Aplikace Twigsee - údaje o dítěti

Anonymní
13.10.21 20:20

Aplikace Twigsee - údaje o dítěti

Hezký večer všem. Tak už i do naší školky dorazila doba digitální a školka začíná komunikovat přes aplikaci Twigsee a zároveň přechází na digitální matriku. Je po nás požadováno, abychom vyplnili komplet údaje o dítěti včetně adresy, rodného čísla, místa narození atd. No a já se přiznám, že se mi nechce moc vyplňovat toto všechno do stažené aplikace třetí strany. :think: vím, že plno školek už tuto aplikaci používá, takže to snad nějak ošetřené být musí, přesto, nemám z toho dobrý pocit. Tak se ptám, vyplnili byste toto všechno bez obav?
Prosím anonym, vím, že sem chodí i některé z našich paní učitelek. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1557
13.10.21 20:57

Ano vyplnila jsem. Je to fakt výborná aplikace :palec: tak pro mě pozitiva prevysuji. Víc mi teď vadilo vyplňování gdpr papiru na tanečky, co všechno po nás chtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
13.10.21 21:04

My jsme vyplnili, ale odmítla jsem třeba psát údaj číslo OP u pověřených osob. Přes to mě ovšem aplikace nepustila, takže jsme školce dávali papír, kde jsme zplnomocňovali prarodiče k vyzvedávání… Na schůzce rodičů nám radili, že nechceme-li zadávat třeba RČ nebo něco jiného, máme dát náhodný řetězec čísel, aplikace pak uživatele pustí dál. Ale upřímně: pro mě je to patvar a využívám to minimálně. Důvodem je i to, že nemám chytrý telefon a na PC tato aplikace nefunguje (na rozdíl od aplikací, které používá základní škola, kam chodí starší dítě). A ještě nefunguje ani na všech chytrých telefonech, jedna maminka si stěžovala, že jí to na Samsungu nejde… Na to konto udělala ředitelka MŠ kompromis, že informace o akcích dávají ještě na web, ale třeba fotky ze školních akcí už posílají jen přes aplikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
13.10.21 22:18

Ukládat osobní informace v cloudové aplikaci může fakt jen mentálně postižený člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat