Antibiotika a následně vyrážka?

Anonymni
24.6.08 13:05

antibiotika a následně vyrážka ???

Prosím kohokoliv o jakoukoliv radu či názor.
Asi jsme na tom podobně co se týče školkových nemocí, u nás klasika-týden ve školce dva doma. Takže od března co tam začal chodit, tak každý měsíc maximálně týden, chjo. Naštěstí vždycky jen rýma a kašel, teď naposledy bohužel už měl antibiotika, v neděli jsme je dobrali a v pondělí ráno se vzbudil úplně osypaný vyrážkou. Nesvědí ho to, nepálí, včera toho bylo míň, dneska víc, větší fleky, všude i v obličeji, stále nesvědí, nemá vůbec teplotu, lítá jako blázen. Jsem bezradná, k dr se chystáme zítra, ale vypadá to dost divně. Neštovice měl a ty to stejně nejsou, je to spíš jak kopřivka, ale nemizí to. Ráno jsem mu zkusila dát půlku Zyrtecu, ale beze změny. Nejedl jahody ani nic jiného než normálně.
Myslíte že to může být nějaká opožděná reakce na ty atb. Měl je poprvé v životě, tak s tím nemáme vůbec zkušenosti.
Holky, mě ty školkový nemoce asi úplně vyříděj. Už jsem doufala že budeme zdravý, si asi hodim mašli.
díky Eva

  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

ED
64
24.6.08 13:07

Jsem se nepřihlásila, tak to napravuji.
Eva

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
24.6.08 13:22

Ahoj,

nejspíš je to reakce na ATB.

Měli jsme to taky, brali jsme antibiotika, a ještě v průběhu braní jsme se osypali, a malá byla osypaná i v pusince a na dýchací trubici, hned jak jsem to zjistila, pořád si stěžovala, že jí hrozně bolí v pusince, tak jsme vyrazili na pohotovost, kde jí píchali 2 injekce na ten osyp a říkali, že je to alergie na ATB ospen-penicilin.
Nikdy před tím se nám to nestalo a to měla ty samá ATB jako vždycky. Alergie se může rozvinout kdykoliv.

Školka pro nás byla taky dost záhul, a pořád je, a to do ní chodíme od září, tudíž skoro rok. Doufám, že příští rok už to bude lepší.

Přeju ať to není nic vážného.

Šárka

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
24.6.08 14:24

ja mela reakci na ATb jako dospela. byly asi na deset dni a osmy den si telo reklo dost a osypala jsem se. je fakt, ze me to svedilo,ale reakce muze byt ruzna. videla bych to na to. radsi bych jela k mudr, pichaji na to kalciovku. aby se mu eventuelne nepretizil organismus. nebo tam aspon zavolej,jestli mas prijit

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567
24.6.08 14:25

já brala atb a jela na dovču k moři, dr mi radila vzít s sebou fenistil kdyby se objevila vyrážka..tak mu zkus dát pár kapek, snad to pomůže

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
24.6.08 14:25

Ahoj,

malý se mi jednou taky osypal po ATB až po týdnu užívání. Po poradě s dr. jsem je přestala dávat. Je to alergická reakce. Nic mu na to nedala a zmizelo to za pár dnů samo.

A.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
599
19.2.16 14:52

Ahoj, myslíte, že by to mohla být reakce na atb? Malý je bere 8.den na zánět průdušek. Doktorce jsem volala, posílala i foto, říkala nedavat, dat dithiaden, ale pak už se k fotce nevyjádřila. Je to taková jakoby kopřivka, ale asi nesvědi. Jinak je malý v pohodě.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70714
19.2.16 14:57

@zzuza Může být, já se takhle osypala, když jsem s ATB vylezla na 5 minut pověsit na sluníčko prádlo…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.16 15:02

@zzuza Sestře se minulý týden malý osypal z antibiotik. Je alergický na jednu složku v nich, nejspíš to podědil. Takže možné to je.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
599
19.2.16 15:03

@j.a.n.i1 Díky. My teda ven nechodime, ale dala jsem jablečný most, prý se nesmí kyselé na atb, tak jestli to není z toho.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70714
19.2.16 15:06

@zzuza Může být… už bych ho nedávala, ale jestli to bude postupně v klidu mizet, tak bych to ani nijak jinak neřešila.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
31.3.16 11:49

Muze to byt s atb? Nikde jonde nic nemam

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama