Antikoncepce a změny nalad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
deliska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 21:16
antikoncepce a změny nalad

Ahojte mám dotaz pár dní beru.HA cleonitu při užívání na sobě pocituju. změny jako nervozita bolesti hlavy zvýšená chut k jidlu a hlavně nechuť na sex. A delší přetrvávaní MS chci se zeptat.kdy se to srovná do toho ještě beru Asentru mam odpor i ke svému přiteli co stim :nevim: :oops:

Reakce:
Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 02.03.17 21:25

Ja ted zacla brat taky HA a des. Nervozita, nevolnosti, motanice atd. Vysadila jsem a je mi lip. Nedobrala jsem ani prvni plato, nedalo se to vydrzet. Holt zvolime jinou mertodu doma.

terezkakol
Kecalka 258 příspěvků 02.03.17 22:36

Měla jsem to samé. Po dobrání jednoho platicka jsem vysadila. Byl to děs, nemohla jsem se učit, normálně fungovat. Teď neberu nic a jsem spokojena :)

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 02.03.17 23:11

@deliska u tebe to muze byt z duvodu nevhodne vybrane HA k dalším lecivum, zrovna s Asentrou sem se uz u zname setkala s různými vedlejšími účinky, které se objevili az s kombinaci HA, porad se s gynekologem, zkus jeste jinou HA, pokud to pro tebe neni prioritni a zvladnes to bez ni, tak ji neber vubec. Me moje první taky nesedla, ale u druhe uz vse bez problémů :)

kissi
Ukecaná baba ;) 2362 příspěvků 02.03.17 23:15

Řekla bych na gyndě a nechala ji změnit.

Aenne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 00:54

Tromboembolická choroba.!!! Výskyt ZÁVAŽNÝCH AŽ SMRTELNÝCH. tromboembolických komplikácií ako sú tromboflebitídy, pľúcne embolizácie, cerebrovaskulárne trombózy, je u žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu (HA) 5–10 krát častejšie ako u žien, ktoré ju neužívajú (zdroj: Wenke M.: Farmakologie pro lékaře, Avicenum.
Infarkt myokardu. Relatívne rizko úmrtia pre kardiovaskulárne ochorenia je u užívateliek HA zhruba 3-násobné. Toto riziko výrazne zvyšuje fajčenie, vysoký tlak, cukrovka, hyperlipidémia. Napr. žena fajčiarka užívajúca HA má 40× vyššie riziko infarktu v porovnaní so ženou rovnakého veku bez antikoncepcie (zdroj: Kriška M.et al.: Memorix klinickej farmakológie, Slovak Academic Press, Bratislava 2002).
Hypertenzia (vysoký tlak). Riziko vzniku hypertenzie u žien užívajúcich HA je zhruba 3-6× vyššie (zdroj: Katzung B. G.: Základní klinická farmakologie, H+H Praha 1994).
Gastrointestinálne poruchy. Choroby žlčových ciest, cholestatická hepatóza, nádor pečene, ischemické poškodenie hrubého čreva…(zdroj: Katzung B. G.: Základní klinická farmakologie, H+H Praha 1994).
Depresie. Psychycká depresia takého stupňa, ktorý si vyžaduje prerušenie terapie je zhruba u 6% žien užívajúcich HA. (zdroj: Katzung B. G.: Základní klinická farmakologie, H+H Praha 1994).
Karcinom. Syntetické pohlavné hormóny môžu pôsobiť ako karcinogény (látky vyvolávajúce rakovinu) na plod matky ako aj na vlastnú uživateľku HA. Celkom presvedčivý je veľmi vysoký výskyt rakoviny pošvy okolo 20. roku života u tých mladých žien, ktorých matky počali pri užívaní antikoncepčného syntetického hormónu diethylstilbes­trolu. (zdroj: Langer P.: Tajomstvá vnútornej sekrécie, Osveta 1986). Rovnako zhubné nádory semenníkov sa častejšie vyskytujú u mužov, ktorých matky vprvom mesiaci po počatí užívali HA (zdroj: Reader´s Digest Výber, Zbavte sa bolesti, str.217).
U užívateliek HA sa zvyšuje hlavne riziko karcinómu prsníka, krčka maternice a zhubných nádorov pečene. Rozsiahla štúdia vykonaná vjužnom Švédsku ukázala, že užívanie HA pred dvadsiatym piatym rokom života a pred prvým otehotnením zvyšuje pravdepodobnosť vzniku karcinomu prsníka 2-5× (zdroj: J. Natl Cancer Inst.81,1000,1989).

Antikoncepciu by nemali užívať ženy s dokázaným alebo suspektným (je podozrenie že existuje) nádorom prsníka. Rakovina prsníka sa opakovane dáva do súvisu s používaním hormonálnej antikoncepcie (zdroj: Rushton L, Jones D, Oral contraceptive use and breast cancer risk…,1992, a ďalší autori).

Ktorá žena, začínajúca užívať HA, si môže byť istá, že už nemá nádorové bujnenie, napr. len vo veľkosti peľového zrniečka?

Štúdia American College of Surgeons, Commission on Cancer (Asociácia chirurgov, komisia so zameraním na rakovinu) zistila: „veľkú špičku nádorov pečene vo vekovej kategórii 26-30 rokov, ktorá korešponduje so zvýšeným užívaním HA v tomto veku." (zdroj: Hume K; 1985) Rakovina pečene užien užívajúcich HA sa obyčajne spája so ženami po tridsiatke, ktoré ich používali dlhšie než 4 roky, avšak uvádzajú sa prípady rakoviny pečene aj u mladších žien.

Aenne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 01:03

Pokud si nechcete ničit zdravi, na HA. zapomente…proč by to mneli být vždy jenom ženy, které berou kvuli sexu na sebe všechny riziká, dokonce riziko smrti kvuli tromboembolitickej chorobe a rakovine? pokud vám kondom nevadí, přesvÉčte své partneri, ať jej použivají a skombinujte ho se spermicidnymi prostředky, pokud deti máte a už nechcete mít, tak je ideálni pro muže vasektomie, je to bezbolestný, ambulantní zákrok, tady na západe jej muži postupují běžne, na Slovensku a v Čechách je bohužel pořád málo žádaný a proto si ženy niči své zdraví hormonální antikoncepci.

Aenne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.17 01:06
@Schara píše:
Ja ted zacla brat taky HA a des. Nervozita, nevolnosti, motanice atd. Vysadila jsem a je mi lip. Nedobrala jsem ani prvni plato, nedalo se to vydrzet. Holt zvolime jinou mertodu doma.

Bu'Dte vďečná vašemu organizmu že vám tak jednoznačne dal najevo, jaké je HA svinstvo a proto si tím nečite zdraví…moje kamarádka to nevedela…zemřela na embolii trombem, zdravá a nádherná žena!

kacaaa
Kecalka 342 příspěvků 03.03.17 10:22

@Aenne nemusíte tyto příspěvky dávat pomalé pod kazdej dotaz ohledně antikoncepce. Kdo si chce o tom něco zjistit ten si to zjisti…

Jinak k zakladatelce, mám to stejně jako ty, přemýšlím že úplně vysadim a budeme se chránit jinak. Posledni dobou mě i boli nohy atd. Sice jsem si vyzvedla recept ale mám týden na rozmysleni a přemýšlím že si ty prášky ani nevyzvednu.
Jen doufám že se mě co nejdřív vrátí cyklus do normálu jako jsem ho mela před antikoncepci. Chut ke „hrátkám“ by se taky hodila :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Popravil pumpařku Janu tento mladík? Údajný vrah čekal dítě s přítelkyní

V pondělí večer policisté zadrželi dva podezřelé z popravy pumpařky Jany na... číst dále >

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >