Bydlíte samy od 18?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 21:17
Bydlíte samy od 18?

Ahoj
Vím že jako 16 letý kluk bych tu asi ani neměl moc co dělat ale tohle forum jsem zvolil z toho důvodu že se tu asi dočkám více názorů jelikož tohle téma jsem tu často viděl probírat.
Mám prakticky od mala problémy s rodiči hlavně s mámou.
Prostě přehnaná starost a nahnutá psychika ze ztráty dítěte a rizikového těhotenství se mnou. Vlastně ani za to nemůže…
Jsem naprosto bezproblémové dítě, prospěch a chování dobré. Nežiju jak 90% v mým věku. Necourám se celý noci někde po klubech, nepiju max. nějaký malý přípitek při oslavách. Nevím co víc by chtěla, vše co kdy po mě chtěla tak má.
Je uplně šílená např. s tím že na mě řve do koupelny ať si pořádně umyju hubu a prdel, ne nedělám si srandu…
Pak za mnou jde večer do obýváku s řevem ať si jdu oblíknou ponožky abych se nenastydnul a to mi bude 17. Samozřejmně se vždy vzepřu a to si kolikrát vysloužím přezdívku zkrvenec nebo zmd.
To samý táta, dá si jedno pivo a máma mu vynadá do ožralejch kok*tů, za jedno nebo dvě piva! Nedávno i utekl a vrátil se až druhý den večer a to bylo asi už podruhý.
No to vše jsem napsal aby jste neměli připomínky že u rodičů nechci být jen tak pro nic za nic. Už mi to leze na palici a trávím tu pokud možno minimum času, jdu třeba k babičce.
No zkrátka se chci v 18 a po škole postavit na vlastní nohy a chci se zeptat jaké máte zkušenosti vy co jste to taky udělali. Než mi začnete vykládat o domácích pracech a jak je je těžké něco vydělat tak vydělávám poslední dva roky z čehož poslední půl rok praktcky v kuse a teď opět od prázdnin až do prosince budu taky. Vařím od mala a to líp než rodiče nebo cca na stejno, každý mi jídlo chválil. No a pračku zapnout umim :D
Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bídžej
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 03.05.19 21:25

Jdi do toho, ale bude to masakr. Já šla v 18 a třech dnech. Doma jsem to neměla tak špatné, jako ty, prostě jsem toužila se starat sama. Byla jsem na konci treťáku na gymplu, skoro každý den po škole brigáda.

Hodně mi tedy pomohlo, že jsem sehnala extrémně levný byt před kamarádku a že rodiče mi posílali dohromady 6500 Kč výživné, jelikož jsem ještě studovala, což předpokládám ty mít nebudeš. Každý den jsem řešila, jestli budu mít dost na jídlo a hodně často jsem měla jen vařené brambory, což hodně odneslo zažívání a zuby. Sice už je vše v pořádku (je mi 31), ale stálo to mega peněz :zed:

Nemůžeš se v těch 18 třeba jen přestěhovat k babičce? A platit jí půlku nákladů? Určitě to vyjde levněji, než jít úplně sólo :think:

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 03.05.19 21:26

Je mi líto, co prožíváš :( A chceš bydlet opravdu sám v bytě či s holkou nebo na nějakém studentském bytě?

Kriss Tina
Extra třída :D 10816 příspěvků 03.05.19 21:27

Myslím že až ti bude 18 můžeš si dělat co chceš. Jestli máš brigádu a finančně to zvládneš, je to jenom na tobě. Můžeš jít na nějaké spolubydleni třeba, to není drahé a aspoň získáš nějaké životní zkušenosti. Není nic lepšího než se odtrhnout od rodičů a zažít si tu samostatnost :) navíc pokud budeš umět udržet pořádek v bytě, dělat domácí práce, vařit a vydělat si na vše co potrebujes, tak je to obří plus pro tvoji budoucí partnerku :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 21:35

Pridam svoji zkusenost. Mama mi zemrela v 16, otec o me nejevil zajem a kdyz mama zemrela jeste se se mnou soudil o sidotci duchod. Od 16do 18 si me vzala do opatrovnictvi sestra. Zivila jsem se sama brigadou a sirotcim duchodem. V mych 18 sestra odjela ja zustala sama se stejnym prijmem. Zvladnout se to dalo. Ake nemela jsem trzni najemne, platila jsem „jen“ spotrbu, fond oprav. A samozrejme jidlo a obleceni. Byla jsem na stredni a na brigadu jsem chodila po skole, vikendy, svatky. Moc rada na tu dobu vzpominam. Mela jsem fajn brigadu, kde mi vychazeli vstric se smenami. Takze zvladnout se to da, jen pocitej s tim, ze nebudes moct parit jako tvoji vrstevnici. Na druhou stranu pokud tomzbladnes, tak ti to da domzivota hrozne moc. Drzim palce :kytka:

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 03.05.19 21:41

Odesla jsem kvuli nevlastnimu otci. Sla na vysokou. Delala brigady, bydlela na kolejich. Potom do prace, podnajem. Neni to jednoduchy, ale lepsi, jak doma. Svoboda je sladka vec. :mrgreen:

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 19461 příspěvků 03.05.19 21:45

Též jsem se od 18ti živila sama, a bydlela jsme na podnikové ubytovně :think: Bylo to dost drahé, ale dokázala jsme i něco našetřit :think: Což se hodilo, když jsem se po dvacítce vdala :think: Ted už žiju se svou rodinou v našem RD, na který jsme si našetřili+něco hypotéka :think:
Při MD jsme vystudovla VŠ a měla jsme řadu pracujících spolužáků, takže i zvýšení vzdělání či kvalifikace při práci není nemožné :think:
Chápu tě, že chceš vypadnout! Mám ve tvém věku syny a i když jejich výchova není někdy snadná, takto s nimi nemluvím :think:
Hodně štěstí a at se daří :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 21:48

Studuješ? Já měla obor a byla k tomu studenská ubytovna..
Prakticky jsem se odstřihla ve 14 letech, tenkrát z osmičky ZŠ…
Ale už tenkrát jsem byla dost zocelená ;) ( dnes říkám bohudík)
Všechno jde, když se kousneš, věř si :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 21:52

Tak když nějaká holka do té doby bude, tak proč ne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 21:57
@Kriss Tina píše:
Myslím že až ti bude 18 můžeš si dělat co chceš. Jestli máš brigádu a finančně to zvládneš, je to jenom na tobě. Můžeš jít na nějaké spolubydleni třeba, to není drahé a aspoň získáš nějaké životní zkušenosti. Není nic lepšího než se odtrhnout od rodičů a zažít si tu samostatnost :) navíc pokud budeš umět udržet pořádek v bytě, dělat domácí práce, vařit a vydělat si na vše co potrebujes, tak je to obří plus pro tvoji budoucí partnerku :D
@Bídžej píše:
Jdi do toho, ale bude to masakr. Já šla v 18 a třech dnech. Doma jsem to neměla tak špatné, jako ty, prostě jsem toužila se starat sama. Byla jsem na konci treťáku na gymplu, skoro každý den po škole brigáda.

Hodně mi tedy pomohlo, že jsem sehnala extrémně levný byt před kamarádku a že rodiče mi posílali dohromady 6500 Kč výživné, jelikož jsem ještě studovala, což předpokládám ty mít nebudeš. Každý den jsem řešila, jestli budu mít dost na jídlo a hodně často jsem měla jen vařené brambory, což hodně odneslo zažívání a zuby. Sice už je vše v pořádku (je mi 31), ale stálo to mega peněz :zed:

Nemůžeš se v těch 18 třeba jen přestěhovat k babičce? A platit jí půlku nákladů? Určitě to vyjde levněji, než jít úplně sólo :think:

O té babičce jsem taky přemýšlel, špatné by to nebylo, beztak tam trávím většinu času i ona sama to jednou navrhla.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6727 příspěvků 03.05.19 22:00

Ve státní správě často bývají byty a ubytovny pro zaměstnance.

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 03.05.19 22:07
@Anonymní píše:
Tak když nějaká holka do té doby bude, tak proč ne

Já jen, že opravdu sám v bytě to bude hodně drsné, pokud neseženeš nějaké nekomerční ubytování :think: Taky záleží na tom, zda chceš dál studovat, nebo dělat na fulltime.

Jinak abych taky odpověděla - já bydlela sama od 19, tedy po maturitě, a dál jsem studovala. Škola byla tak časově náročná, že bych to asi dala i na gymplu. Bydlela jsem s přítelem, ale náklady jsme platili +- napůl, taky jsme podobně (málo) vydělávali. Pracovala jsem hlavně o víkendech a později i odpolednech jako prodavačka (většinou půl až tři čtvrtě úvazek) a dalo se to. Nikdy jsem na tom třeba nebyla jako @Bídžej, ale léta jsem byla v permanentním nervu, že přijdu o práci. Náklady jsem poplatila taktak, žádnou větší rezervu jsem nikdy našetřit nezvládla. Práci jsem často střídala, někde jsem byla pár měsíců, jinde dva roky, podle toho, ajk mi vycházeli vstříc se směnami. Nemohla jsem pařit a nikam chodit, neměla jsem čas, peníze ani energii, ale to mi nevadilo - nejsem pařící typ a svoboda mi za to hodně stála.

Důležité je uvědomit si, že pokud nebudeš mít nějakou super práci, nedá se jet ani na dovolenou. Nejen kvůli penězům, já si třeba nemohla dovolit ten týden nepracovat (resp často jsem v létě dělala tři týdny téměř v kuse, abych na týden mohla vypadnout). Každá vážnější nemoc je katastrofa. Pokud nebudeš žít s holkou, bude těžké si nějakou najít.

Na druhou stranu mi to dalo jistotu, že se o sebe dokážu postarat, pracovně lepší start po škole, než měli spolužáci, jejichž jediný příjem bylo kapesné. Kdybych se rozhodovala znova, udělala bych to stejně… :srdce:

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4786 příspěvků 03.05.19 22:11

Dokud si neušetříš, nešla bych sama do bytu, ale do spolubydlení. Lépe se finančně zajistíš. A až budeš mít něco víc na účtu, můžeš si něco pořídit sám. Jinak znám lidi, co museli z domu ještě před 18ckou a zvládli to, byť to byl život z ruky do pusy. Vzpomínám si, jak spolužačka na střední každý den ráno před školou a večer chodila uklízet, aby se uživila. Ale zvládla to, školu dodělala a dnes má krásnou rodinu.

Elenloth
Závislačka 4290 příspěvků 03.05.19 22:23

Jestli je to jen trochu možné, jdi k babičce. Zároveň můžeš stále hledat nějaké výhodné bydlení, třeba se naskytne nějaké spolubydlení, nebo nájem bytu ze známosti a tak. A makat a makat a šetřit a šetřit.
Co děláš za školu, jaké máš plány do budoucna?

MartinaIrena
Extra třída :D 10866 příspěvků 03.05.19 22:25

Udělala jsem to tak. Odešla jsem v osmnácti bez koruny z domova. Už se to tam nedalo vydržet. Začátky byly těžký. Když mi to nevyšlo s penězma, řešila jsem to kontokorentem a postupně jsem si byla schopna našetřit. Člověk musí opravdu dost makat, aby si vydělal na úplně základní potřeby, ale všechno mi to přišlo lepší, než hnít doma a trpět

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama