Lichořeřišnice, antibiotika neantibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Flue
Povídálka 18 příspěvků 03.11.14 21:28
Lichořeřišnice, antibiotika neantibiotika

Tak a teď už mi jde ze všeho hlava kolem. Příští týden cca ve čtvrtek 6.11 (nevím přesně kdy MS přijde) mám začít brát svoje první platíčko HA. Jenže jsem minulý týden chytla zánět močových cest a do út = zítřka (4.11) mám brát antibiotikum Nitrofurantoin Ratiopharm a ještě navíc mám kapky od Grešíka = tinkturu z Lichořeřišnice. A teď pomoc.

O vlivu Nitrofuratoinu na HA v příbalovém letáčku nic nepíšou. Na internetu jsou názory různé. Spíš prý vliv nemá. Lichořeřišnice je pro změnu antibiotikum přírodní a názory jsou taky odlišný, ale spíš taky ne. Jenže mě je 17 a žádný ‚spíš ne‘, co se týče rizika otěhotnění slyšet samozřejmě nechci! :?

Přítel je pryč a uvidím se s ním až kolem 14. takže týden po dobrání všeho léčivýho to určitě bude, takže bych mohla být v klidu, kdybych HA brala už delší dobu, jenže mám tu smůlu a tohle je moje úplně 1. platíčko a já se bojím, že pokud něco z to vliv na HA má, do čtvrtka - tedy mého 1. prášku působení nevyprchá a pak bude celý cyklus ochrana snížena. Což je nanic jelikož HA beru kvůli svému poprvé, že mi kondom nepřipadá jako ochrana dostatečná. Nechci riskovat.

Jde mi z toho hlava kolem, prosím všechy o radu a své popř. zkušennosti. :,(

Reakce:
axamitka
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 03.11.14 21:34

@Flue asi bych zvedla telefon zavolala na gynekologii a řekla co beru tam ti poradí nejlépe a nejfundovaněji :kytka:

SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 03.11.14 21:45

Lichořeřišnice nevadí. Co se týče ATB, osobně radši nepodceňuju žádné… Asi bych se na to teď vyprdla a začala brát HA až s další menstruací, což ale asi taky slyšet nechceš :)

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 03.11.14 21:59

@Flue chapu-li dobre, resis snizenou ucinnost antikoncepce a co kdybyste proste pouzili pro jistotu kondom. Nebude to lepsi, nez slozite hledat na netu a obvolavat doktory? Do ted jste je stejne pouzivali, ne?

Flue
Povídálka 18 příspěvků 03.11.14 22:03

No oni to právě nejsou přímo antibiotika ale chemoterapeutika, to je na netu všude. Ale v letáčku je psáno antibiotika. Napadá mě zajít do lékárny a zeptat se tam, ale ohledně tohohle je to taky trochu co člověk to názor. K lichořeřišnici mi ale nikdo nic neřekne, no.. Je možný, aby když jsem poslední kapky měla dneska ráno (a asi jenom 4×, má se to pít 2× denně, takže docela zanedbatelný množství) do středy/ čtvrtka by už ta tinktura nepůsobila?

Flue
Povídálka 18 příspěvků 03.11.14 22:05

Ne, já jsem se s ním právěže jenom s kondomem vyspat odmítla, přijde mi to jako moc velký riziko, nikdy nevím co se s ním stane a utíkat pro postinor nechci. :?

Uživatel je onlinemag
Extra třída :D 11119 příspěvků 03.11.14 22:07

@Flue lichořeřištnici beru s přestávkami víc jak rok a Ha funguje stoprocentně :-)

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 03.11.14 22:07

Lichořeřišnice nesníží účinnost antiko. Spis si říkám, ze s kondomem je to lepší i kvůli riziku přenosu chorob.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 03.11.14 22:09

Jooo ted jsem si poradne vsimla tveho strachu ohledne kondomu. Pokud jste to vydrzeli s poprve do ted a kondomu neduverujes ani v kombinaci s mozna snizenou ochranou antikoncepce, pak to odlozte, jinak stejne budes myslet na neco uplne jineho.
V lekarne se nedozvis nic moc jineho, lekarnice nejsou zaroven i bylinkarky a vetsinou ti stejne muzou rict jen to, co je v podstate v pribalovym letaku leku.

LaManka
Kecalka 315 příspěvků 03.11.14 23:41

Hele, já myslím, že pokud tě trápí zánět močových cest a chystáš se na první styk, tak bych kondom doporučila i kvůli přenosu cizích bakterií, které by mohly tvoje problémy zhoršit.

beruska9
Extra třída :D 10946 příspěvků 04.11.14 01:22

Jestli doberes leky drive, nez zacnes brat antikoncepci, tak bych to moc neresila. Navic pocitej s tim, ze antikoncepce taky neni tusim pri prvnim platicku ucinna hned, ale snad az po tydnu, jestli si dobre pamatuji, takze kdyz se ti ms zpozdi o den-dva proti predpokladum, tak jsi stejne na hrane. Ja bych to bud odlozila (i vzhledem k zanetu), nebo doplnila o kondom v kazdem pripade. Pritel at si precte navod, jestli to je i jeho prvni, pri spravnem nasazeni je sance prasknuti minimalni. Kombinace HA+kondom je uz temer 100%.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 04.11.14 10:46
@Flue píše:
Ne, já jsem se s ním právěže jenom s kondomem vyspat odmítla, přijde mi to jako moc velký riziko, nikdy nevím co se s ním stane a utíkat pro postinor nechci. :?

no ale budes mit jeste i tu antiko. ke kondomu muzes pouzit spermicid (pharmatex), to uz bude neprustrelny.

Flue
Povídálka 18 příspěvků 04.11.14 16:58

Tak mi bylo v lékárně řečeno že Nitrofurantoin vliv na HA nemá a lichořeřišnici jsem po dočtení ‚rizik‘ včera měla naposledy a HA začnu brát zítra/pozítří. Navíc jsem na netu našla, že lichořeřišnice působí max 16 hodin. :)

S přítelem se uvidím stejně až po MS, takže už 7 pilulek z HA budu mít v sobě určitě. Myslíte, že jsem tedy takhle antikocepcí normálně chráněna jako ostatní uživatelky? Jde mi o to aby nic neoslabilo tyhle první pilulky, které jsou z platíčka nejdůležitější. Zvlášť když HA beru poprvé. :)

Kondom použijeme určitě taky, jenom prostě potřebuju mít pocit, že ta HA to maximálně jistí. A že bude fungovat jak má. :)

A děkuju vám moc všem za odpovědi! :kytka:

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 04.11.14 21:20

@Flue vím, že je to totálně off topic, jen že své dceři bych HA velmi velmi velmi rozmlouvala. je to svinstvo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >