Antibiotika - pořád stejný průběh nachlazení

1837
8.10.09 20:12

Antibiotika

Ahoj,
antibiotika jsem v životě zkusila brát dvakrát:
jednou Rulid a po něm jsem měla křeče v žaludku. Podruhé (za několik let) taková ta ve spreji - Bioparox - měla jsem výdechovou dušnost - a to pořádnou (zkusila jsem je dvakrát s tím, že poprvé jsem se utěšovala, že je to asi normální).

Takže: teď se mi v průběhu čtyř let vrací pořád stejný průběh nachlazení, který skončí totálním zahleněním a tím, že hlasivky vypoví službu - což je pro mě pohroma, živím se ústy (hubou).

Takže:
teď jsme zkusili širokospektrové antibiotikum Augmentin. Plus lactobacillus. O.K. - první dva dny v pohodě. Večer začlo něco jako lehčí forma průjmu či počátek průjmu… teď třetí den večer začínám pardon čůrat zadkem.
Dál se poradím s doktorkou - ale zajímalo by mě, CELKOVĚ - prostě to vypadá, že asi antibiotika brát nemám, žejo…
Doktorka řekla, že mám dvě možnosti - zkusit příště nějaká jiná a nebo Wobenzym a zkoušet si prostě obrnit imunitu (lichořeřišnice), otužování atd. - snažit se nenachcípat a nezahlenit.

Docela mě to břicho teda bolí…
Ještě dodám, že jsou mi už známy snad všechny prostředky, kterými lze „napravit“ hlasivky (vincentka všemi způsoby užívání, emsské pastilky, šalvěj, panthenol, kalcium atd. atd. atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23505
8.10.09 20:14

A co třeba léčba homeo, tomu věříš? Jinak na imunitou jsou dobré i potravinové doplňky, bylinné výtažky, pupence, koupele a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
8.10.09 20:29

klasická homeopatika na mě účinek nemají, Homeovox (boironská homeo) ano, pokud ho začnu brát včas- tentokrát se to ale vrátilo v takové síle, že nezabralo NIC - musela jsem doslova počkat, až se to všechno vycuká, teď se mi hlas už vrací.

Chtěla bych vědět, jestli to, co mi řekla doktorka, by skutečně mohlo zabrat (otužování, wobenzym atd.)- fakt už jsem zoufalá, další ztráta hlasu už by byla asi pohroma.
o tom, že se bojím uzlíků na hlasivkách, ani nemluvim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
8.10.09 20:31

janine - PUPENCE A KOUPELE -sem s tím.

(a co ta antibiotika?? nemám vysloveně alergickou reakci - ale něco jako nesnášenlivost - tipuju - je to možný???)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
9.10.09 07:11

Já teda nemám žádné zdravotnické vzdělání, takže mne ber s rezervou. U antibiotik každého varují, že může mít střevní potíže, protože vyhubí i tu hodnou mikroflóru, co je ve střevech. Já osobně ale tyhle problémy nemívám (Augmentin jsem brala také). Myslím, že by u Tebe mohlo mít vliv to, že jsi ATB vlastně nikdy nebrala a tudíž tvá mikroflóra nemá rezistenci (tady vycházím pouze z toho, že není dobré brát ATB jak na běžícím pásu, protože pak přestávají zabírat, ale jak říkám nejsem z oboru, je to laický názor). ATB nejsou jedna skupina léčiv, jsou různé řady, které fungují na různém principu, takže celková nesnášenlivost ATB mi přijde málo pravděpodobná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
9.10.09 08:12

PUPENCE - výtahy z pupenů, buď si to můžeš nechat doporučit v nějakém lepší krámě s bylinkama a potravinovýma doplňkama nebo si zkus sama vybrat vhodný podle toho, jak se cítíš… Ke každému tam je doporučení, na co se hodí.

KOUPELE - buď s éteráky nebo s bylinkama. S éteráky je míň práce, takže třeba na zanešený dutiny použiješ eukalyptus apod. Bylinky jsou ve směsích a buď si z nich děláš výluh, který ve vaně naředíš nebo se v takovým hadrových sáčcích rovnou máchají ve vaně. Směs nebo vhodný éterák bys zase řešila s bylinkářkou nebo v krámu s bylinkama. Většinou platí, že čím větší výběr jednodruhových, tím víc se vyznají. Pokud prodávají jen pár směsí od výrobců, tak většinou moc neporadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
9.10.09 08:13

Nesnášenlivost ATB - možná souvisí s tvým stavem střev… Fakt nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
9.10.09 14:34

Zkus asi jiná. Můžeš dudlat nějaké imunomodulátory. Jinak si myslím, že problému se nezbavíš žádným zázračným protředkem, posilováním imunity a pod… ale možná to časem přejde samo, jak to přišlo.
Mám něco podobného, akorát po rýmičce končím několikatýdenním suchým dráždivým kašlem, mluvit můžu, ale po pár slovech pár minut kašlu, v noci nespím a pod … zkoušela jsem všechna antitussika i bylinné přípravky (krom teda cibule v cukru, to fakt nedám), celkem mi ještě pomáhá Ditustat, ale jak tomu předejít?
Manžel zase podobně bojuje s atopem - on má člověk pro dobrý pocit nutkání vyzkoušet všechno. Mě jako prevence rýmy pomáhá fakt režim - po cestě MHD si nešahat na obličej a nejíst dokud si neumyji ruce. Ne vždy, ale riziko nakažení to sníží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
9.10.09 15:16

Pudli -
to co píšeš - něco v tom smyslu mi říkala moje matka… že prý před nějakou dobou se jí asi po dobu 3 let vracely šílené záchvaty kašle (takový ten, co lochtá v hrdle jako ptačí pírko, tečou ti při něm slzy a nejde zastavit) - a že to pak samo odešlo jak to přišlo…

• jinak to co píšete - ta první antibiotika byla na „jiném základě“ než augmentin, proto mi doktorka zkusila tyhle. A taky nic moc teda- uvidim…
    ale doberu je- začla jsem ten augmentin jíst přímo při jídle a ne 15 minut před jídlem, jak bylo původně určeno, a k tomu jsem si přidala hylak (kromě laktobacilů).
  • JANINE - takovej látkovej sáček s bylinkama v koupeli!!!!!!!!!!! ZEJTRA LETIM DO BYLINKÁŘSTVÍ!!!!!! /ehm… až ňáký najdu… tak možná v pondělí.. měli jsme tu jedno kde dělali přímo směsi „na míru“, ale to už tady není bohužel/
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
14.1.18 19:37

ATB

Dnes v noci doberu antibiotika, myslíte, že bych mohla jít v úterý do práce?
Měla jsem kašel a horečky, horečku naposled v pondělí, jinak se týden nudím doma.
Jaký na to máte názor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
14.1.18 20:30

@Caitlyn Ž bych šla klidně už zítra…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20166
14.1.18 20:34

Přesně tak, pokud bych celý týden neměla horečku, tak už bych tam byla asi v pátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
14.1.18 21:15

@j.a.n.i1 @vokishka

Super :palec:, konečně se vrátím do práce. Moje dr. na vše předepisuje antibiotika a ještě by mě nechala týden doma :roll:

Váhala jsem kvůli těm antibiotikům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama