Reklama

Antistress tablety v tĕhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 08:47
Antistress tablety v tĕhotenství

Milé maminky. Užívala jste nĕkterá z vás tyto tablety v tĕhotenství a narodilo se vám zdravé dítĕ?Bohužel já je užívám, ale nejsem si teda jistá, zda to nemůže ublížit dítĕti. Nepřekračuji denní dávku tablet a nechci brát chemii při mých úzkostných stavech. Máte prosím některá zkušenost, jestli to nemá negativní dopad na dítĕ po porodu? Na internetu jsem se totiž dočetla, že případné následky z užívání antistress tablets nebyly zjíštĕny. Tak teď mám obavy.Jsem ve 20tt.

Reklama

Reakce:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 31.08.18 08:52

Zavolala bych svému gynekologovi a zeptala se, zda můžete užívat a na případná rizika

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62929 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:55

@kavulenka Nejak si nejsem jistá, že gynekolog bude znát účinky všech potravních doplňků a jejich vliv na dítě.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 31.08.18 09:18

@j.a.n.i1 ano ale jako odborník je snad schopný si tuto informaci vyhledat a podat odborný nazor

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12801 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 09:23
@kavulenka píše:
@j.a.n.i1 ano ale jako odborník je snad schopný si tuto informaci vyhledat a podat odborný nazor

podle mě si přečte akorát tak příbalový leták :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 42697 příspěvků 31.08.18 09:27

Tak potravní doplňky nebudou mít takovou databázi jako léky a tím, že nejsou jako léky testované, ani lékař se za ně nezaručí a jejich vliv na těhotenství není ověřen. To, že je něco volně prodejné a dodržuje se dávkování, rozhodně neznamená, že to bude v těhotenství neškodné, bylinky můžou být docela svinstvo. Vygůglila jsem si složení, zcela přesné a na gramy se samozřejmě nikde neuvádí, ale základem jsou čtyři byliny, z nichž jsou tři při jednotlivé gůglení uváděny jako v těhotenství nevhodné.
Osobně bych při dlouhodobém braní spíš zašla za lékařem a nežli něco přírodního, ale netestovaného, si nechala předepsat nějskou „chemii“, u níž se dlouhodobě ví, že je v těhotenství povolená a nezpůsobuje potíže.

ugluk
Hvězda diskuse 42697 příspěvků 31.08.18 09:57

Jo a jinak - dlouhodobě beru lék na potíže s gynekologií nesouvisící. V příbaláku má psáno, že se v těhotenství brát nesmí (nebyl testován). Po otěhotnění mě odborný lékař ujistil, že už byly dělány studie ověřující, že je v těhotenství naprosto bezpečný, v zahraničí se už dlouhodobě v těhotenství bere běžně (což jsem si i ověřila) a vzhledem k mým zdravotním problémům je jeho přínos jednoznačně převažující nad možnými riziky. Takže beru dále v plné dávce. Když se to dozvěděla zastupující gynekoložka, dost se vyděsila, jestli si jsem naprosto jistá, že ho mám brát a ještě v tak vysoké dávce, neb v příbaláku je stále uváděn jako nevhodný. Takže ne vždycky má gynekolog stoprocentní přehled o všech lécích na všecky zdravotní neduhy a novinkách v oborech všech odborných specializací. Natož potravních doplňcích, těch je mnohonásobně tolik.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62929 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 09:59
@kavulenka píše:
@j.a.n.i1 ano ale jako odborník je snad schopný si tuto informaci vyhledat a podat odborný nazor

A jaký odborný názor může podat na přípravek, který s jeho oborem nesouvisí?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >