Anketa - kdo máte Matyáše nebo Matouše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 02.05.10 22:45
Anketa kdo máte Matyáše nebo Matouše

Ahojte.
S manželem jsme moc dlouho nevěděli jaké jméno vybrat pro chlapečka, zdálo se nám, že jich je nějak míň než pro holčičky. Cizí jsme nechtěli, protože máme české příjmení a nechtěli žádného Honzíka, Pepíka, Jiříka…
Už ani nevím jak jsme přišli na Matyáše, protože nikoho takového jména ve svém okolí neznáme asi v knížce Jak se bude jmenovat. A moc se nám zalíbilo. Ale v poslední době jak pročítám příspěvky tady na emiminu, tak zjišťuju že je tu hodně maminek, které mají chlapečka jménem Matyáš případně Matyas a Matouš.
Docela by mě zajímalo kolik nás tady je.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 02.05.10 22:47

Idusko, zase píšu do tématu, ke kterému vlastně nepatřím :mrgreen: , ale jen v mém okolí je…počkej…6 Matějů a 3 Matyášové. Co jiný - áš?
Náš budoucí syn bude Jeremiáš a kamarád má Jonáše a jiný kamarád zase Eliáše :-)

vulpes
Kelišová 5054 příspěvků 02.05.10 22:55

Já jsem si myslela, bůhví, na co jsem to nepřišla! Takové hezké jméno a neobvyklé, ještě jsem neslyšela, že by ho někdo měl… …no, to bylo tím, že jsem neměla děti a s žádnými dětmi nepřišla do styku :roll:
Teď se na svoje dítě stydím volat na veřejnosti :roll: Mám pocit, že snad ani jiná klučičí jména nejsou, naž ty varianty Matěje. Jen na plavání jsou z 6-ti chlapečků Matýskové 4.
Takže hlásím jednoho Matyáše doma a další stovky všude kolem :-?

kacudka
Echt Kelišová 7804 příspěvků 02.05.10 22:56
MadGirlNancy píše:
Idusko, zase píšu do tématu, ke kterému vlastně nepatřím :mrgreen: , ale jen v mém okolí je…počkej…6 Matějů a 3 Matyášové. Co jiný - áš?
Náš budoucí syn bude Jeremiáš a kamarád má Jonáše a jiný kamarád zase Eliáše :-)

a my máme Tobiáše :lol:

Iduš - kamarádka má Matyáše

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 02.05.10 22:58

Jo, vidíš Kačudko, kamarádka má ještě Tadeáše a jiná Mikuláše…to je pěkné, tolik jmen s - áš, to si zakladatelka jistě vybere.

Alyss
Extra třída :D 10530 příspěvků 02.05.10 23:00

Mám Matyáše…to jméno se mi líbilo už snad od základky a v době ,kdy jsem byla těhotná i pak chvíli potom,co se Maty narodil jsem v okolí nenarazila na žádnýho…ale co jsme se přestěhovali,tak jich potkávám čím dál víc :mrgreen:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 03.05.10 00:03

My máme holčičku, takže píšu, ačkoli jsem nebyla tázána :oops:
Mám kamarádku, která má Matyáše, druhá má Matouše a třetí má Matěje. Všechny na své kluky volají Maty nebo Mates. Musím říct, že v těch jménech mám chaos a pokaždé dlouho přemýšlím, jak se ten který kluk vlastně jmenuje. Ale to je můj problém. Jména jsou to pěkná, jen jsou si hodně podobná, a když se kluci sejdou, tak v tom je pěkný chaos. Tedy alespoň pro nás ostatní :lol:
Tak ať dobře vyberete :palec:

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 03.05.10 00:15

No ani ja do toho nemam co kecat… ale jsem vzdycky chtela Matouše. Těch je teď z těchto tří jmen nejméně a narozdíl od Matyáše je v kalendáři. No a malá se na Matouše narodila :lol:
U nás máme bandu 10 holek co máme stejně staré děti +- měsíc, 5 z nás už má druhé, když to sečtu tak z těch 15 dětí je 7 kluků, z toho jeden Matěj, jeden Matyáš a další čeká teď někdy Matouše.

FloraBolger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.10 06:27

Hlásím dalšího Matyáška :potlesk:

dada1511
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.10 07:10

Hlásím budoucího Matyáše :-D ,po porodu už je jasný,jiné jméno ani nepřipouštím.

Maruška78
Povídálka 42 příspěvků 03.05.10 07:20

hlásím dalšího Matyáška :wink: :mrgreen:

Petra Z
Hvězda diskuse 52184 příspěvků 03.05.10 07:43

Taky Matyáš :mrgreen: ale protže jsme se s tatínkem nemohli dohodnout,on chtěl jméno po něm,je to Matyáš Josef.
Kolem mě Matyášek není v našem věku žádný…ale je tady Mikuláš a Matouš.

magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 03.05.10 08:04

Já plánuji Matouše..nějak mě nenapadlo zjištovat kolik takových Matoušů dnes je,ale když jsme před 13ti lety dali našemu prvnímu synkovi jméno Lukáš,tak jsme pak zjistili,že Lukášů jsou mraky.Ale musím podotknout,že u mě je to tak se vším..např. koupila jsem si bílou felícii kombi a najednou jsem měla pocit,že jí má naprosto každý..pak mi jí jedna moc chytrá paní odepsala a já si koupila červenou Mazdu polokabrio a od té chvíle jsem začala potkávat samé Mazdy…tak mám pocit,že je to spíš tím,že se na to potom zaměřujeme..do chvíle než to dítko začneme volat jménem nám to až tak nepřijde…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 03.05.10 08:04

Chtela jsem Matesa, protoze se mi to libilo, Matej neprosel, tak mame Matyase. Ale abychom ho nejak odlisili od davu Matysku, tak je to Matyas Antonin.

Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 03.05.10 08:15

Ahoj, hlásím dalšího Matyáše :-)
Byla jsem na tom stejně jako ty. Vymýšleli jsme jméno pro kluka tak, aby šlo hezky k příjmenímu. Tak jsme se přes Tomáše, Jonáše a Matouše dostali až k Matyášovi. Žádného chlapečka s tím jménem jsem do té doby neznala, až po porodu jsem zjistila, že je jich kolem nás na vidle :-( Ale ve školce je Matyáš kupodivu s tímhle jménem jediný (ani Matějů tam nemají moc).

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >