Antistress tablety v tĕhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 08:47
Antistress tablety v tĕhotenství

Milé maminky. Užívala jste nĕkterá z vás tyto tablety v tĕhotenství a narodilo se vám zdravé dítĕ?Bohužel já je užívám, ale nejsem si teda jistá, zda to nemůže ublížit dítĕti. Nepřekračuji denní dávku tablet a nechci brát chemii při mých úzkostných stavech. Máte prosím některá zkušenost, jestli to nemá negativní dopad na dítĕ po porodu? Na internetu jsem se totiž dočetla, že případné následky z užívání antistress tablets nebyly zjíštĕny. Tak teď mám obavy.Jsem ve 20tt.

Reakce:
kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 31.08.18 08:52

Zavolala bych svému gynekologovi a zeptala se, zda můžete užívat a na případná rizika

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 08:55

@kavulenka Nejak si nejsem jistá, že gynekolog bude znát účinky všech potravních doplňků a jejich vliv na dítě.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 31.08.18 09:18

@j.a.n.i1 ano ale jako odborník je snad schopný si tuto informaci vyhledat a podat odborný nazor

ka2ka
Extra třída :D 13189 příspěvků 31.08.18 09:23
@kavulenka píše:
@j.a.n.i1 ano ale jako odborník je snad schopný si tuto informaci vyhledat a podat odborný nazor

podle mě si přečte akorát tak příbalový leták :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 43623 příspěvků 31.08.18 09:27

Tak potravní doplňky nebudou mít takovou databázi jako léky a tím, že nejsou jako léky testované, ani lékař se za ně nezaručí a jejich vliv na těhotenství není ověřen. To, že je něco volně prodejné a dodržuje se dávkování, rozhodně neznamená, že to bude v těhotenství neškodné, bylinky můžou být docela svinstvo. Vygůglila jsem si složení, zcela přesné a na gramy se samozřejmě nikde neuvádí, ale základem jsou čtyři byliny, z nichž jsou tři při jednotlivé gůglení uváděny jako v těhotenství nevhodné.
Osobně bych při dlouhodobém braní spíš zašla za lékařem a nežli něco přírodního, ale netestovaného, si nechala předepsat nějskou „chemii“, u níž se dlouhodobě ví, že je v těhotenství povolená a nezpůsobuje potíže.

ugluk
Hvězda diskuse 43623 příspěvků 31.08.18 09:57

Jo a jinak - dlouhodobě beru lék na potíže s gynekologií nesouvisící. V příbaláku má psáno, že se v těhotenství brát nesmí (nebyl testován). Po otěhotnění mě odborný lékař ujistil, že už byly dělány studie ověřující, že je v těhotenství naprosto bezpečný, v zahraničí se už dlouhodobě v těhotenství bere běžně (což jsem si i ověřila) a vzhledem k mým zdravotním problémům je jeho přínos jednoznačně převažující nad možnými riziky. Takže beru dále v plné dávce. Když se to dozvěděla zastupující gynekoložka, dost se vyděsila, jestli si jsem naprosto jistá, že ho mám brát a ještě v tak vysoké dávce, neb v příbaláku je stále uváděn jako nevhodný. Takže ne vždycky má gynekolog stoprocentní přehled o všech lécích na všecky zdravotní neduhy a novinkách v oborech všech odborných specializací. Natož potravních doplňcích, těch je mnohonásobně tolik.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63763 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 09:59
@kavulenka píše:
@j.a.n.i1 ano ale jako odborník je snad schopný si tuto informaci vyhledat a podat odborný nazor

A jaký odborný názor může podat na přípravek, který s jeho oborem nesouvisí?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >