Reklama

Anopyrin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leuška
Povídálka 48 příspěvků 21.04.09 13:40
anopyrin

Holky,je mezi váma některá,která užívala před otěhotněním a na začátku těhotenství ANOPYRIN? Jestli ano,jaký byl k tomu důvod? děkujipředem za příspěvky. L.

Reklama

Reakce:

sandrik
Neúnavná pisatelka 19775 příspěvků 21.04.09 13:46

dává se obvykle při vyšší srážlivosti krve

já tedy nebrala anopyrin ale Clexan v injekcích. a to až v době před a po porodu, ale sestra si ho píchala už od půlky těhotenství, někdo i po celou dobu - podle toho, jaké má výsledky srážlivosti.
Anopyrin mám doporučený jako prevenci trombózy před dlouhou cestou busem nebo letadlem

Proč se ptáš? Máš ho užívat?

Sandra

leuška
Povídálka 48 příspěvků 21.04.09 14:01

Sandro,děkuju za reakci.Já mám geneticky danou MTHFR,jsem heterozygot.Snažím se opět otěhotnět,jedno dítko už mám.Když jsem byla těhotná se synem,tak mi můj gynekolog(ještě před otěhotněním)do­poručil užívat v malé dávce(nevím už kolik přesně) denně anopyrin a vysazovala jsem ho,jak jsem otěhotněla.Gy­nekolog bohužel zemřel a ten současný mi říká,že není dobře jej před těhotenstvím brát,ale nijak to nezdůvodnil,a proto nevím,na čem jsem.Už jsem si říkala,že bych si ho sama v lékárně koupila a sama užívala,ale na druhou stranu mám obavy,abch si tím spíš neublížila…tak­že tak.L.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 21.04.09 14:22

Beru 50 mg obden, což je podle mě homeopatická dávka … na hranici účinnosti. Standardní dávka u lrhkých poruch srážlivosti je 100 mg denně a to je zcela bezpečné.
ja mym vyssi beta2glykoprotein

Jinak anopyrin je lék bránící agregaci, tzn. blokuje destičky, je indikovaný u lidí, co mají sklertické pláty a u ostatních poruch srážlivosti je to spíš takové šolíchání, protože opraVDU ÚČINNÁ LÉČBA NÍZKOMOLEKULÁRNÍM HEPARINem (clexane, zinnat atd.) je draha a injekcni. NAVIC UCINNOST ANOPYRINU NEJDE NIJAK ZMERIT. (quick a APPT testy meri ucinnost antikoagulancii).
Anopyrin se dava tem, co jeste nejsou na injekce, ale maji treba neco maleho zjisteneho, tak aby se nereklo…

anopyrin je bezpecny pro tehotne v davce 150 mg/d
nekdo doporucuje vy:,–(it ho 14 dni pred porodem kvuli nepatrne zvysene moznosti krvaceni do mozku
pri poceti podle nekterych gynekologu muze napomoci nidaci vajicka
pry se donedavna daval tehotnym standardne (i zdravym)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 21.04.09 17:14

jeste tady koucky doporucuje femibion u MTHFR http://www.prozeny.cz/…nska-poradna podle me to ma logiku

sandrik
Neúnavná pisatelka 19775 příspěvků 21.04.09 17:43

Pudloslava podala perfektní vysvětlení a srozumytelně, super! tady se člověk vážně dozví všechno (když pominu dotazy typu „jsem těhotná?“) :lol:

a díky odkazu na femibion jsem si vzpomněla, že vlastně sestra (ta co má MTHFR), dostala nějaký tabletky kvůli tomu horšímu přijímání kys.listový, jen nevím jestli to byly zrovna tyhle, každopádně Leuško - napadlo mě zkusit zavolat ne hematologii a poradit se tam? ikdyby to bylo jen pro klid duše

leuška
Povídálka 48 příspěvků 22.04.09 08:23

Holky,moc vám všem děkuji za informace,především velký dík Pudloslavě.Opravdu perfektně vysvětlené,na hematologii zavolám a ještě dnes si jdu koupit ten FEMIBION. Já totiž užívám jen tu listovku.L.

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 22.04.09 09:19

Ja mam pocit, ze Anopyrin je jen na predpis. Taky ho beru…ale jak tak koukam, jeste v mensi davce nez je ta „homeopaticka“ :D Kazdopadne heterozygotni zalozeni neni takova tragedie, mam tak 4 mutace a dr. mi naordinovala 50mg Anopyrinu obden (coz nedodrzuju…teda dr. o tom vi ;) ) No adoporucuje se to vy:,–(it aspon 2 tydny pred terminem i kvuli pripadnymu epiduralu.
Pudli, diky za ten Femibion! Beru listovku, ale tohle bude urcite lepsi :)

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 19.06.12 16:42

Pekne a predevsim teple odpoledne…
Mam naordinovany anopyrin 100mg/ denne a zajimalo by me, jak vam komu po nem bylo? Je mi po nem priserne vedro, potim se, uplne citim, jak ze me to teplo sala… Coz v tomhle pocasi je opravdu znacka ideal :zed:
Mel jste to nekdo? Preslo to?
Dekuju :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >