak správně tlačit a uvolňovat pánevní dno…zakladatelko, měla jsem to stejne chce to čas :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
1.8.21 19:37

@Lenkochod Ahojky, me sel taky na prd dovnitr, slozeny vubec, jen proste na minimum nafouknuty, aby byl pevny. Jinak pro me to bylo utrpení, bylo mi to opravdu neprijemne, ten tlak pri nafouknuti… urcite pridrzuj kdyz vypuzujes a v tom nejbolestivejsim bodu pri vypuzovani jsem drzela a prodychavala aby se ta hraz stávala pružnější :) A ano, ma tendenci vylezat sam, zkus pridat. Nacvicila jsem na nejakych 28cm. Vysledek byl, ze jsem byla nastrizena a potrhana neuvěřitelně… Takze za me super psychický pomocnik, jinak na me nezafungoval :D snad tobe poslouží lepe :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
1.8.21 19:37

Mě zavádění také dělalo a ještě trochu dělá problém. Trénuji v polosedě a zjistila jsem, že se mi lépe zavádí, když ho tlačím jakoby zespoda nahoru. Zkus ho zavádět v různých úhlech, třeba to také budeš mít tak, že z jednoho úhlu to jde lépe, z druhého hůře.

A balónek mi také leze sám ven, musíš ho přifouknout jinak to prostě nejde. Zkus to třeba více nalubrikovat. Mně to také trochu bolí, když vylézá, není to ale k nevydržení. Když tak přidám lubrikant.

A třeba mně, potom co ho nafouknu a nevylézá sám ven, tak ho prostě jen dechcem nevypudím. Vždycky nejdřív trochu potrénuji, na nádech uvolňuji, na výdech stahuji. Pak se zhluboka nadechnu, uvolním svaly pan.dna a tlačím do spodku.

A k té otázce, jestli má jít dovnitř i ten menší balónek, tak ne nemá. Ty jsi k tomu nedostala návod? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
1.8.21 19:56

@Sadman
Ze které druhé strany? Tahle kravina moderního světa a masáž hráze mě zachránily před nástřihem a už 4 hodiny po porodu jsem běhala a normálně seděla. Dříve se rodiček nikdo neptal, zda chtějí nastřihnout a taky byly rodičky mladší a hráz pružnější.

@Lenkochod Zaváděla jsem v nulovém tvrdém stavu, jako ty. Nejdříve to bylo peklo, chce to i hodně lubrikantu na vodní bázi. Už bych začala pít i čaj z maliníkových listů, ať se ta svalovina uvolní. Postupovala jsem tak, že jsem zavedla, o jeden víc nafoukla a dejchala, zvykala si na ten tlak uvnitř, pak odpustila a vyndala (hlavně ho celou dobu přidržuj). Pak jsem weledou masírovala hráz. Dva týdny před porodem jsem nafoukla a pomalu ho vytlačila ven (stačí 2×), druhý den jsem nafoukla zas o jeden/dva víc. Takto jsem se dostala až na 32 cm. Malej měl obvod hlavy 36 a jsem bez poranění a šití a doktorka řekla při porodu sestře: „Konečně jedna, co umí tlačit.“ Pak jsem byla na pokoji s maminkou, co měla úplně popraskané žilky v očích- tlačila do hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 20:32

Mě to nešlo, ségra a několik kámošek díky tomu porodilo úplně bez nástřihů a poranění. U mě se pořád objevovala krev a gyndařka mi doporučila přestat, i když obvykle doporučuje cvičit. Takže asi jak u koho. Já se tedy neotevřela ani u porodu a byl z toho císař. Ale spoustě mých kámošek anibal pomohl a v zásadě jenom ty, co cvičili, rodili bez nástřihu a poranění.

• Citovat
  • Nahlásit
7674
1.8.21 20:54

@NicknackEK @nuklear90 co na tom nechapete? Mysli to tak, ze nic necpete dovnitr a pak to samy ven (hlavicku), ale ta hlavicka vyliza zrovna zevnitr (z druhe strany) ven.

Jinak ja zkousela cvicit a pokazde krvacela. Sice lehce, ale jo. Taky jsem to davala srolovany, jinak to neslo. Nebylo mi to prijemny a vadila mi ta krev, tak jsem se na to vykaslala. Ac jsem se otevrela (na cca 9,5 cm), dcera se bohuzel nedorotovala, pak klesaly ozvy a byl z toho akutni cisar. S dvojcatky pak uz jsem sla automaticky na cisare, jedno miminko bylo stejne KP.

Kamaradka ale cvicila a nebyla potrhana vubec (celkem maly mimco), jina cvicila (nacvicila hodne) a byla strizena a potrhana a to bylo mimco celkem maly (i hlavicka) :nevim: Je to individualni a je na tobe, zda to budes nacvicovat nebo ne, mozna jde spis o psychiku, zkusit si dychat,… Jak tu zaznelo, fakt porodis i bez toho. Nakonec je ten porod proste jiny a jednas podle aktualni situace. At ti vse dobre dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
1.8.21 21:29

Díky za podporu a info! :srdce:

Je to pro mě všechno nové, tak jsem se chtěla ujistit u zkušenějších, že něco nedělám špatně. :kytka:

A pro některé: Je mi jasné, že porodím i bez toho, pardon, ale tento „argument“ nikdy nechápu - je mi jasné, že to mimino musí ven.. :lol: ale cítím se lépe a jistěji, když mám možnost se připravit, tak nevím, proč to někteří nejsou schopní pochopit - kdo nechce, nemusí to přece řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10810
1.8.21 22:08

Zkoušej a když to nepůjde, tak to nelam přes koleno. Hlavně pak poslouchej porodni asistentku kdy máš tlačit a kdy už ne. Taky jsem porodila bez poranění bez nějaké přípravy, ale měla jsem spis menší/prumerne děti, zadnyho čtyrkiláka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 23:54

Poprvé jsem vůbec nebyla schopna zavést. Měla jsem z toho úplně depku, že nebudu schopna porodit, ale nakonec se mi to povedlo. Teď cvičím s pauzami asi 2 týdny a zatím jsem jen na 23,5 cm a zítra mám termín, tak už toho asi moc nestihnu, ale nehroutim se, oproti začátku to pořád považuji za úspěch. Každopádně se zaváděním pokaždé bojuju, chce to čas, uvolnit se. Ale mě osobně hlavně pomáhá si dát pod zadek peřinu nebo polštář a vsouvat tak jako při tom cvičení - na výdech.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat