Antibiotika crp 38

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kathon
Kecalka 478 příspěvků 24.10.14 14:03
antibiotika crp 38

Ahoj, jdu si pro radu, slyšet názor ostatních. Dcera 6 let od středy ( před 2 dny) teplota a bolest hlavy. Ve středu odpoledne 38,6 a ve čtvrtek už jen do 38. Vesměs okolo 37,4. Ale od včera již bez teplot. Nemá k tomu nic jiného. ani rýma, ani kasel. Jen zdurene uzlinky na krku. Cítí se dobře. V noci ji ale bolela hlava. Pro jistotu MUDr. Vyloučil mozkovou meningitidu. Změřil crp a to je 38. Dal ospen antibiotika. Já v záchvatu dala ihned 1. Pilulku. Doma jsem se dočetla, ze to je hraniční hodnota. Ze to není důvod samo o sobě k atb. Co vy na to? Dcera je naprosto fit. Nechci to do ni cpat, ale jednu tabletu jsem už dala. doktor už tam není a bude az ve středu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 14:11

Tak jestli jsou ATB na místě nedokážu posoudit - ale osobní zkušennost s výší CRP Ti mužu napsat - nedávno jsem prodělala akutní zánět močového měchýře. Z moči bakteriální zánět potvrzen a CRP jsem měla ve výši 28… Takže celé to slavné CRP není asi moc spolehlivé.

Gonyosoma
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 24.10.14 14:14

Nejsem sice lekar, ale zdravotnicke vzdelani mam. To CRP podle meho i nekolika konzultaci s lekari predepsanimbatb odpovida. Do 20 se atb nedavaji, vetsinou jde o beznou virozu. U deti je indikaci nad 30.

Gonyosoma
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 24.10.14 14:16

@Trudinka Je to spolehliva metoda. Zanet je pri 28 jasne prokazan. Vyska CRP souvisi pak s tim, cim je zanet vyvolan - bezne bakterie, streptokok aj.

cimbík
Závislačka 2550 příspěvků 24.10.14 14:18

Zkušenost z jara, 7 letá dcerka v noci na středu horečka 38,5, přes den a večer se to šplhalo na 39,8. Ve čtvrtek ráno 37,4, dr malou prohlédla, udělala ji CRP. Výsledek 79. Zdála se jí citlivá při poklepu bříška a zad, podezření na močové cesty. Posílala tedy moč na kultivaci. Výtěr z krku a z nosu a že by nerada dávala ATB naslepo, tak počkáme do druhého dne na výsledky výtěrů a kultivaci moče. V pátek ráno kontrola - moč negativní, výtěry negativní a CRP asi 15. Takže nakonec to bylo bez ATB

kathon
Kecalka 478 příspěvků 24.10.14 14:18

A když ji vlastně nic není, nemělo by se nejprve počkat nebo prošetřit o co se tedy jedna? Asi 2 dny počkám co se z toho vyklube a pokud by se zhoršila, hned nasadim.

kathon
Kecalka 478 příspěvků 24.10.14 14:19

Cimbik moc jsme taky daly, to ma OK.

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 24.10.14 14:19

Ano, je to hraniční. Ale můžeš mi prosím tě říct, co pak řekneš doktorovi, že ses na léčbu vykašlala, protože sis někde něco přečetla?

kathon
Kecalka 478 příspěvků 24.10.14 14:19

Díky moc.

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 14:20

@Gonyosoma Aha, tak mně řekli, že u dospělých osob je hodnota do 50 neznačí žádný velký zánět.

Gonyosoma
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 24.10.14 14:27

@Trudinka Za posledni mesic jsem CRP resila snad s ctyrmi ruznymi lekari a vsichni mi rekli to same, to co pisu. Nad 50 byva treba streptokokova angina. @poplach To me taky napada. Bud je nutne vystudovat medicinu nebo mit pediatra, kteremu verim. Ale ordinovat si podle sveho, navic pri patku a u ditete…je odvazne.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 24.10.14 14:39

@kathon tak mě napadá, proč k tomu doktorovi chodíš když si to nakonec stejně uděláš po svým?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 24.10.14 14:39

@kathon Tak já měla nedávno při hospitalizaci CRP 89 (jinak bez teplot, bez bolestí či jiných příznaků) a protože se nevědělo, z čeho (leukocyty v normě), tak v nemocnici ATB nedali a počkali si na kontrolní odběr po 2 dnech (CRP pak 13, takže ATB se nekonala).

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 24.10.14 14:50

Proč chodíš k doktorovi, kdyřž je dcera podle tebe fit a nechceš jí dávat ATB?? 8o Ježkovy voči… Tak bud dr věříš a proto je to váš doktor a nebo mu nevěříš a je tedy na místě hledat jiného.
Pokud už jsi ATB dakla, tak je doberte

Uživatel je onlinemroe
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 24.10.14 14:50

No, na CRP jako jedinou informaci se spolehnout jaksi nelze. Moje dite melo CRP 11 a druhy den odpoledne melo streptokokovou anginu jak vysitou.
Za necely tyden jsem ji chytla ja.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >