Antikoncepce a kojení

472
3.7.07 12:18

antikoncepce a kojení

ahojky,
stojím před rozhodnutím, zda mám nadále kojit moji 14 měsíční holčičku. Kojila jsem ji ráno a večer, teď už jsme ranní kojení odbouraly a kojím jen večer cca 3 min než usne. Uvažuji zda malou odstavit nebo ne. Kojení mi nijak nevadí, ale problém je v HA které beru (Cerazette). Trpím na migrény a nevím, zda zrovna Cerazette není preparát, který mi ty migrény způsobuje. Proto jsem chtěla HA vy:,–(it a nebrat antikoncepci žádnou s tím, že se třeba malá časem odstaví sama. Ovšem podle mojí gynekoložky je to problém a prý velký zásah do organismu, kdybych pak chtěla třeba za měsíc napsat normální antikoncepci a už nekojila. Tak pořád váhám co dělat. Poradíte mi, zda existuje jiná antikoncepce při kojení a kolik stojí? Nechala bych si popř. napsat jinou, neboť mám špatný pocit z toho malou odstavit, když jí moje mlíčko tak chutná. Pak bych asi kojila zase častěji. Někde jsem také četla názor nějaké MUDr., že by se mělo kojit až do 2 let dítětě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

139
3.7.07 12:55

Ahojky, při kojení můžeš ještě dostávat injekce Depo provera, ale ty nadělají v těle údajně strašný zmatek a je problém s dalším otěhotněním. Taky by sis mohla nechat zavést hormonální tělísko mirena. To si hodně holek chválí. Ovšem konkrétní případné vedlejší účinky na tvém těle ti nikdo nezaručí… S kojením - to je čistě tvé rozhodnutí, podle mně je tvoje holčička už dostatečně velká a vydržela by i bez něj, zejména pokud by ti bránily zdr. problémy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11357
3.7.07 13:24

Ahoj Pett, já jsem měla ty injekce Depo Provery při kojení. Nevim jak teď, ale tenkrát před 5-6 rokama byla docela levná. Dostaneš pigáro jednou za 3 měsíce a máš klid. Je teda pravda, že někdo s ní má problémy. Mě se třeba nerozjela po vysazení menstruace, ale hned jak mi doktorka na:,–(ila normální antikoncepci, zase naběhla. V období, kdy jsem jí brala jsem menstruaci vůbec neměla. Nevim jestli to tak má být, ale myslim, že Ti zastaví cyklus a proto se nemenstruujre. Žádné bolesti hlavy jsem při ní neměla, ale každá antikoncepce působí na různé ženy jinak.
Kluka jsem kojila do dvou let. A podruhé jsem otěhotněla hned první měsíc snažení.
Praď se s Dr. a uvidíš. Zatim Pa Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
3.7.07 13:48

Já mám to tělísko Mirena a jsem spokojená. Je ale dost drahé, stojí kolem 6000,–, ale zase na pět let. Takže pokud plánujete další dítě dříve, tak jsou to vyhozené peníze.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
3.7.07 14:10

Díky za vaše zkušenosti s antikoncepcí. O tělísku ani o injekci jsem zatím neuvažovala. Chceme zhruba za rok začít pracovat na dalším mrňousovi, takže tělísko v našem případě nepřichází v úvahu. Spíš jsem chtěla vědět, jestli existuje ještě jiná antikoncepce v podobě prášků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4488
29.7.07 22:32

Pett já mám píchlou Depo proveru a jsem naprosto spokojená.Je na ni spousta negativních odkazů,ale já, i když se strachem,jsem to riskla.Jediný nežádoucí účinek bylo asi 5denní špinění.Nemá se ale používat dýl jak 2 roky protože pak špatně působí na klouby.Stojí na 3 měsíce něco kolem 130.-.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
28.11.07 17:50

takže kojení je s tělískem slučitelný? A máte někdo zkušenosti s nehormonálním tělískem? zdá se mi šetrnější, podle toho, co vim, vlastně jen nevpustí spermie, ale jinak menst.cykly pokračujou normálně, jak si to koriguje tělo - nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
28.11.07 20:03

Já mám depo proveru na tři měsíce za 200Kč. Bez problémů akorát jsem měla pořád výtok a doktor mi napsal nějaké tabletky na zavádění a byl klid, ale nevím jestli to mělo co dočinění s antikoncepcí. Plně kojím a menzes jsem měla jen jednou, prý je to normální. To vajíčko ani neuzraje, takže se nemůže uvolnit. Když chcete druhé mimi, tak bych spíš brala nějaké tabletky, tvůj gynekolog ti určitě poradí.
Podívej se na www.antikoncepce.cz , je tam v menu odkaz pro kojící maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jazyček
18.12.17 09:39

Jazyk

:jazyk:
  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu