Apolinář - příčná poloha plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivuska23
Kelišová 5080 příspěvků 16.09.14 16:09
Apolinář - příčná poloha plodu

Ahoj,
Chci se zeptat, jestli nemáte zkušenost s příčinou polohou plodu, jak postupují u Apolináře, zda je nutná hospitalizace, popřípadě zda doktoři od Apolináře vyžadují hospitalizaci? Dekuju za informace.. :kytka:

Nejnovější zkušenosti z porodnice U Apolináře

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Liszane
Neúnavná pisatelka 18000 příspěvků 16.09.14 16:22

@Ivuska23 nemůžu bohužel dodat info, ale myslim, že určitě ne. Já měla taky příčnou polohu plodu, hrozící velmi rychlý porod(první byl taky strašně rychlý) a stejně mě nechali(v Podolí teda) až do 39+1 kdy mi udělali CS… ale jak u Apolináře nevim, ale myslim, že to bude stejný :think: :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 16.09.14 16:28
@Ivuska23 píše:
Ahoj,
Chci se zeptat, jestli nemáte zkušenost s příčinou polohou plodu, jak postupují u Apolináře, zda je nutná hospitalizace, popřípadě zda doktoři od Apolináře vyžadují hospitalizaci? Dekuju za informace.. :kytka:

Tak dítě v příčné polohze se nedá normálně porodit. Jinak to asi ničemu nevadí, takže nevím, proč by měla být nutná hospitalizace. :nevim: Takže asi jen plánovaný císař, ne? Pokud teda nepřijdou kontrakce dřív a dítě to náhodou nehodí do správné polohy.

Ivuska23
Kelišová 5080 příspěvků 16.09.14 16:29

@Liszane a chodila si častěji do poradny nebo neco? Můj doktor hrozí hospitalizaci, tak jsem z toho trosku nervni..

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 16.09.14 16:31
@Ivuska23 píše:
@Liszane a chodila si častěji do poradny nebo neco? Můj doktor hrozí hospitalizaci, tak jsem z toho trosku nervni..

Kvůli poloze? Nemáš spíš ještě nějaký jiný problém (blbě placenta, monitory, tlak/otoky)?

Liszane
Neúnavná pisatelka 18000 příspěvků 16.09.14 16:40

@Ivuska23 ne,uplne normalne :nevim: jen jsem mela prikaz pri prvni kontrakci okamzite volat rychlou i kdyby to treba meli byt jen poslicci…

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 16.09.14 17:26
@Ivuska23 píše:

Ale neřekla bych, že kvůli příčné poloze. Ve kterém jsi týdnu? Neotvíráš se, nehrozí ti předčasný porod? Se mnou kvůli příčné poloze nedělali vůbec nic :)

Ivuska23
Kelišová 5080 příspěvků 16.09.14 19:22

@krtek7489 @Svistice není mi vubec nic, jsem 33+1tt, mala je v příčné poloze, jsem po císaři, jizva ma skoro centimetr, hrdlo 3,5cm, čípek normalni. Mala je vysoko, spodek břicha mam vlastne uplne volný, mala je pod žaludkem. Proste vubec nic, ale doktor rekl, ze pokud bude příčně pošle me do porodnice na hospitalizaci, ze to riskovat nebude.. A jelikož mam doma dvouletou holčičku, tak jsem z toho dost na prášky.. Trosku jste me uklidnily, ze vas tam nenechali ležet..
Předčasný porod urcite nehrozí, otoky nemám, tlak v pohode, placenta vzadu a vysoko, proste zadny jiný důvod není.

Liszane
Neúnavná pisatelka 18000 příspěvků 16.09.14 19:28

@Ivuska23 Měla jsem to stejný, taky dvouletýho doma a strašně jsem vyšilovala-děsilo mě, že začnu rodit doma, nebudu ho mít kam dát a potáhnu ho s sebou sanitkou a tam ho bude hlídat někdo cizí :roll: ale o hospitalizaci nikdo nemluvil, naopak mě překvapilo, že to nechali až na 39+1 s tím, že mi hrozil rychloporod…

Ivuska23
Kelišová 5080 příspěvků 16.09.14 19:35

@Liszane a taky si byla u Apolinare? Ja se nebojím toho, ze začnu rodit doma, manžel to ma 20minut z prace, a naopak mi všichni rikaji, ze spis budu rodit dele, první jsem dva tydny přenášela a ani po vyvolání se nepodařilo porodit normalne.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 16.09.14 19:40

@Ivuska23 Jestli Ti dítě zůstane v příčné poloze, tak budeš rodit císařem (při prních kontrakcích šup do porodnice). A myslím si, že pokud nemáš jiný problém, tak zrovna u Apolináře na tebe zvědaví s nějakou preventivní hospitalizací kvůli poloze nebudou. Na to tam mají podle mě dost jiných závažnějších případů.
Já osobně bych se doktora zeptala, proč hrozí hospitalizací, jaké pro to má medicinské zdůvodnění.

Liszane
Neúnavná pisatelka 18000 příspěvků 16.09.14 19:40

@Ivuska23 já právě v Podolí. Nikdo tam nic neřešil :nevim: fakt jsem se bála, že než dojede sanitka tak ze mě bude čouhat ruka a noha… :zed: fakt se mi ulevilo když jsem nastoupila konečně do porodnice…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.14 19:49

U příčné polohy hrozí po odtoku vody výhřez pupečníku, což je hodně velká komplikace a je nutné udělat císaře do pár minut..proto někdy preventivní hospitalizace. Jak to mají u Apolináře nevím.

Ivuska23
Kelišová 5080 příspěvků 16.09.14 19:58

Dekuju za uklidnění! Budu doufat, ze se jeste umoudří a otočí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.16 13:04
Příčná poloh

Ahoj jsem 37+6 miminko je v příčné poloze. Jsem týden v porodnici na rizikovem oddělení a čekám jestli se miminko ještě otočí. Mate někdo stejnou zkusenost? A otocilo se vam miminko takhle dlouho? Je nejaka šance že by mě ještě před porodem pustili domů?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama