antiperspiranty

Anonymni
11.3.08 12:32

antiperspiranty

ahojky holky,
chtěla jsem vám jen napsat, co jsem slyšela, probírali to v rádiu a když byla mamka v drogérce, tak prodavačka už taky věděla. Antiperspiranty většinou obsahují jakýkoliv typ aluminia a prý to způsobuje rakovinu prsu. Všeobecně prý antiperspirant je lepší kvůli pachu a pocení než deodorant, ale právě v tom to je. Deodorant pach jen překryje vůní, kdežto antiperspirant zamezuje pocení a tím narušuje klsický běh těla a to co má jít z těla ven jde zpět a asi se to projeví jako rakovina prsu. Prohlédla jsem si doma atniperspiranty, mám asi 3 a všechny obsahují aluminium. Hned šly do koše. Jinak některé deodoranty také obsahují aluminium. Koupila jsem si od Nivei, tam není a ještě Isana od Rossmanna, to jen pro radu. Už mě to štve, člověk si nic nemůže koupit, protože všude něco je. Co je to za dobu? A nejvíc mě to štve u dětí. To je každou chvíli něco. Tak jen abyste věděli. pa Zuni

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
11.3.08 13:33

Prosímtě proč to dáváš do dětského nádobí - a hned dvakrát?

Přesunuji do kosmetiky a jednou mažu.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.08 13:45

Ahoj, no mě něco takového přišlo jako info mailem, ale já nevím, fakt tomu věříte? Taky používám antiperspiranty a slyšela jsem už dřív o tom, že ucpávají zcela póry a to není nejlepší, ale o souvislosti s rakovinou prsu popré až ted.
To by spíš chtělo vyjádření nějakého odborníka......... :roll:
pleasures

• Nahlásit
  • Citovat
3787
11.3.08 14:31

Už jsem o tom slyšela -
na netu jsem našla toto:
Většina výrobků pro osobní hygienu jsou tzv. antiperspiranty nebo deodoranty. Jděte domů a podívejte se na obal. Pokud je tam napsáno deodorant, je to v pořádku, antiperspirant nikoliv. Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, že by slovo „antiperspirant" mělo být napsáno na obalu, což bohužel není vždy pravidlem, je hlavní složkou antiperspirantů „Aluminium Chlorohydrate" nebo něco tomu velmi podobného. Důležité je v tom případě ono „Aluminium". Jde o sloučeninu hliníku, jejímž úkolem je proniknout do pokožky a blokovat funkci potních žláz. Je-li na obalu výrobku pod nadpisem „Složení" (Ingredients) napsáno cokoliv jiného než „Aluminium", jedná se s největší pravděpodobností o pouhý deodorant, který voní, ale neblokuje přitom proces pocení. Důvody, proč mít z antiperspirantů obavy, jsou tyto: lidské tělo využívá několik oblastí, kudy vylučuje toxiny - v jamkách, co máte na opačné straně kolen, za ušními boltci, v oblasti třísel a v podpaží. Škodliviny jsou tudy vylučovány pomocí perspirace neboli pocení. Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, perspiraci zabraňují. Tím potlačují vylučování toxinů z těla. Když je tělo nemůže vyloučit, ukládá je, a to do nejbližších lymfatických uzlin v oblasti podpaží. Jak známo, téměř všechny rakovinné nádory se objevují ve vnějším horním kvadrantu prsu. Tedy přesně tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí.
Navíc ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvě oholenou pokožku podpažních jamek (k čemuž je paradoxně mnozí výrobci přímo nabádají), zvyšují své riziko ještě víc. Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy staré pokožky a narušují její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlé pronikání do hlubin těla. A teď si navíc uvědomte, že hliník a jeho sloučeniny jsou na seznamu látek podezřelých z napomáhání vzniku Alzheimerovy choroby.
Vylučování škodlivin z těla probíhá na čtyřech úrovních - análním otvorem, močí, potem a dechem. Škodlivé látky se nám do těla dostávají potravou, dechem, nápoji a kůží. O značnou část škodlivých látek se stará velice složitý kanalizační systém těla, kterému se říká lymfatický systém. Jak vypadá tělo, kde tento systém funguje nesprávně, většina z nás ví - nateklé končetiny, zdravotní problémy, nádory apod. Jeden údajně výborný ostravský léčitel, který používá různé homeopatické tinktury, je aplikuje hádejte kam - samozřejmě do podpažní jamky. Proč? Protože skutečně není rychlejší a účinnější cesty, jak dostat jakoukoliv látku do těla, než právě podpažní jamkou. Tam je největší periferní síť lymfatického systému, která slouží k vylučování a přijímání. Jistě znáte účinky hliníkových konví na čaj. Lidé postupně ztráceli paměť a se vzrůstajícím poškozením mozku se nakonec dopracovali k senilitě a jiným chorobám. A to byly dávky sice malé, byť přijímané ústy (což je sice rychlejší, ale lépe se vylučuje).
Za měsíc tak spotřebujete minimálně jeden zinko chlorhydrátový, v horším případě dokonce zinko zirkonový antiperspirant (bohužel častější případ). Ženy jsou tak v obrovském nebezpečí - existuje pro ně značné množství nejrůznějších antiperspirantů, většina z nich je však právě na nebezpečném hliníkovém základu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
11.3.08 15:04

Chodí to mailem jako hoax…
http://www.hoax.cz/cze/index.php?…

Souvislost nebyla prokázana…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.08 15:04
  • Nahlásit
  • Citovat
7666
11.3.08 15:09

Chodí to mailem jako hoax…
http://www.hoax.cz/cze/index.php?…

Souvislost nebyla prokázana…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.3.08 15:10

antiperspiranty

Omlouvám se, nevím proč se to poslalo dvakrát a nevěděla jsem, že je to do dětského nádobí, nikde jsem nenašla, kam to napsat a tak jsem dala nové téma, myslela jsem, že je to dobře. Šlo mi jen o to, abych vám to nějak sdělila. Jsem ráda, když se taky něco dozvím. Zuni

• Nahlásit
  • Citovat
3787
11.3.08 15:33

jj, jako hoax to chodí taky, ale info jsem o tom našla i na DOKTORKA.CZ
Každopádně ten hliník asi není moc košer, ostatně jako každá chemie. Takže pro info. Každý, ať s ním naloží, jak uzná za vhodné ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
11.3.08 15:42

Já používám přírodní deodoranty, v těch hliník není. Sice nestačí máznout se jedenkrát ráno, ale musí se mazat víckrát za den, aby vydržely, ale zas mám jistotu, že si na sebe neplácám chemii :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
11.3.08 16:42

No, já to taky četla z více zdrojů a věřila bych tomu. Kdyby ne kvůli hliníku, tak pocení je přirozený regulační mechanismus těla, jednak se podílí na termoregulaci a jednak se potem vylučují škodliviny, pokud se nepotíme, někam se uloží… U podpaží je nabíledni kam to asi tak může být… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
11.3.08 19:19

Jestli je to pravda, tak to rozhodně není tak, že kdo používá antiperspirant, ten musí mít zákonitě rakovinu prsu. Moje máma měla rakovinu prsu, i když antiperspirant viděla jen v drogerii, ani by to snad neuměla použít. Já ho používám denně a upřímně si nedovedu představit, že jdu ven bez něj, to je, jako bych si nevyčistila zuby. :?

Netřeba všechno pitvat příliš do hloubky, za pár let zase objeví něco jiného, co škodí zdraví. Moje teorie je ta, že co se má stát, to se stane, ať chceme nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
11.3.08 19:30

To je sice pravda, ale to máš jako s kouřením - ne každý kuřák bude mít rakovinu plic… Existují i ochrany proti „zápachu“ které nejsou tak drastické. Souhlasím se Sajsou, že pocení je přirozený projev organismu a proto by se mu nemělo bránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
11.3.08 23:14

Taky už jsem o tom několikrát četla a zrovna včera jsem si ověřila, že není tak jednoduché najít deodorant, který by hliník neobsahoval. Nakonec jsem našla, ufff… Jinak používám přírodní deodorant - solný krystal, myslím že je to potaš nebo kamenec, ale ten nevoní, jen brání rozkládání potu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
12.3.08 16:40

Vidím to podbně jako Šaryk, Sajsa. Používám tento -
http://www.kasa.cz/…itive-50-ml/

Pra:,–(ko, nechceš hodit link, to vypadá taky zajímavě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama