Antikoncepční náplast EVRA - použití

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.11.14 08:35
Antikoncepční náplast EVRA - použití

Dobrý den dámy, jelikož jsem se z pribaloveho letáčku nic nedozvedela, tážu se Vás.
Doposud jsem brala antikoncepční pilulky Lindynette 20, včera jsem byla u gynekologa a předepsal mi Evru náplasti, chtela jsem se zeptat, kdy náplast odlepit (v jaký den) a novou náplast nalepit???
Včera večer jsem si ji nalepila, takže odlepim ji v pondělí a az v útery si vezmu večer novou? Moc děkuji! Také bych byla ráda, kdybyste se podělili o zkušenosti. Děkuji moc za pomoc. :oops: :nevim: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jolynka
Extra třída :D 13634 příspěvků 12.11.14 08:42

Přípravek Evra se používá po dobu tří týdnů, a to tak, že na každý celý týden je aplikována jedna náplast. Čtvrtý týden žena náplast nepoužívá. Náplasti je třeba aplikovat pravidelně, vždy ve stejný den v týdnu. První náplast se aplikuje v den 1 (den zahájení) a náplasti se následně vymění 8. a 15. den. Interval bez náplasti začíná 22. dnem a trvá sedm dní. Tento interval nesmí být delší než sedm dní, jinak je nutné používat doplňkovou nehormonální metodu antikoncepce, např. prezervativy. U žen s hmotností nad 90 kg může přípravek Evra vykazovat sníženou účinnost.

Podle toho soudim, ze naplast se meni 8.den, jednu sundas, druhou nandas. Takze si zacala v utery, tak dalsi utery vymena tak dale, vzdy v utery.

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.11.14 08:53

Děkuji Jolynko, takže v pondělí nic nesundavám, sundání a výměna proběhne v úterý. :palec:

Agnees
Stálice 95 příspěvků 12.11.14 08:56

Taky si myslím, že to je tak jak píše @Jolynka. Moje spolubydlící na výšce Evru používala a pokud si vzpomínám, tak ten den co si sundala starou, si dala novou. Samozřejmě kromě 7 dnů na vynechání.
Taky si pamatuju, že skoro po týdnu už ta náplast nevypadala nic moc, teda ty okraje. Tak si ji raději lep někam, kde není moc vidět :)

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.11.14 09:04
Děkuji moc, nechci právě udělat chybu.. :) Takže pokaždé sundám a nalepím v uterý a když budu mít pauzu, tak prostě v úterý sundám a nenasadím? Chápu to správně? Mě právě přítel včera zmátl, protože říkal že by to nevycházelo jako s pilulkama…Prostě je tohle jiné v užívání. Protože vždycky jsem je brala každy den a platíčko jsem dobrala v pondělí a už si jinou piluli nebrala a vynechala 7 dní. Tak doufám že jsem to pochopila… :think:
@Agnees píše:
Taky si myslím, že to je tak jak píše @Jolynka. Moje spolubydlící na výšce Evru používala a pokud si vzpomínám, tak ten den co si sundala starou, si dala novou. Samozřejmě kromě 7 dnů na vynechání.
Taky si pamatuju, že skoro po týdnu už ta náplast nevypadala nic moc, teda ty okraje. Tak si ji raději lep někam, kde není moc vidět :)
Agnees
Stálice 95 příspěvků 12.11.14 09:28

@krystinka.a Jasně chápu, že to nechceš poplést :) Já myslím, že je to přesně tak jak píšeš. Vybereš si den, který je první (pro tebe tady úterý) a další úterý sundáš a nalepíš novou, další to samé a pak pauza. Ono když si to odpočítáš tak to to výjde. První den- úterý, další týden úterý je 8 den. Pak 15 a 22 den taky úterý.
Když si fakt nebudeš jistá, tak si radči zavolej na gyndu. I když je otázka jestli ti neřeknou, že si máš přečíst návod :)

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.11.14 09:33
@Agnees píše:
@krystinka.a Jasně chápu, že to nechceš poplést :) Já myslím, že je to přesně tak jak píšeš. Vybereš si den, který je první (pro tebe tady úterý) a další úterý sundáš a nalepíš novou, další to samé a pak pauza. Ono když si to odpočítáš tak to to výjde. První den- úterý, další týden úterý je 8 den. Pak 15 a 22 den taky úterý.
Když si fakt nebudeš jistá, tak si radči zavolej na gyndu. I když je otázka jestli ti neřeknou, že si máš přečíst návod :)

Snad to bude v pohodě :)) No právě :lol: na gyndu bych klidně zavolala ale obávam se že mi neporadí, už jednou jsem to zkoušela :D…někdy se člověk musí spolehnout na ostatní ženy v diskuzi..Ale máš pravdu ono to vychází, když to spočtu..to jen můj přítel mě zmátnul.. :P :kytka:

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.11.14 09:33

A děkuji moc!!! :srdce:

martiiinkajjj
Kecalka 361 příspěvků 12.11.14 09:34

Ja jednu dobu taky brala náplastě:-) byla jsem spokojena do te doby než jsem si jednou zacvičila a naplast prostě na těle nedržela :-( a dalši bomba byla ta, že jsem dostala alergickou reakci a ruka pod naplasti mi natekla do hezkych rozměru:-( snad tobě bude sedět lepe:-)

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 12.11.14 09:40
@martiiinkajjj píše:
Ja jednu dobu taky brala náplastě:-) byla jsem spokojena do te doby než jsem si jednou zacvičila a naplast prostě na těle nedržela :-( a dalši bomba byla ta, že jsem dostala alergickou reakci a ruka pod naplasti mi natekla do hezkych rozměru:-( snad tobě bude sedět lepe:-)

Ty blaho :-o…Tak jakoby já cvičit ani plavat nechodim a myslím že se ani nespotim když není léto, tak by snad zatím držet mohla, mám jí na sobě pouze od včera večer teprve. Zatím to nic nedělá až tedy na to že je na okrajích už docela černá a to mám bílé oblečení..ale to jako pro mě problém není.. Zatím uvidíme jaké náplasti budou. Snad na to nebudu mít alergii, člověk se nic nedozví, když nic nezkusí jak se říká a děkuji moc :*

Agnees
Stálice 95 příspěvků 12.11.14 09:41

@krystinka.a no joo chlapi :D Ti se vyznají leda v kondomech, náplasti už jsou vyšší level :mrgreen:

Soleil 11
Závislačka 3552 příspěvků 12.11.14 09:46

Ahoj holky. Uplnou nahodou jsem zahledla nazev diskuze a protoze jsem Evru pouzivala nekolik let, tak se chci podelit o zkusenost, snad to k necemu bude. Ted uz jsem rok vysadila pac se snazime o mimco. Ale po prestani jsem nemela zadne problemy, mam doted pravidelnou menstruaci. A samotna Evra byla pro me idealni, jsem a byla jsem hodne na cestach - takze posuny casu jako s pilulkama. Jak se pouziva uz Jolynka napsala. Ja jsem v den X jednu strhla a nalepila okamzite druhou. Po dohode s gynekologem jsem Evru brala bez pauzy, takze jsem mela menstruaci jen jednou za 3 mesice kdy jsem „umele“ na tyden vysadila. Ja osobne jsem ji nosila na zadecku, protoze kdyz jsem zkousela lepit na paze a nebo zada tak jsem mela na kuzi vyrazku. A navic to slo v lete videt pod trickem. Na zadecku to bylo ok, jen jak uz taky nekdo psal - ty okraje te nalepky se po 2-3 dnech zaspini od textilnich vlaken, takze to vypada celkem nehezky. Taky se mi obcas stalo ze se mi kousek prilepil na dziny a pak pri stahovani kalhot jsem si Evru strhla i s kalhotama dolu, ale jde zpet nalepit a drzi jak ma. Co se te estetiky tyce, ze zacatku jsem byla nestastna, co tomu rekne muj chlap. Ale pak jsem si rekla, jde o me telo, o me pohodli (oproti klasickym praskum) a tak to proste bude. A ze kdyz se to nekomu nelibi, tak at na to nekouka. Na zadecku se prave daji i dobre skryt do plavek, takze idelani. Tak snad jsem trosku pomohla. :D Kdyby byly jeste nejake otazky, sem s nima. :mavam:

Agnees
Stálice 95 příspěvků 12.11.14 09:49

@martiiinkajjj tý jo, to je mazec :( A nemohlo to být z toho, žes to měla na ruce? Co vím, tak si to většinou holky lepí na břicho nebo na zadek. Ale já to nikdy nepoužívala, takže mě to spíš zajímá, jestli ses dozvěděla z čeho jsi to měla.

Soleil 11
Závislačka 3552 příspěvků 12.11.14 09:51

Ted to po sobe ctu a hruza. :mrgreen: No chtela jsem rict ze u naplasti neni dulezita hodina, nekdy jsem lepila rano, nekdy vecer, kdy to slo nebo jsem si vzpomela, ona ma v sobe kazda naplast nekolikahodinovou rezervu, myslim dokonce jednodenni. Takze nejsou stresy ze to musi byt presne v deset rano apod. Takze vyber si den X a nalep (napr. pondeli). Pristi pondeli slep a nalep novou a takhe porad dal. Pro tebe uz bude smerodatny jen ten jeden den v tydnu, vic vedet nemusis. Je to idealni a jestli zapominas tak si dej treba do mobilu upozorneni nebo tak 1×. :)

martiiinkajjj
Kecalka 361 příspěvků 12.11.14 09:52

@krystinka.a No já jsem právě chtěla taky změnu…prášky mi moc neseděli…a hlavně mě v určitých věcech hodně tlumily takže mi moje doktorka navrhla náplastě, že se vstřebávájí do pokožky a ne do celého těla…:)

právě v zimě to bylo v pořádku…ale jak přišlo jaro chtěla jsem se projet na kole a už to jelo…hned jsem musela vyměnit náplast (a co si budem vykládat levné to zrovna není) a další den jsem si všimla, že to mám kolem toho celé červené a oteklé..takže jsem to musela hned oddělat :( Pokud moc necvičíš tak to bude v pohodě počkej na léto…to se budeš potit :( ale tak třeba tobě to bude sedět.

Já jsem přestala brát prášky úplně a jsem spokojená…prostě si dáváme pozor a 2 roky to vychází bez problémů :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >