Apple a účty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tyna32
Povídálka 17 příspěvků 04.05.19 19:29
Apple a účty

Ahojky maminky. Mám apple a nedávno jsem si stáhla aplikaci, kde jsem si koupila měsíční balíček, pak jsem tu aplikaci nepotřebovala, odinstalovala jsem si ji, ale včera se mi zase zaplatila částka. Jenomže ty peníze potřebuju, nevíte co mám dělat?

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 04.05.19 19:31

Musíš zrušit předplatné, jinak se ti ta částka bude stále odečítat. Odinstalování nestačí. Ale jestli ti vrátí odečtenou částku, to nevím. Pochybuju.

Tichošlápek
Extra třída :D 14257 příspěvků 04.05.19 19:33

Částku už ti nevrátí, ale na příští předplatné období to zrus. Nepises jaká appka to je, ale bude to v jejím nastavení případně v nastaveni plateb

DanielaD
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 04.05.19 19:42
@Čičorečka píše:
Musíš zrušit předplatné, jinak se ti ta částka bude stále odečítat. Odinstalování nestačí. Ale jestli ti vrátí odečtenou částku, to nevím. Pochybuju.

nevrátí, to je prostě jabko, buď si zadáš své ID, v dobré víře, že si něco potřebného stáhneš, nebo máš jen mobil bez jabkových kudrdlinek, které jsou v podstatě k ničemu. Samotný mobil, je dost nadupaný, kdo chce víc, vždy musí platit. Mají to udělané chytře, měsíc-nebo i více zdarma, pak si berou z účtu. Njn Forrest Gump ;)

Odinstalace nic neřeší, jak to mají vědět, že sis něco dala pryč? Musíš zrušit platbu. Přeji pevné nervy :kytka:

Příspěvek upraven 04.05.19 v 19:43

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 04.05.19 19:43

Nastavení - iTunes a App Store - Apple ID - zobrazit Apple ID - předplatná. Tam uvidíš, za jaké aplikace pravidelně platíš a můžeš to tam zrušit. Taky jsem si předplatila jeden menstruační kalendář. Minulý měsíc mi přišlo upozornění, že se mi bude odečítat částka na další rok. Protože ji už nepoužívám, tak jsem si ji včas zrušila. Tobě nic nepřišlo? Z ničeho nic se ti odepsala částka, bez upozornění nebo povolení? To je divný.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 04.05.19 19:45
@DanielaD píše:
nevrátí, to je prostě jabko, buď si zadáš své ID, v dobré víře, že si něco potřebného stáhneš, nebo máš jen mobil bez jabkových kudrdlinek, které jsou v podstatě k ničemu. Samotný mobil, je dost nadupaný, kdo chce víc, vždy musí platit. Mají to udělané chytře, měsíc-nebo i více zdarma, pak si berou z účtu. Njn Forrest Gump ;)

Odinstalace nic neřeší, jak to mají vědět, že sis něco dala pryč? Musíš zrušit platbu. Přeji pevné nervy :kytka:

Co? Apple ID musíš zadat vždycky, jinak telefon nefunguje. Nemluvíš o iCloud?

Cenarius
Kecalka 318 příspěvků 04.05.19 19:52
@Tyna32 píše:
Ahojky maminky. Mám apple a nedávno jsem si stáhla aplikaci, kde jsem si koupila měsíční balíček, pak jsem tu aplikaci nepotřebovala, odinstalovala jsem si ji, ale včera se mi zase zaplatila částka. Jenomže ty peníze potřebuju, nevíte co mám dělat?

Zrusit mesicni placeni ihned. Ale penize urcite zpet nedostanes.

DanielaD
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 04.05.19 20:00
@Čičorečka píše:
Co? Apple ID musíš zadat vždycky, jinak telefon nefunguje. Nemluvíš o iCloud?

představ si, že nemusíš :) a funguje mě všechno, jen nestahuji blbosti, podstatné mám v mobilu, o hudbu nemám zájem a ostatní potřebné tam mám - navigaci aj…v podstatě nevím, co bych měla stahovat.

Nemluvíš o iCloud? ne nemluvím

Tichošlápek
Extra třída :D 14257 příspěvků 04.05.19 20:03

@DanielaD blbosti nestahujes ani s aktivním Apple id. Stačí se naučit používat telefon, který mas :)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 04.05.19 20:04
@DanielaD píše:
představ si, že nemusíš :) a funguje mě všechno, jen nestahuji blbosti, podstatné mám v mobilu, o hudbu nemám zájem a ostatní potřebné tam mám - navigaci aj…v podstatě nevím, co bych měla stahovat.Nemluvíš o iCloud? ne nemluvím

No já mám víc věcí od Apple, takže Apple ID je pro mě nutnost. Ale to jsou jen přihlašovací údaje, za ty se fakt neplatí :D

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 04.05.19 20:11

@DanielaD hele a ty nepoužíváš ani iTunes na zálohování? K tomu je taky Apple ID potřeba. Nebojíš se, že telefon rozbiješ, ztratíš, koupíš si jiný a o všechno přijdeš?

DanielaD
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 04.05.19 20:35
@Čičorečka píše:
No já mám víc věcí od Apple, takže Apple ID je pro mě nutnost. Ale to jsou jen přihlašovací údaje, za ty se fakt neplatí :D

vše potřebné v mobilu je, mobil mám na volání, občas sms, nebo net, a to co tam je je super, nemusím nic stahovat.

hele a ty nepoužíváš ani iTunes na zálohování? K tomu je taky Apple ID potřeba. Nebojíš se, že telefon rozbiješ, ztratíš, koupíš si jiný a o všechno přijdeš?

nepřijdu o nic, neboj :) iTunes nepoužívám, bojím se zubaře, ne mobilu :mavam:

bartsch
Závislačka 4884 příspěvků 05.05.19 02:42
@DanielaD píše:

Nepiš nesmysly. To, že ty používáš pouze appky instalované spolu se systémem neznamená, že ty ostatní jsou k ničemu - tobě jsou k ničemu. A s platbou je to také jinak. Mnoho appek je zdarma, více jich je za peníze, většina se zaplatí pouze jednou - při stažení, pak už neplatíš nic. Jsou i appky, kde je pravidelná např. měsíční platba. Tohle je ovšem uvedeno v podmínkách appky a je problém dotyčné/ho, že je nečte, než si něco stáhne. To, že si někdo nezálohuje svá data, nemá smysl komentovat - každý svého štěstí strůjce.

Váš příspěvek
Reklama