Funkčnost spermicidních čípků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 31.10.14 21:18
Funkčnost spermicidních č

Zdravím Vás, mám takový dotaz chtěla bych po skoro 4 letech vysadit antikoncepci a jako náhradu použít a zvolit jinou alternativu. Chtěla bych konkrétně používat čípky. Jelikož kondom nesnesu, tak nevím. Myslíte, že to jako ochrana stačí? Děkuji, že se podělíte o zkušenosti. :) :*

Reakce:
Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 31.10.14 21:21

Spermicidy jsou samozřejmě mnohem méně spolelivé než kondomy a HA. Já bych to řekla tak, že pokud ti případné těhotenství až tak nevadí a miminko by sis nechala, tak je klidně používej. Pokud víš, že bys dítě nechtěla a případně při selhání antikoncepce šla na potrat, tak raději zvol jinou formu antikoncepce 8)
Edit: Tím samozřejmě nechci říct, že spermicidy nejsou vůbec účiné, to ne. Jen že při dlouhodobějším uživání dochází k více „selhání“. I tady na emiminu je několik diskuzí, kde uživatelky přes toto nechtěně otěhotněly.

Příspěvek upraven 31.10.14 v 21:23

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 31.10.14 21:23

Děkuji, na potrat bych v životě nešla. Děkuji za radu :mavam:

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 31.10.14 21:25

@krystinka.a Třeba se tu najdou i jiné názory a napíšou ti holky, které to používají delší dobu. Já jen samotným spermicidům nevěřím :nevim:

Nadavilero
Závislačka 4193 příspěvků 31.10.14 21:26

Kamarádka má při používání spermicidních čípků 4 krásný děti :jazyk: :lol: :lol: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 21:30

Já jsem z důvodu nesnesitelných migrén vysadila HA, koupila čípky, i když mi dr. řekla, že spolehlivost rozhodně není na 100%. Nepoužila jsem ani celé balení, strašně mě to pálilo a vůbec nám to nevyhovovalo. Vyhozené peníze. Ale je to můj názor, moje zkušenost, nechci tímto nijak kritizovat a shazovat případné pozitivní reakce.
Děkuji za zachování anonymity, nejsem z těch, co do světa vytrubují, jakou používají ochranu, je to osobní věc :)

Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 31.10.14 21:31

No tak ja si je zas nemuzu vynachválit, používali jsme par let, nechráníla jsem se vic ani v plodných dnech, a žádné nechtěně těhotenství se nekonalo, a to si troufnu tvrdit, ze jinak otěhotnim sotva se o me chlap otre…ale vyjde to docela draho, přešla jsem na nehormonalni tělíska a za me to nejlepší co může byt…jo jinak jsem používala jediné Pharmatex, ten z těchhle čípku apod asi vychází nejspolehliveji…

ugluk
Hvězda diskuse 45344 příspěvků 31.10.14 21:32

Konkretne Pharmatex (o jinych cisla neznam) ma pri spravnem pouzivani Pearl index vyrazne priznivejsi nez kondom (tzn. otehotni pri nich mene zen nez s kondomem).

Pokud jim pres uvedene az tolik neveris, lze samozrejme kombinovat s jinymi metodami, napriklad symptotermalni.

krystinka.a
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 31.10.14 21:48

:lol: :lol: super

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 49287 příspěvků 31.10.14 22:16

Souhlasím s @Daduka . My používáme spermicidy po porodu syna do doby, kdy se rozhodneme mít další dítě. Doteď chrání spolehlivě, ale jak bylo psáno výše… Kdyby se zadařilo, tak by se prostě nic nedělo, a měli bychom to dítě dřív.
Nicméně budu spermicidy používat jen v tomto období. Po druhém porodu budu přemýšlet o jiné formě antikoncepce. Ty čípky jsou pro mě dost nekomfortní a antisexuální.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >