Horečka - nejde vůbec srazit dolů!

1234
21.6.08 18:31

Horečka - nejde vůbec srazit dolů!

Ahoj,
mám dotaz, jestli jste to taky někdy zažili:
Ondra měl v noci 40,2, tak jsem mu dala zábala a paralenový čípek. Teplota klesla jen na 39 a níž se mi to doteď!!! nedaří srazit.
Dostává po třech hodinách na střídačku paralen a nurofen, do toho už měl asi čtyři vlažné sprchy a pět studených zábalů, ale níž jak 38,9 jsme se prostě nedostali :cry:
Vždycky, když jsem dětem dala paralen nebo srážela, šla teplota o dost dolů, aspoň na nějakou chvíli, ale Ondrovi to nějak nejde.

Volala jsem do Motola na pohotovost a paní doktorka mi řekla, že mám pořád srážet, a na můj dotaz, jestli to, že teplota vlastně srazit nejde, tak řekla, že to je možné :roll: Každopádně mám to hlídat a srážet. Takže hlídám a chladíme, co to dá, jenže zatím bez většího efektu.

Ondra se naštěstí jinak cítí docela dobře, chodí, jí!, ale moc mi nepije. Kromě té horečky má jen slabounkou rýmu a trochu průjem.

Prosím Vás, zažila jste některá, že ta horečka neklesala ani po podání léků a zábalů? Já ho nechci zbytečně tahat někde po pohotovosti, když mě paní doktorka řekla, že jezdit nemusím, ale aspoň se tu chci trošku uklidnit před nadcházející nocí. Jsem psychicky docela zdeptaná, neboť můj manžel jako na potvoru zcela výjimečně odjel na druhý konec republiky a tak mě tu nemá kdo podržet. :oops:

Děkuji moc za Vaše odpovědi.
Medu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
21.6.08 19:09

Medu, vydrž!
Asi před třemi měsíci se mi stalo to samé, Klárka, která má normálně max. horečku 38,5 měla najednou 40, a nešlo to srazit asi 2 dny. K tomu žádné jiné přiíznaky čehokoliv. V té době zrovna zemřelo nějaké dítko někde na meningokoka, tak jsme s manželem mělii oba hrozný strach a pořád jsme ji chodili pozorovat, a mě tady podporovaly holky v mojí diskusi…
Já bych vydržela ještě noc a zítřejší den, večer bych jela na pohotovost, kdyby to do té doby neklesalo.
Psala jsi, že nechce pít… Jakýmkoliv způsobem se snaž zavodnit, i za cenu sladkých pitíček, hlavně ať pije. Jestli máš doma Kulíška, tak podej, když má trošku průjem.
Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
21.6.08 19:14

horečka

Ahojky Meduzo - tak přesně co popisuješ, jsem slyšela v pátek v čekárně u MUDr. si vykládat 2 maminky. Děti byly jen trochu nachlazené, bolelo je bříško a 2 dny měly malý průjem. Ale horečky prý měly 40 několik dní a za boha živého jim nešly srazit, tak šly radši k MUDře. Takže asi bude řádit nějaká viróza, pro kterou jsou typické tak vysoké horečky.

Myslím, že pro sražení teploty děláš maximum, snaž se dostat do něj co nejvíc tekutin třeba i jen po lžičkách, ale hodně často. Já mám s Kubíkem taky problém, dostat do něj tekutiny, tak lžičkujem, sice je z toho otrávenej, ale pusu na lžičku nakonec otevře.

Nevšimla jsem si, kolik malému je roků, měř mu radši teplotu pravidelně i v noci, aby mu zas nevyletěla a neměl třeba febrilní křeče. Já jsem si v noci dávala asi tak po 2 hodinách mobil na buzení a měřila.

Je to pech, muž zrovna tak daleko..... Kdyby se ti cokoliv nezdálo, na pohotovost radši zas zavolej a oni ti poradí další postup, budeš mít aspoň trochu pocit, že na malého nejsi sama.

Držte se a přeji brzké uzdravení :D

Zdraví Alte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.6.08 19:22

Holky už napsaly asi všechno. Vydržte, určitě to bude viróza. Připojuju se k tomu nucení do pití, nám s velkejma horečkama, který nešly srazit (zažila jsem to s malou někdy v zimě, to jí bylo jako tvýmu chlapečkovi, taky měla ke 40st) dr.radila místo sprchy jí spíš naložit na chvíli do vlažný napuštěný vody/vany, je to dětem docela příjemný a prý to účinkuje líp, než ta sprcha. Jo a málo oblékat a málo přikrývat.
Držim pěti, ať je brzo líp!!!

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
2786
21.6.08 19:33

horecka

zkus jeste octove ponozky, minimalne oblict a neprikryvat. snad to brzy srazite…

Octový zábal vás dokáže zbavit nachlazení

Příprava: Vlněné ponožky namočte do studeného octového vodného roztoku (šest lžic octa na půl litru vody). Ponožky vyždímejte a oblékněte si je. Přes ně si natáhněte suché ponožky a jděte si lehnout. Po asi dvaceti minutách zábal vyměňte.

Účinky: Ocet je tradiční a velmi účinné antiseptikum, působí silně protizánětlivě a příjemně chladivě. Stejně jako tvarohové zábaly, snižují také octové ponožky horečku. Za dvě hodiny se tělesná teplota díky zábalu sníží přibližně o jeden stupeň.

Nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
21.6.08 20:01

Holky, všem moc děkuji za podporu a jsem ráda, že i takové případy jsou! 8)
Tu vlažnou vanu jsem dávala teď večer, seděl v sedátku a byl v klidu, tak jsem přidávala pomalu studenou.

Oblékám taky dost na lehko, teď má jen slabé bodýčko a v noci je přikrytý maximálně tetraplenou.

V noci stejně moc nespím, jelikož má Ondra plný nos a často se budí, takže měřit určitě budu.

Děkuji za tip na ty ponožky, hned to taky zkusím.

Za odpoledne Ondra vypil asi jen 60ml, tak jsem do něj nacpala ještě přesnídávku a teď hodně řídkou kaši na noc. Bohužel nic jiného než vodu mi nepije. Zkusila jsem i sladký čajík, ale bez odezvy. Šťávičku mi plive úplně.

Teď má sice pořád 39, ale chová se celkem v pohodě, odpoledne dokonce tancoval na písničku, kterou jsem pouštěla staršímu. Naštěstí asi ty vysoké horečky snáší docela dobře, až na maminku, ta ne :wink:

Každopádně moc moc děkuji, jsem už trochu klidnější a zítra odpoledne bude manžel doma, tak budu ještě víc.

Medu 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.6.08 20:09

horečka-nejde vůbec srazit dolů

Ahoj Meduzo. Dvouletý syn absolvoval to stejný co popisuješ před měsícem. Nám nakonec pomohly tvarohové zábaly na dlaně a plosky nohou (tvaroh trošičku naředíš vodou a přitiskneš na kůži třeba kapesníčkem - po vyschnutí tvarohu můžeš zopakovat). U nás se z těch horeček nakonec vyklubaly dooost brutální afty a mononukleóza :(
Držím palečky, ať to zvládnete!

• Nahlásit
  • Citovat
2318
21.6.08 20:30

Ahoj,

my tohle zažili v prosinci. Začalo to v neděli, kdy synovi vylítla horečka, ale dalo se to srážet, v noci z úterý na středu měl už 40,3 a nešlo to dolů ani za nic, jeli jsme na pohotovost, tam nic nenašli, druhej den nás dětská poslala do nemocnice s podezřením na zápal plic. Ten se taky potvrdil. Trvalo 6 dní, než teploty klesly pod 39. Celou dobu byl na atb, cpali do něj antipyretika vrchem spodem a nic. Držím palce, ať to u vás není nic vážného.

L.

Něco jsem dočetla. Ad febrilní křeče - dochází k nim při špatně srážené horečce, tzn. že se chladí při první fázi horečky, kdy jsou chladné periferie, nebo když se podaří horečku snížit o víc než stupeň za hodinu a dítě je ke křečím náchylné. Vždy se má srážet pomalu a až když jsou nohy i ruce teplé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
21.6.08 22:00

ahojky, měli jsme to stejné… vysoké teploty a nešli dolů… doktorka tvrdila že dolů jít musí… no nešli. Malý byl naprosto v pohodě, nic ho nebolelo, jen teplota
Nakonec se z toho vyklubala 5 nebo 6 nemoc.......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
22.6.08 10:17

Ahoj,
tak jen hlásím, že noc byla optimistická :wink: V noci měl dokonce v jednu chvíli jen 37,7 :lol: , musela jsem ho jen odsávat, protože měl plný nos.
Ráno měl bohužel zase 39,9, takže zase zábal a paralen, ale teď má 38,3, tak sláva, už to snad půjde pozvolna dolů, i když ty všší se ještě asi objeví.

Moc děkuji za podporu ze včerejška, určitě taky pomohla!!!!!! :D :D :D

Medúza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3076
22.6.08 11:03

ahoj medu,
vypadá to skutečně na 6. nemoc..holky už vše napsaly,je super že se vám horečka snižuje,jen mám ještě jeden tip.píšeš že ti jí,tak mu dej meloun na zavodnění…
držím pěsti ať je malýmu co nejdřív dobře…
kač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13997
22.6.08 11:10

Pardon za dotaz na okraj:
Holky, mě by jenom zajímalo, jak to děláte s tím zábalem. Protože jakmile se dítěte dotknu něčím mokrým (zkoušela jsem dát na lýtka plenky namočené ve vlažné - to zdůrazňuji - vodě, ale v podstatě to nenávidí u libovolné části těla), tak začne ječet tak hystericky, že mu ta teplota ještě stoupne. Je to anomálie, anebo něco kazím já?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
22.6.08 11:13

Měli jsme úplně to samé a bylo to 6. nemoc. Horečky sami přešli asi po třech dnech a pak Matýskovi vyskočila na bříšku vyrážka, která asi po třech dnech taky zmizela. Zrovna když měl ty horečky, byli jsme u rodičů v Praze. Vystrašená jsem jela na pohotovost do Motola. Hrozný přístup, špatná diagnoza…prostě hrůza, do Motola už NIKDY!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
22.6.08 11:59

Len-til-kah: a chladilas až v době, kdy byl celej horkej? Neměl ještě studený nohy nebo ruce? Nám se celkem osvědčilo napustit vanu s normálně teplou vodou a postupně připouštět studenou vodu. Ale jen do mírně teplé vody, jak dáš moc ledovou vodu, sice teplota klesne, ale pak většinou hned vystoupá a může dojít ke křečím. U zábalu mi taky ječí jak pominutej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13997
22.6.08 12:22

Lasicko - neměl, byl už horký celý. Je fakt, že tu vlažnou lázeň jsem nezkoušela, na to jsem zapomněla :oops: (neschopné matky by neměly mít nemocné děti :P ). Jenom mi připadalo, že ty zábaly každý dělá v pohodě, jenom u nás přes to vlak nejede. Ani obklad na čelo, dokonce ani přiložit chladnou ruku, nic prostě.
Tak díky, píšu si „napustit vanu“ :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama