Anna, Anežka?

Anonymní
4.8.21 12:12

Anna, Anežka?

Ahoj ahoj :)

Ráda bych se zeptala na Váš názor. Čekáme druhé miminko a rozhodujeme se o jméně. Partnerovi se líbí Anežka. Mě se to jméno jako takové líbí taky, ale první holčička se jmenuje Anna a trochu mi přijde, že by se to motalo. :nevim: myslím tím, když se obě jména pak zdrobní, tak mi to zní stejně. A říkat oběma Ani? Aný? Budou v tom mít větší zmatek než my

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2487
4.8.21 12:17

Tato dvě jména bych pro sestry určitě nedala. Jak sama píšeš, oslovení je velmi podobné, zmatek by v tom měli úplně všichni. Leda vymyslet pro každou jiné oslovení, ale stejně by v kolektivu pak byly Ani a Any, Anička a Anežka.. prostě hej ty jedna pojď sem… nakonec budou obě slyšet na obojí nebo v horším případě žádná na nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
4.8.21 12:18

Máme v rodině, Anně říkají Aničko a Anežce většinou Aný/ Anýzku. Takže za nás pohoda. Je pak jen na vás, jak budete holky oslovovat, obě jména jsou krásná. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3974
4.8.21 12:18

Přijdou mi hodně podobná, zkuste se ještě poohlédnout po jiném. U obou se při různých tvarech používá začátek jmena a ten je prostě shodny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.21 12:21

Dcera je Anna a má kamarádku Anežku. Holky u nás tráví spoustu času. Plete se to fakt hodně.
A i by mi to bylo vůči dětem takové blbé, aby mely takhle podobná jména
Ovšem to je samozřejmně na Vás

• Citovat
  • Nahlásit
112
4.8.21 12:22

Ja mam problem s jmeny, co jsou jiz v zakl. tvaru zdrobnele - Eliska, Anezka, Amalka (ano znam a v RL ma Amalka 8o )..
Pro dite jeste ok, ale dospela zena? Za me ne.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
503
4.8.21 12:25

Já se teda hrozně omlouvám všem Anežkám, ale na základní škole se u nás říkalo: " Anežka, má p… na ježka."
A ač se mi to jméno taky moc líbí, tak se přes tohle nemohu přehoupnout a pořád mi to zní v hlavě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
4.8.21 12:26

Rozhodne bych nedala, plést se to bude na 100%. Většina oslovení je stejných. To říkám jako Anna, která měla v dětství kamarádku Anežku a pletli si nás věcně všichni …
Na druhou stranu, ja často řeknu dětem jménem toho druhého a to jsou kluk a holka a jména ani nezajímají na stejné písmeno :D
Být vámi, hledám dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
4.8.21 12:28

Ty jo, to bych nedala :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25303
4.8.21 12:28

Jako kdybych se mela rozhodnout mezi Anno a Anežkou, tak Anežka je jasná volba, ale když už doma Annu máte, tak vymyslete jiné jméno, oslovení je moc podobné a budou se plést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5946
4.8.21 12:36

Neee, k Aničce určitě nedávejte Anežku - je to stejný základ, bude se to motat..

klidně dejte na A, je tolik hezkých jmen ;) (Alexandra, Agáta, Adéla, Adina..)
k Aničce bude hezké něco kratšího klasického na jakékoliv začáteční písmeno.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54925
4.8.21 12:42

Anna se mi nelíbí vůbec a Anežka je moc kostelnické jméno. Mi to evokuje kostel. Nevybrala bych si.
Jednu Anežku znám. Říká se jí Anelóre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33303
4.8.21 12:47

U nas se rika bud normalne Anezka, nebo Ažina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
4.8.21 13:06
@Malineka píše:
Já se teda hrozně omlouvám všem Anežkám, ale na základní škole se u nás říkalo: " Anežka, má p… na ježka."
A ač se mi to jméno taky moc líbí, tak se přes tohle nemohu přehoupnout a pořád mi to zní v hlavě :D

Noooo přesně, u nás se to říkalo taktéž a můžu říct, že mi tý holky až bylo líto. Z toho důvodu se mi to jméno nelíbí a dceři bych ho rozhodně nedala, už jen proto, aby to nemusela poslouchat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
4.8.21 13:08
@Anonymní píše:
Ahoj ahoj :)Ráda bych se zeptala na Váš názor. Čekáme druhé miminko a rozhodujeme se o jméně. Partnerovi se líbí Anežka. Mě se to jméno jako takové líbí taky, ale první holčička se jmenuje Anna a trochu mi přijde, že by se to motalo. :nevim: myslím tím, když se obě jména pak zdrobní, tak mi to zní stejně. A říkat oběma Ani? Aný? Budou v tom mít větší zmatek než my

A co Anna a Emma? Anička a Emička. To jsem měla vybrané, kdyby druhé dítě byla holčička. Nebyla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat